Jump to content

Słuchawki bezprzewodowe do 700zł


Recommended Posts

Cześć, kiedyś zakładałem podobny temat na forum, ale dotyczący słuchawek przewodowych łatwych do napędzenia i stałem się posiadaczem AKG K550 III.

Tym razem szukam czegoś do uzupełnienia mojego zestawu, powyższe słuchawki nie nadają się na dwór lub do przewozu - nie idzie ich złożyć i zajmują sporo miejsca. Najbardziej mi się podobają Audio-Technica ATH-SR50BT i ku nich bym się skłaniał. Słucham ogólnie wszystkiego - elektroniczna, hip-hop, pop. Link do tematu w którym opisałem https://forum.audiofanatyk.pl/topic/4722-słuchawki-zamknięte-do-max-600-zł/

 

Mam tylko parę uwag:

  • czy będą bardziej wygodniejsze niż te AKG 
  • uwielbiam jak grają AKG - czysto i dźwięki których na poprzednich słuchawkach nie słyszałem, czy będą porównywalne?
  • myślałem również nad Edifier 830BT, bo brat je posiada (bateria nie do zabicia i case podróżny) - jednak grają zbyt ciężko jak dla mnie (chyba ciepło to się nazywa)
Edited by M.C
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, M.C napisał:

Tym razem szukam czegoś do uzupełnienia mojego zestawu, powyższe słuchawki nie nadają się na dwór lub do przewozu - nie idzie ich złożyć i zajmują sporo miejsca.

Kiedyś widziałem jak gość w tych k550 normalnie jeździł trawajem i laził po ulicy. A do tego miał dap-a. Tak że się da :D

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Nehero napisał:

Kiedyś widziałem jak gość w tych k550 normalnie jeździł trawajem i laził po ulicy. A do tego miał dap-a. Tak że się da :D

Całą Europę przejechałem z nimi żeby dotrzeć do Polski, ale pół plecaka mi zajmowały i poobijały w międzyczasie. Wiadomo da się, aczkolwiek wolę dać trochę i mieć dostosowany sprzęt pod siebie :)

Link to post
Share on other sites

Tak wiem, stąd ten pomysł na model który zaproponowałem. Nie jestem tylko pewny czy względem tego co już odsłuchałem na AKG K550 i Edifier 830BT czy będą odpowiednie. Pan Jakub stwierdził, że są wygodne i grają dobrze, ale nie wiem jak się odnoszą do moich uwag i słuchawek które użytkowałem.

Edited by M.C
Link to post
Share on other sites

Kup i sprawdź, zawsze masz 14 dni na zwrot przy kupnie przez internet. Albo udaj się do sklepu gdzie może mają te modele.

Ewentualnie wnikliwie przeczytaj recenzję i da Ci to jakiś obraz, ale w zależności jak dobrze rozumiesz opisywane słowa dotyczące dźwięku, to będziesz mógł bardziej lub mniej odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to jest to czego szukasz. Choć oczywiście najlepiej posłuchać. Jednak jeśli nie możesz, to recenzja zawsze da pewny obraz.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, przeczytałem po raz drugi recenzję ATH-SR50BT & M50xBT przez co udało mi się więcej z niej wyłapać. Te pierwsze dźwiękowo względem K550 powinny mi przypaść do ucha, jeżeli chodzi o komfort to mniej wygodne niż K550. O ile K550 są wygodne na uszach, to pałąk mi po 30 minutach sprawia dyskomfort na czaszce (zastanawiam się czy dobrze je zakładam, bo zwykle mam je bardziej bliżej tyłu aniżeli po środku głowy).

Celowo wspomniałem o M50xBT, bo według recenzji też by mi mogły spasować - tylko podobno nie są aż tak wygodne. Są też tańsze (mieszkam na wyspie). Chętnie bym przetestował obydwa modele koło siebie. Reasumując skusze się na ATH-SR50BT chyba że uda mi się przetestować gdzieś drugi model.

Edited by M.C
Link to post
Share on other sites

Od siebie odradzam Edifiery, właśnie sprzedałam swoje po kupnie słuchawek Ath-40mx. Po bluetooth jeszcze „byle czego” dało się posłuchać, ale po kablu to już odpadało (jeszcze cięższe i ciemniejsze brzmienie, dla mnie już nie do zniesienia, equalizer obowiązkowy). Jakoś nie angażowały mnie do słuchania muzyki. Przeleżały praktycznie dwa lata w szufladzie. Ich największą zaletą rzeczywiście jest bateria, której chyba nigdy do końca nie rozładowałam i były całkiem wygodne, ale na wygodę w ATH też nie narzekam. Poza tym zasięg bluetooth był kiepski w Edifierach w porównaniu do innych słuchawek (wersja bodajże 4.2 w nich była bluetooth) co ostatecznie zadecydowało o pozbyciu się ich. Nie po to ma się, słuchawki bezprzewodowe, że telefon trzeba praktycznie nosić przy sobie.

  • Approved 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzisiaj przyszły mi słuchawki ATH-SR50BT. Od razu zauważyłem że w prawej słuchawce jest jakby terkotanie czy brzęczenie - w komentarzach pod recenzją inni użytkownicy też zgłaszali taki problem. Przy wyższych głośnościach tego nie słychać, ale dwa najcichsze ustawienia głośności już to eksponują.

Czy warto to wymieniać? Czy może być tak że będzie to mniej dokuczliwe w innej sztuce?

Edited by M.C
Link to post
Share on other sites

Słuchawki zdecydowałem się oddać. Buczenie jest uporczywe podczas podcastów i cichszego słuchania muzyki. A szkoda bo są bardzo wygodne, nie miałem problemów z pałąkiem i byłem w stanie je mieć na głowie przez 2 godziny bez zadnego dyskomfortu (uszy się jedynie pocą). Jakość dźwięku tez mi bardzo odpowiadała, jest bardzo podobnie do AKG K550, ale jakby jaśniej lub bardziej krystalicznie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...