Jump to content

Słuchawki nauszne do 350zł - blues/rock/metal/ambient

Recommended Posts

Hej, szukam słuchawek nausznych półotwartych (ewentualnie zamkniętych, które nie uciskają i nie grzeją tak mocno głowy), w miarę uniwersalnych, ale z mocnym naciskiem na wszelką muzykę gitarową - od Claptona, B.B. Kinga, Hendrixa, Bonamassy przez Pink Floyd, Dire Straits, AC/DC, Lady Pank, Guns N' Roses, Van Halen, Iron Maiden, Metallica po Sepulture, Slipknot, Lamb of God, Opeth, Riverside, Dream Theater, TOOL, Steve Vai, Buckethead itp. Lubię też posłuchać gitarowego ambientu w tym stylu: https://www.youtube.com/watch?v=gBzq-p7SdRk&ab_channel=RabeaMassaad

Słuchawki będą podłączane do komputera oraz do wzmacniacza gitarowego BOSS Katana 50 MKII. Od kilku lat mam Superlux HD669, chciałbym, żeby te nowe miały trochę więcej środka i nie uciskały tak głowy. Zastanawiam się nad AKG K240 MKII. Co o nich sądzicie? :)

Tak szczerze do bólu to w tych twoich superluxach lepiej mi się słuchało metalu niż w CAL'ach, czy beyerdynamicach, które są kilka razy droższe i trochę porównywalnie do audio technica mx50.
Nie sądzę, że za 350 zł kupisz do metalu coś lepszego. Niestety ale trzeba coś do ceny dorzucić.

Wolałbym nie wydawać więcej niż 350 zł, tym bardziej, że podłączam je do zintegrowanej karty dźwiękowej na komputerze (poza tym mówisz, że słuchało Ci się w nich metalu lepiej niż w kilka razy droższych beyerdynamicach, to ile miałbym dołożyć, 2000 zł? :P). Z tego, co czytałem, to ISK HD9999 grają podobnie do HD669, ale są wygodniejsze, jednak mają więcej basu. Nie będą zbyt zamulone?

17 minut temu, prthbcrfl napisał:

Z tego, co czytałem, to ISK HD9999  Nie będą zbyt zamulone?

Nie słuchałem ISK więc ci tego nie potwierdzę. Jeśli jednak są porównywalne to może okażą się lepsze niż te twoje imadłowe słuchawki bo na nich trzeba było robić sobie przerwy.

5 godzin temu, prthbcrfl napisał:

Możesz powiedzieć dlaczego? Słucham w takim razie innych propozycji. :)

Dlatego, że K240 są po przestrzennej analitycznej stronie i brakuje im dociążenia na średnicy i basie. Od biedy metalu można posłuchać, ale tylko od biedy.

Nic nie zaproponuje, bo to nie  moje rejony cenowe. Miałem w takim budżecie tylko K240 poten skoczyłem wyżej.

3 godziny temu, prthbcrfl napisał:

Wolałbym nie wydawać więcej niż 350 zł, tym bardziej, że podłączam je do zintegrowanej karty dźwiękowej na komputerze (poza tym mówisz, że słuchało Ci się w nich metalu lepiej niż w kilka razy droższych beyerdynamicach, to ile miałbym dołożyć, 2000 zł? :P). Z tego, co czytałem, to ISK HD9999 grają podobnie do HD669, ale są wygodniejsze, jednak mają więcej basu. Nie będą zbyt zamulone?

Jak dla mnie HD669 i HD9999 nie są podobnymi do siebie słuchawkami. Myślę, że to kwestia rewizji, starsze partie mogą brzmieć inaczej niż te nowsze. Moje superluxy brzmiały bardzo dobrze w swojej cenie - był bas, środek troche wycofany, ale od górnej średnicy szły już w góre, były dość jasne, ale nie za mocno. Miały też niezłą scenę. Problemem było tylko to, że były niewygodne. Postanowiłem je wymienić na HD9999. Wygoda była super, ale brzmienie? Oczekiwałem brzmienia bardzo podobnego, ale ISKi miały znacznie bardziej podbity bas i górę, środek wycofany. W ogóle mi się nie podobały i je zwróciłem. Potem trochę uzbierałem i kupiłem ATH-MSR7, które nie były diametralnie lepsze według mnie od superluxów na moim ówczesnym, dość słabym SMSL M2. Brzmieniowo były dosc podobne. Trochę mniej basu, środek podobny, podobnie leciały od górnego środka w górę, ale jednak były trochę ciemniejsze. Scena węższa, ale głębsza. Zaakceptowałem je, w miedzy czasie zmieniłem źródło na Sabaj DA3 i stockowy kabel na kabel od Pana Jakuba. Doszło sporo jakości, ale myślę, że te słuchawki są jednak nadal trochę za jasne do metalu. Świeżo brzmią wokaliści, wyraziście, ale dźwięk móglby być nieco ciemniejszy na górze, a bas mocniejszy. Ogólnie słucham podobnej muzyki do Ciebie, znam dobrze Dream Theater i Opeth i uważam, że tutaj przydałyby sie sluchawki z fajną, ocieploną średnicą. Można też spróbować pokombinować ze źródłem. Audioquest dragonfly black jest ciepły, z wyższej półki IFI Hip DAC. Ogólnie wydaje mi się, że powinieneś spróbować dołożyć do budżetu. Nie wiem czy cokolwiek w granicach 350zł będzie lepsze od tych superluxów co masz...

Edited by Ellu
7 godzin temu, prthbcrfl napisał:

Hmm, dziękuję za rady, zastanowię się jeszcze. A gdybyście mieli wybrać najtańsze słuchawki, do których już warto dołożyć, to co by to było?

Hm...proponuję ci dołożyć i kupić na 14 dniową próbę te ATH-M50XBT w morele.net. Nie spodobają ci się...wtedy je oddasz. Muszę wspomnieć, że na moim smartfonie samsunga grały o wiele wiele lepiej niż na integrze z kompa i jeszcze lepiej grały na bluetoofie. Podłącz eksperymentalnie swoje do jakiegoś smartfona i wyciągniesz z nich może coś jeszcze.

Morele omijać szerokim łukiem. Wybrać normalny sklep audio z normalnie zabezpieczoną bazą danych i poprawnymi praktykami ochrony danych swoich konsumentów. Albo płakać potem że dostaje się pełno reklam pożyczek, kredytów, wygrywania przetargów, kart paliwowych, tłumaczeń czy powiększania siusiaka.