Jump to content

Karta do K612 PRO - E10k czy Cube?

Recommended Posts

Szukam jakiejś karty pod USB (PCI/PCIe odpada ze względu na brak miejsca i ewentualnego laptopa w przyszłości) głównie do słuchawek AKG K612 PRO. Kwota max 400-500 zł i najważniejsze - musi być nówka dostępna w sklepach. W tym przedziale głównie królują dwie karty - FiiO E10k oraz Audiotrak Prodigy Cube. Jednak która bardziej podpasuje pod moje słuchawki? Charakterystyka słuchawek mi jak najbardziej pasuje, nie chcę aby straciły tą detaliczność, ale i delikatne zacięcie w kierunku fun'u. Po prostu chciałbym ogólne podniesienie jakości i wartości dźwięku, napędzenia ich bo obecnie podpinąłem je tylko pod zintegrowanego Realteka bądź do iPhone 5S/iPada, na których z grubsza tak samo brzmiał jak z komputera.

W trzech Bursonach V5 za blisko 1000 zł. w karcie za 400 zł. (sc808) już ludzie widzą sens, więc... cena poszczególnych układów ma niewielkie znacznie, liczy się jak to gra. Opamp to główny element wzmacniacza słuchawkowego w końcu.

• 2 weeks later...

Odkopię trochę temat, bo dalej to samo - mam nadzieję, że po uszach nie dostanę. ;)

No więc od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Cube'a. I cóż.....dał kopa AKG. ;) Przede wszystkim - nie wiedziałem, że mogą tak głośno grać. A jestem z tych, którzy są raczej głusi. :P (regulator w kostce na ~70%, w systemie 100%) I cóż, słuchawki dostały kopa nie tylko oczywiście w głośności - czuję tą głębię, bas rzeczywiście jak kiedyś mi pisano o nich - dopiero na lepszym źródle pokaże swoją "niższość". Wyższe partie zdecydowanie bardziej oczyszczone i odmulone niż na integrach czy telefonach. 

I teraz tak - korci mnie ten polecony wyżej Burson. Jestem bardzo ciekaw co jeszcze tu może się zmienić, a przede wszystkim co jeszcze poprawić. To naprawdę już dla mnie brzmi świetnie. ;) Oczywiście ciągle to co mam, to jest najwyższy poziom jaki kiedykolwiek moje uszy miały okazje poznać, także nie wiem gdzie jest granica mojego słuchu w kwestii rozróżnienia jakości. Z tego co czytam o tym V5i to zdecydowanie powinien podnieść całą jakość tego brzmienia (bo i podobno te K612 nie pokażą wszystkiego na tym Cube?).
Jednak jak to wpłynie na charakterystykę brzmienia? Zamontowany w Cube domyślnie LME49860 podobno jest opkiem neutralnym, jasnym i z miękkim basem. A nie wyobrażam sobie tutaj jakiegoś nawet delikatnego zamulenia. Słucham muzyki metalowej gdzie "dużo się dzieje", i to jakiego pazura dostały gitary czy growlowe wokale z obecnym zestawem to miód i malinka. Bęben basowy jest odpowiednio punktowy, a nie mocno mięsisty, jak wielu pożąda (jako perkusista wiem, że on prędzej brzmi jak uderzanie w ścianę potężnym młotem, a nie po prostu buczenie w tle. Tak samo talerze perkusyjne mają nieco wręcz trzeszczeć, bo po prostu takie są w rzeczywistości).