Jump to content

Karta do K612 PRO - E10k czy Cube?


Recommended Posts

Szukam jakiejś karty pod USB (PCI/PCIe odpada ze względu na brak miejsca i ewentualnego laptopa w przyszłości) głównie do słuchawek AKG K612 PRO. Kwota max 400-500 zł i najważniejsze - musi być nówka dostępna w sklepach. W tym przedziale głównie królują dwie karty - FiiO E10k oraz Audiotrak Prodigy Cube. Jednak która bardziej podpasuje pod moje słuchawki? Charakterystyka słuchawek mi jak najbardziej pasuje, nie chcę aby straciły tą detaliczność, ale i delikatne zacięcie w kierunku fun'u. Po prostu chciałbym ogólne podniesienie jakości i wartości dźwięku, napędzenia ich bo obecnie podpinąłem je tylko pod zintegrowanego Realteka bądź do iPhone 5S/iPada, na których z grubsza tak samo brzmiał jak z komputera.

Link to comment
Share on other sites

W trzech Bursonach V5 za blisko 1000 zł. w karcie za 400 zł. (sc808) już ludzie widzą sens, więc... cena poszczególnych układów ma niewielkie znacznie, liczy się jak to gra. Opamp to główny element wzmacniacza słuchawkowego w końcu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odkopię trochę temat, bo dalej to samo - mam nadzieję, że po uszach nie dostanę. ;)

No więc od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Cube'a. I cóż.....dał kopa AKG. ;) Przede wszystkim - nie wiedziałem, że mogą tak głośno grać. A jestem z tych, którzy są raczej głusi. :P (regulator w kostce na ~70%, w systemie 100%) I cóż, słuchawki dostały kopa nie tylko oczywiście w głośności - czuję tą głębię, bas rzeczywiście jak kiedyś mi pisano o nich - dopiero na lepszym źródle pokaże swoją "niższość". Wyższe partie zdecydowanie bardziej oczyszczone i odmulone niż na integrach czy telefonach. 

I teraz tak - korci mnie ten polecony wyżej Burson. Jestem bardzo ciekaw co jeszcze tu może się zmienić, a przede wszystkim co jeszcze poprawić. To naprawdę już dla mnie brzmi świetnie. ;) Oczywiście ciągle to co mam, to jest najwyższy poziom jaki kiedykolwiek moje uszy miały okazje poznać, także nie wiem gdzie jest granica mojego słuchu w kwestii rozróżnienia jakości. Z tego co czytam o tym V5i to zdecydowanie powinien podnieść całą jakość tego brzmienia (bo i podobno te K612 nie pokażą wszystkiego na tym Cube?).
Jednak jak to wpłynie na charakterystykę brzmienia? Zamontowany w Cube domyślnie LME49860 podobno jest opkiem neutralnym, jasnym i z miękkim basem. A nie wyobrażam sobie tutaj jakiegoś nawet delikatnego zamulenia. Słucham muzyki metalowej gdzie "dużo się dzieje", i to jakiego pazura dostały gitary czy growlowe wokale z obecnym zestawem to miód i malinka. Bęben basowy jest odpowiednio punktowy, a nie mocno mięsisty, jak wielu pożąda (jako perkusista wiem, że on prędzej brzmi jak uderzanie w ścianę potężnym młotem, a nie po prostu buczenie w tle. Tak samo talerze perkusyjne mają nieco wręcz trzeszczeć, bo po prostu takie są w rzeczywistości).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...