Jump to content

Recommended Posts

1 minutę temu, MichalZZZZ napisał:

Po drodze pewnie dojdą zmiany kabli na zbalansowane.

Skoro szukasz w dźwięku "ciepłej kluchy" to po co idziesz w balans?

Posted (edited)

Narazie jeszcze nie ide, ale dziekuje za informacje, że to sie mija z celem. Bardzo przydatne info. Jak widac, czeka mnie duzo studiowania :)

Każdy kabel sluchawkowy przerobiony na XLR do załóżmy Bursona bedzie mial za zadanie poprawienia jakosci, jeszcze wiekszej sceny, ale nic jezeli chodzi o ocieplenie dzwieku ? Przypuscmy jezeli bym chcial przerobic taki kabel w Hawkach, to stracą na swoim przyciemnionym i ocieplonym brzmieniu?

Edited by MichalZZZZ
53 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

Przypuscmy jezeli bym chcial przerobic taki kabel w Hawkach, to stracą na swoim przyciemnionym i ocieplonym brzmieniu?

Oczywiście, że tak. Będzie więcej powietrza, większa scena, może lepsza kontrola basu i nieco jaśniej. Przy tym w Hawkach różnice mogą być marginalne, bo to bardzo łatwe słuchawki do napędzenia. Poza tym kabla bal. nie podłączysz do większości wzmacniaczy lampowych (będziesz potrzebował przejściówek).

• Thanks 1
  • Approved 1
20 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Każdy kabel sluchawkowy przerobiony na XLR do załóżmy Bursona bedzie mial za zadanie poprawienia jakosci, jeszcze wiekszej sceny, ale nic jezeli chodzi o ocieplenie dzwieku ? Przypuscmy jezeli bym chcial przerobic taki kabel w Hawkach, to stracą na swoim przyciemnionym i ocieplonym brzmieniu?

Testowałem audioquest nighthawk  od kolegi @Tytus1988 ( jeszcze raz dziękuje) na bursonie  po 6.3 i Xrl i mi się bardziej podobało po balansie . Ale  to nie znaczy że Ci też bardziej będą się podobać ... Zależy jeszcze od kabla ,ja bym do nich chciał hybrydę lub dobre srebro .... Ale nie modre  jest wydać więcej za kabel niż słuchawki ;)

• Thanks 1
  • Approved 1

Albo w ogóle na cenę. Jeśli AQ kosztują np. 2500 zł, a ja dostanę je za 800 zł np. z drugiej ręki, to ile mogę wydać na kabel wedle tej logiki? Słuchawki nagle grają gorzej bo zapłaciłem mniej? Są mniej czułe na zmianę okablowania? :)

20 godzin temu, euter napisał:

Oczywiście, że tak.

Sama przeróbka kabla na BAL nie powoduje że słuchawki zagrają jaśniej. To sprzęt to spowoduje, o ile jego topologia i użyte komponenty będą jakkolwiek to powodowały. Przerobienie fizycznie kabla, tj. dodanie wtyku XLR i np. przejściówki znów na jack, nie powinno spowodować żadnych konsekwencji w dźwięku, jeśli użyte zostały podobne komponenty i przewodniki. 

Posted (edited)

Dzien dobry,

Burson jednak zostaje i będę szukal jakiejs lampy do niego, żeby zaleznosci od nastroju żonglować sobie dziurkami. IFI Zen i Can tez zostaje jako zestaw kołołóżkowy. Zanim jednak szarpnę sie na jakis wzmacniacz lampowy chce sluchawki. Waham sie pomiedzy ZMF Atticus, ZMF Aeolus, Audeze LCD-X, Audeze LCD-2 Classic.

Edited by MichalZZZZ

Lcd -X miałem, przez dłuższy czas, to są słuchawki dla tych, co lubią przestrzeń, lekko wzmocnione pogłosy w utworach, nieskończoną scenę do tyłu , dużą separację instrumentów , dużo miejsca na scenie, ciemne brzmienie, precyzję, kawał basu.

Dzwiek jest jeszcze lepszy, na po wymianie kabla, na hybrydę. Ale najlepiej graja na srebrze, oczywiście jak dla mnie.

Potrzebują porządnego sprzetu , o odpowiedniej jakości, ale za to potrafia zagrać.

Spora waga, trzeba się przyzwyczaić, gdyby nie to że przesiadłem się na inne Audeze, to były moje ulubione słuchawki, mają w sobie coś, takiego, że potrafią czarować dzwiękiem, a jak trzeba, to potrafią kopać basem z dużą swobodą.

Lubią duże realizacje, np soundtracki.

