Jump to content

Recenzja głośników Edifier S2000 MKIII

Recommended Posts

Świetna recenzja niezwykle udanego i ciekawego modelu głośników. Tytułem uzupełnienia chciałbym Szanownego Recenzenta poprosić o podjęcie próby odniesienia Edifierów do nieco tańszych, a goszczących już kiedyś na łamach bloga Swansów M200. Czy jest to ta sama kategoria dźwiękowo-wagowa? Które z nich operują bardziej ocieplonym dźwiękiem? 

Po przeczytaniu recenzji zacząłem się zastanawiać czy by nie nabyć rzeczonych głośników. Jedyne co mi w nich nie pasuje (do mieszkania), to kolor drewna. Myślicie że będzie dało się to jakoś przemalować lub zakleić żeby były całkiem czarne?

Raczej "szprejem" będzie ciężko taki temat załatwić. Oklejanie z zewnątrz fornirem jest potencjalnie najprostsze, ale zależy też od jakości kleju itd. Najlepsze byłoby wykonanie własnych paneli na zamówienie, wcześniej rozkręcając kompletnie głośniki i naruszając w ten sposób gwarancję, no i kosztując przy tym konkretnie. Sam osobiście wolałbym poszukać innych głośników, jeśli wygląd jest nie do zniesienia i nie do przeskoczenia. 

Dzięki za szybką odpowiedź. Zastanawiałem się ew. nad jakąś folią, taką którą się np. auta okleja.

A coś w podobnym pułapie cenowym byłbyś w stanie polecić? Szczerze powiem że zalety które wymieniałeś w recenzji przemawiają do mnie, zwłaszcza (obok jakości dźwięku), "brak aż tak dużego rygoru poprawnego rozstawienia" i Bluetooth z aptX HD.

Edited by seiya
  • 2 months later...

Panie Jakubie, czy używał Pan tych głośników przez BT i aptX HD? Chodzi o to, że mam DAC AUNE X1s i choć jest możliwość podpięcia głośników przez RCA, to ten BT brzmi zachęcająco. Ale jak będzie brzmiał: porównywalnie, lepiej, podobnie? Oczywiście musiałbym dokupić jakieś BT wspierający aptX HD i nie wiem, czy iść w takie rozwiązanie. Udało mi się znaleźć takie BT wspierające aptX HD: Avantree DG60 USB.

Przez BT tak, ale tylko 4.0. Dopiero od niedawna mam możliwość testów w BT 5.0. Nie wiem niestety jak to będzie grało względem połączenia z X1S, zwłaszcza że modułu Avantree nie znam, a w połączeniu analogowym będzie miał Pan jeszcze kwestię okablowania, które - jeśli niskiej jakości - będzie powodowało degradację. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby w takim połączeniu to właśnie BT wyszło na prowadzenie. Jeśli i tak używa Pan X1S, to BT może być troszkę denerwujące przez funkcje oszczędzania energii (przechodzenie w standby po jakimś czasie). 

Dziękuje za odpowiedź.

O X1S myślałem tylko w kontekście połączenia po kablu RCA-RCA,. Zawsze mogę je dokupić, np. w Pańskim sklepie. Natomiast Avantree wpina się do USB i on jest sygnałem BT dla głośników. Rozumiem, że oszczędzanie energii jest w głośnikach i brak jest możliwości jego dezaktywacji. Kosztowo Avantree i kable podobnie. Jedyne różnice to: wygoda (brak kabli) i jakość dźwięku.

Poszukiwałem zestawu stereo głownie do muzyki, który również mógłbym podłączyć do telewizora. Niestety ceny wzmacniaczy posiadających wejście optyczne zdyskwalifikowały taki zestaw i skierowały moją uwagę w stronę kolumn aktywnych. Przesłuchałem  kilka takich zestawów, w tym markowe Klipsch The Fives, Audio Pro A26 i A36. I okazało się że z wszystkich tych zestawów Edifier S2000MKIII wypada (dla mnie) najlepiej. Oferuje neutralne, bardzo muzykalne brzmienie, bez podbijania i efekciarstfa. Bas miło zaskakuje jak na tą wielkość skrzynek, ale najbardziej zaskoczyła mnie naprawdę świetna scena jaką te głośniki kreują. Zestaw ten jest dla mnie naprawdę miłym zaskoczeniem i bardzo cieszę się że znalazłem test tych głośników na portalu Pana Kuby. Dopiero lekura tego artukułu skierowała mą uwagę w stronę tego zestawu, jestem jedną z osób które obawiały się "komputerowego rodowodu" tej firmy . Błąd. Głośniki grają rewelacyjnie, są świetnie wykonane i bardzo funkcjonalne. Naprawdę polecam.

PS. Podzielę się kilkoma dodatkowymi uwagami po 3 tygodniach użytkowania. Jestem posiadaczem telefon który obsługuje AptX HD i dźwięk przesyłany przy użyciu tego kodeku jest naprawdę świetnej jakości. Z trudem zauważam różnice pomiędzy jakością dźwięku w stosunku do połączenia po przewodzie optycznym (Tidal HiFi z urządzenia MiBox). Ale głośniki te naprawdę pokazują swoje możliwości po podłączeniu do mojego Chorda Mojo, pliki wysokiej jakości MQA z Tidal Masters lub inne wysokiej rozdzielczości które posiadam. Bardzo cieszę się że przekonałem się do zakupu tych głośników, uważam że był to strzał w 10-tke. Dodam że zwykle nie piszę pieśni pochwalnych, ale produkt ten jest naprawdę wyjątkowy i zasługuje na więcej rozgłosu.

IMG_20201223_200711_275.jpg

Edited by tomson
  • Like 1
  • Thanks 1
  • 2 months later...
W dniu 12.10.2020 o 18:47, seiya napisał:

Po przeczytaniu recenzji zacząłem się zastanawiać czy by nie nabyć rzeczonych głośników. Jedyne co mi w nich nie pasuje (do mieszkania), to kolor drewna. Myślicie że będzie dało się to jakoś przemalować lub zakleić żeby były całkiem czarne?

Folia do aut czarna rozwiązuje tego typu potrzeby - termokurczliwa.

Pytanie dość nietypowe. Czy mają szansę zagrać jako monitory bliskiego pola w układzie biurkowym?

Edited by KiiT

Mam pytanie. Czy ten model nada się na półkę pod telewizorem której głębokość wynosi nieco ponad 40 cm? Zostanie około 10 cm luzu i zastanawiam się czy nie warto pójść w stronę czegoś mniejszego jak chociażby R1850DB albo R2000DB ale te głośniki są krótsze o jakieś 5cm więc też nie będzie to rewolucja (15 cm od ściany). Cena nie jest aż tak istotna ale niestety przemeblowanie mieszkania póki co nie wchodzi w grę...

Edited by Piotr X