Jump to content

Jak ominąć przebrzydłą końcówkę mocy FiiO X3

Piotr Kraszewski
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jakiś czas temu nadarzyła mi się okazja żeby kupić FiiO X3 za dość okazjonalną cenę 2/3 ceny standardowej. Powszechna opinia o tym odtwarzaczu była dość dobra, więc bez namysłu uznałem ten zakup za niezłą okazję. Po przeczytaniu recenzji Szanownego Pana Jakuba Łopatko zacząłem się zastanawiać czy postąpiłem dobrze. Jednak jedna rzecz przykuła moją uwagę, Pan Łopatko uważa że jedyne słuszne zastosowanie FiiO X3 to działanie jako sam DAC. Tutaj nasunęło mi się pytanie, czym najlepiej byłoby wykluczyć jakże babokowy zintegrowany wzmak. Wybór przenośnych wzmacniaczy jest niestety ogromny, powiedzmy zbyt duży na moją młodzieńczą wiedzę. Najbardziej mnie interesuje urządzenie, które zwyczajnie nie będzie ciągnąć możliwości Cirrusa w dół, gdzie to szatan tworzy ubytki i męczy ludzi cyfrową górą. Uprzedzając, zamawiam przedmioty z amerykańskiego Amazon, mogę wydać maks 100-150$.

Za wszelką pomoc dziękuję :)

Witam,

Po prostu Panie Piotrze po wyjściu cyfrowym sprzęt spodobał mi się wtedy najbardziej i tak samo adekwatnie do ceny, jaką przychodziło za niego zapłacić :). Jeśli chce Pan wykluczyć wzmacniacz, to musi Pan najpierw wyprowadzić sygnał na zewnątrz. Najprościej będzie spróbować szczęścia z D03K:

3014012_orig.jpg

W ten sposób otrzyma Pan możliwość podłączenia słuchawek wysokowydajnych oraz wyprowadzenia sygnału RCA na inne urządzenie (np. wzmacniacz). Dalej już wedle uznania, np. w stronę A3 (E11K).

Chcę ominąć wbudowany wzmacniacz i puścić sygnał analogowy przez drugi wzmacniacz. Na tym zdjęciu może to wyraźniej widać. Bo jak dobrze rozumiem wyjście line/coax out to wyjście bezpośrednio z dac-a? fiio_hs12_stacking_kit_for_x3_ii.jpgna pierwszym zdjęciu jest FiiO X1, przepraszam za pomyłkę

Edited by Piotr Kraszewski

W przypadku COAX tak i jest to czysty sygnał cyfrowy, ale aby go wykorzystać potrzebne będzie Panu albo combo DAC+wzmacniacz w jednym urządzeniu, które przyjmie sygnał cyfrowy, przetworzy na analogowy, wzmocni, wyrzuci na słuchawki, albo pokazany przeze mnie wcześniej konwerter (goły DAC) połączony z jakimś normalnym wzmacniaczem słuchawkowym. Na pokazanym wyżej przez Pana zdjęciu "kanapkę" tworzy wzmacniacz podpięty bezpośrednio pod wyjście liniowe, a więc pracujący na sygnale analogowym. To dobry krok, ale najlepsze efekty uzyskałoby się po prostu na czymś, co otrzyma z odtwarzacza sygnał cyfrowy zamiast analogowego.