Jump to content

Słuchawki BT pod TV +- 800 zł ATH-SR50BT vs ATH-M50xBT vs SENNHEISER HD450BT vs Jabra Elite 85h

Recommended Posts

Witam,

poszukuję czegoś pod TV i okazjonalnie muzyka (różnorodne gatunki).   W telewizor będzie podpięty MOZOS MBL-HD, bo okazało się że BT ma tylko do myszki i klawiatury... + smartfon okazjonalnie.

Na forum i w recenzjach chwalone są:

SR50BT  (chyba najbardziej uniwersalne? )

ATH- M50xBT

Mi w oko wpadły jeszcze.

SENNHEISER HD450BT

Jabra Elite 85h

Czy ktoś ma może odniesienie/opinie do modeli powyżej?

Pozdrawiam

Edited by godeath

Mam w posiadaniu SENNHEISER HD 4.40 BT, a to dość podobne słuchawki do wymienionych.

Używam ich też okazjonalnie do TV, ale jak dla mnie zbyt dużo basu, bardzo grzeją uszy. Używam ich wymiennie z synem głównie do słuchania słowa mówionego więc w najważniejszej kwestii (słuchanie muzyki) się nie wypowiem.

Na plus to jakość wykonania, bardzo duża wytrzymałość no i akumulatory trzymają dobrze ponad trzydzieści godzin, a są użytkowane wiele godzin dziennie.

• Approved 1
Posted (edited)
14 godzin temu, Hardened napisał:

Mam SR50BT. Zgadza się, iż są bardzo uniwersalne, polecam. Kupiłem w oparciu o recenzję i jestem b. zadowolony.

Dziękuję za odpowiedzi. Rozważam juz glownie SR50BT vs  dopłata do Jabra Elite 85H. Za pierwszymi przemawia obsługa kodeków. Za drugim mikro,czas pracy i obsługa google assistant(mam smartdom). Czy brak aptx to duzy minus?

Edited by godeath
  • 2 weeks later...
W dniu 7.10.2020 o 21:39, Hardened napisał:

Mam SR50BT. Zgadza się, iż są bardzo uniwersalne, polecam. Kupiłem w oparciu o recenzję i jestem b. zadowolony.

Wiele osób zgłasza, że słychać na niższych głośnościach chyba pracę nadajnika bt ( opisują to jako jakieś brzęczenie). Czy w twoim egzemplarzu też to występuje? 

Posiadam teraz m40x, ale zastanawiam się czy nie zrobić sobie prezentu gwiazdkowego w postaci SR50bt lub M50xbt i nie wiem, który model wybrać. Po posiadanych słuchawkach bardziej skłaniam się ku Sr50bt właśnie.

Ostatecznie kupiłem  SR50BT. Słuchawek za dużo nie ma co opisywać, bo recenzja na AF oddaje moje odczucia. Mam tylko uwagi co do zasięgu BT wydaje mi się, że jest słaby. Słuchawki mają chyba asystenta głosowego o czym też nie jest wspomniane na stornie. Gesty nie są tak złe jak myślałem.

Do oglądania TV i gier są dedykowane Panasonic RP-HD305B ze względu na kodek aptX Low Latency. Do muzyki też są ok, mają  AAC i aptx. Miałem okazje je potestować przez dwa dni, ale tylko do słuchania muzyki, bo nie oglądam telewizji i nie gram w gry. Są wygodne, lekkie ( pałąk i muszle głównie plastik, ale podobno porządny) i grają naprawdę dobrze. Do kupienia na amazon, ale na naszym rodzimym portalu aukcyjnym można  kupić używki w bardzo dobrym stanie za 190 zł. Te słuchawki to uboższy w funkcje brat modelu Panasonica 610 ANC

W dniu 19.10.2020 o 22:22, godeath napisał:

Ostatecznie kupiłem  SR50BT. Słuchawek za dużo nie ma co opisywać, bo recenzja na AF oddaje moje odczucia. Mam tylko uwagi co do zasięgu BT wydaje mi się, że jest słaby. Słuchawki mają chyba asystenta głosowego o czym też nie jest wspomniane na stornie. Gesty nie są tak złe jak myślałem.

Co jest Twoim źródłem dźwięku po Bluetooth?
Jak na razie nie mam problemu z zasięgiem w 3 pokojowym mieszkaniu, chodzę swobodnie, zdarzało mi się nawet zamknąć drzwi od kuchni, telefon leżał w sypialni - dwie ściany zero problemu. Korzystam z iPhone 8. Zobaczę jaki będzie zasięg z komputerem bo z nim miałam wiecznie problem i zdarzało mi się akurat przy innych słuchawkach, że w tym samym pokoju zrywało mi dźwięk.

W dniu 25.10.2020 o 10:49, arwena.oka napisał:

Co jest Twoim źródłem dźwięku po Bluetooth?
Jak na razie nie mam problemu z zasięgiem w 3 pokojowym mieszkaniu, chodzę swobodnie, zdarzało mi się nawet zamknąć drzwi od kuchni, telefon leżał w sypialni - dwie ściany zero problemu. Korzystam z iPhone 8. Zobaczę jaki będzie zasięg z komputerem bo z nim miałam wiecznie problem i zdarzało mi się akurat przy innych słuchawkach, że w tym samym pokoju zrywało mi dźwięk.

Mozos MBL-HD podłączony do TV. Ja jutro  sprawdzę z telefonu.

Edited by godeath