Jump to content

Recommended Posts

W dniu 17.09.2020 o 14:20, kubagzk napisał:

Coś sensownego w jak najmniejszych pieniądzach.

Hej. Coś taniego może nie przebić jakością dacka wbudowanego w telefon. Na obecne czasy chyba najsensowniejszy jest, bo uniwersalnie strojony, Dragonfly Cobalt. Dla mnie osobiście jest to coś sensownego w najmniejszych pieniądzach. Ma dobre opinie. Jest recenzja na blogu. Używki trzymają wartość.

Kupiłem kiedyś, bo chciałem polepszyć jakość w telefonie Audiolab M-dac nano za 750 zł. Miał dobre rekomendacje na what hifi, a okazał się gorszy niż mój obecny wtedy telefon, Note 4.

Najlepiej wybrać się do sklepu, jeśli masz możliwość i posłuchać tego Cobalta lub Blacka.

No i najważniejsza rzecz, nie podałeś jakich słuchawek używasz.

Edited by NuYam
  • 2 weeks later...
W dniu 21.09.2020 o 02:02, NuYam napisał:

Hej. Coś taniego może nie przebić jakością dacka wbudowanego w telefon. Na obecne czasy chyba najsensowniejszy jest, bo uniwersalnie strojony, Dragonfly Cobalt. Dla mnie osobiście jest to coś sensownego w najmniejszych pieniądzach. Ma dobre opinie. Jest recenzja na blogu. Używki trzymają wartość.

Kupiłem kiedyś, bo chciałem polepszyć jakość w telefonie Audiolab M-dac nano za 750 zł. Miał dobre rekomendacje na what hifi, a okazał się gorszy niż mój obecny wtedy telefon, Note 4.

Najlepiej wybrać się do sklepu, jeśli masz możliwość i posłuchać tego Cobalta lub Blacka.

No i najważniejsza rzecz, nie podałeś jakich słuchawek używasz.

Obecnie używam tanich RHA MA390.
Właśnie się zastanawiam jakie dobrać do Blacka (max 500 zł).
Myślę nad Aune E1. Chętnie rozważę propozycję. 

Cobalt jest znaczne lepszy do Blacka (miałem wszystkie 3 kolory, pozostawiłem Cobalta) i bardzo uniwersalnie strojony, tj. będzie pasował pod sporo słuchawek. Na Twoim miejscu zakupiłbym używkę. 

Aune E1 to świetny wybór. Mam i polecam, pamiętaj tylko, by wygrzały się min. 24h, dopiero po tym czasie zaczynają porządnie grać. Jest o tym w tutejszej recenzji.

5 godzin temu, Hardened napisał:

Cobalt jest znaczne lepszy do Blacka (miałem wszystkie 3 kolory, pozostawiłem Cobalta) i bardzo uniwersalnie strojony, tj. będzie pasował pod sporo słuchawek. Na Twoim miejscu zakupiłbym używkę. 

Aune E1 to świetny wybór. Mam i polecam, pamiętaj tylko, by wygrzały się min. 24h, dopiero po tym czasie zaczynają porządnie grać. Jest o tym w tutejszej recenzji.

Niestety budżet mi nie pozwoli na Cobalta ale mógłbym rozważyć Reda. Czy warto dopłacić do Reda?

2 godziny temu, kubagzk napisał:

Niestety budżet mi nie pozwoli na Cobalta ale mógłbym rozważyć Reda. Czy warto dopłacić do Reda?

Z mojego punktu widzenia nie. Wszystkie warianty są na audiofanatyku opisane, polecam lekturę.

Najkrócej (niekoniecznie najprecyzyjniej): czarny przyciemnia wysokie tony, zagęszcza dźwięk i wspomaga bas, czerwony agresywnie poprawia podbija dynamikę, także pompuje bas, ale - jak dla mnie - nieakceptowalnie rozjaśnia dźwięk, przez co wysokie tony robią się wręcz bolesne. Przesiadka z czarnego na cobalta była dla mnie jakby wpuszczeniem powietrza do słuchawek, mocno powiększyła się scena, zniknęło uczycie przytłumienia dźwięku (którego wcześniej nie byłem świadomy), bas stał się bardziej uporządkowany i zaczął zbierać się od niższych rejestrów. Natychmiastowy efekt "wow". Do tego, najzwyczajniej w świecie, odsłuch muzyki zwiększył współczynnik machania w takt nogą, tudzież głową. 

Słyszałem o osobach, które nie  odnotowały różnicy pomiędzy odsłuchem przez telefon i blacka, ale nie słyszałem, by ktoś jej nie dostrzegł po przesiadce na cobalta. Tym samym, ja wolałbym odłożyć zakup w czasie i dozbierać (ja kupiłem przez allegro używany, w stanie idealnym,  za 759 zł).

• Approved 2