Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Niestety parę dni temu swój żywot zakończył mój jedyny przenośny odtwarzacz - Fiio M11.

Chciałbym się jakoś pocieszyć i znaleźć szybko jego następce. Co do FiiO M11 muszę powiedzieć, że posiadał on masę bajerów, z których nigdy nie korzystałem - np. WiFi lub Bluetooth. Kolejną wadą był brak możliwości używania go jako przenośnego dysku. Ostatnim mankamentem była krótka żywotność baterii oraz bardzo długi czas jej pełnego naładowania. Rozmiarowo i wagowo też mogłoby być lepiej, ale może cała elektronika odpowiedzialna za przetwarzanie dźwięku musi tyle ważyć - w tej kwestii nie będę się wypowiadał. Jeśli chodzi o jakość dźwięku raczej nie mogę się przyczepić, chociaż na pewno słyszałem lepiej grające modele.

Odtwarzacza używam tylko ze słuchawkami po kablu i do takiego użytkowania szukam nowego następcy. Kompletnie nie potrzebuję pozostałych bajerów. Jestem w stanie wydać do 1000$ na nowy sprzęt.

Doradzilibyście coś, na czym poczułbym znaczną różnicę w dźwięku, nie musiałoby się ładować przez cały dzień i nie byłoby zapchane niepotrzebnymi wodotryskami? Przypominam - zwykłe słuchanie plików HD po kabelku, przy dłużej żywotności baterii.

Z góry dziękuję za pomoc. 😉

7200 znam. Bardzo fajne słuchawki 😉

Co do pytania o DAPa to faktycznie można polecić AK SR25, Shanling S6 Pro i Sony 507. Każdy ma swoje wady i zalety. Poczytaj o nich, do Denonów każdy z nich powinien pasować. Jeśli chodzi o Sony i SR25 na pewno trzeba bedzienkorzystac z wyjścia BAL

Edited by Palpatine
  • Like 1

@Noah i @Palpatine bardzo dziękuję za propozycje.

W kwestii doznań słuchowych mam się przygotować na jakiś większy progres w stosunku do FiiO używając AK SR25? W sumie pytanie do was obu, bo obaj poleciliście ten sprzęt. 😉

Ewentualnie skusiłbym się na Sony.

@Palpatine wspomniałeś, że w przypadku Denonów potrzebne będzie wyjście BAL. Miałeś na myśli wyższy model, który mam dopiero nabyć? Wydaję mi się, że chyba te słuchawki, które aktualnie posiadam mogą zostać spokojnie obsłużone przez wszystkie modele odtwarzaczy, które podałeś. 🙂

To trochę zależy od tego jak zareagują słuchawki oraz jak wyćwiczony mamy słuch, ale SR25 powinien być bardziej neutralny i rozdzielczy o większej szczegółowości oraz ma ciut bardziej zaznaczony bas. Sony to inne podejście do dźwięku, tutaj jest melodyjnie ciepło przyjemnie z nutą analogowosci. 
Pisałem o połączeniu słuchawek kablem zbalansowanym zarówno pod SR25 jak i Sony gdyż uważam ze po złączu SE oba mogą mieć zbyt mało mocy ale to trzeba już przetestować na własnych słuchawkach i uszach. Tak czy owak SR25 ma wyjście bal 2,5 mm a Sony 4.4 mm

• Like 1

Spośród poniższych modeli mogę dostać jeden po niższej cenie:

• Astell & Kern KANN - Eos Blue,

• Astell&Kern A&norma SR25,

• Astell & Kern AK70 MKII black,

• COWON PLENUE R2 128GB

Niestety mam możliwość zamówienia tylko dwóch do odsłuchu. Które dwa modele polecilibyście do przetestowania?

Zaznaczam, że kieruję się jedynie najlepszą jakością dźwięku. Inne czynniki nie mają dla mnie znaczenia. 🙂