Ale trzeba posłuchać, bo scena jest duża, tu nie ma bliskiego wokalu, a każda rewizja może grać trochę inaczej.🎧

Edited by pablo650
  • Like 1
Posted (edited)

Brzmi wybitnie, mogą mi bardzo podpasowac te LCD-X. Pan Jakub tez mi je polecał. Ciekawe jakby wypadły w porównaniu z zamknietymi ZMFami Atticus. Szczerze te dwie pary mnie najbardziej interesują. Piszesz, że najlepiej grają po kablu ze srebra, na jakie koszty musialbym sie przygotować na taki kabel ? Z ciekawosci. Choc kabel to narazie sprawa drugorzedna.

Edited by MichalZZZZ

Ceny kabli ze srebra są dość wysokie, najlepiej szukać używki, albo jakiejś wyprzedaży. Jest jeszcze jeden sposób kupienie kabla na metry, oddzielnie wtyczek, i złożenie w całość, albo zlecenie komuś, aby wykonał połączenie elementów.

Ja używam Wireworld Nano Platinum Eclipse, kabel został wykonany z akupionych komponentów, czyli kabla WW, wtyku Jack WW, oraz dwóch mini xlrów  rodowanych Furutecha.

Jest jeszcze hybryda Nordosta Heimdall 2, którego, też jestem posiadaczem, kabel jest dobry, ale cienki i trzeba się z nim obchodzić rozważnie, jak dotąd nie było z nim problemów, działa u mnie bardzo dobrze, ale jak wcześniej, powiedziałem, jest dośc delikatny. Za to w komplecie jest cały zestaw przejściówek. Kabel rozjaśnia brzmienie , więc dla ciebie lepszą opcją jest Wireworld Nano pl. Eclipse.

Cena Wireworlda oscyluje między 2500 - 3000 zł. gotowy konfekcjonowany, a Nordost jest za 3200 zł, ale cena zakupowa, to jakies 2500 zł.

Na portalach zakupowych można kupić  Nordosta nawet poniżej 2000 zł.

Wireworld, to najlepszy kabel jaki miałem, przestrzeń, barwa , gładkość,  jest na najwyższym poziomie .

Sam go wolę od Nordosta , bo nie trzyma dzwieku, tak w ryzach, jak Heimdall, tylko pozwala słuchawkom pokazać prawdziwe nagranie, swoboda , powietrze mikro i makro, przestrzeń a na dodatek, jest ładny, bardzo giętki, i wytrzymały.🙂

Posted (edited)

Matko bosko, astronomiczne ceny jak za przewód :) Byłbym sklonny zaplacic za kabel max 1300zł. W kazdym razie bardzo dziękuję za informacje. Chociaz jeszcze do niedawna bylem przekonany, ze nie będę szukał sluchawek drozszych niż 2500 zł, wiec czort jeden wie w jaką to wszystko strone pojdzie ;) Mowilem sobie też, że nie kupie nic drozszego od IFI Zen Daca, a tu juz mi Burson C3X na biurku leży i chce jeszcze do niego dokupywac wzmacniacz lampowy :)

Edited by MichalZZZZ

Ja dalej polecam Meze Empyrean i będę polecał. Bądź co bądź, choć nie słuchałem wielu słuchawek, to po tych, których słuchałem, to podejrzewam, że może ciężko być je przebić, o ile ktoś nie szuka ewidentnie jakiejś konkretnej cechy w słuchawkach i to  cechy która będzie dominowała(np. najlepsza rozdzielczość, najniżej schodzący bas itp.) Słuchawki na zasadzie, usiądź, załóż i ciesz się muzyką, nic innego nie ma znaczenia w tym momencie. I słuchając ich, na prawdę nie chciało mi się analizować dźwięku pod względem każdej składowej, za bardzo wciągały.

Te ZMF to dla mnie wielki znak zapytania, bo szczerze, to praktycznie się o nich nie mówi, możliwość posłuchania też praktycznie zerowa, chyba tylko Audeos je ma o ile dobrze kojarzę I podejrzewam, żeby coś konkretnie się dowiedzieć, a żeby to nie było bełkotem marketingowym, to musisz je kupić w ciemno. Bo czy to Meze, czy Audeze to pójdziesz i posłuchasz. Audeze możliwe, że praktycznie od ręki w Top HiFi.

6 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Matko bosko, astronomiczne ceny jak za przewód

Srebro to srebro, a srebro do tanich nie należy. Więc srebrne przewody są drogie i w sumie cena 2-3k to raczej norma dla takich kabli, choć bywają i droższe srebrne nawet i po ponad 10k, choć tam to już nie wiem co to za kabel słuchawkowy.

7 godzin temu, pablo650 napisał:

Lcd -X miałem, przez dłuższy czas, to są słuchawki dla tych, co lubią przestrzeń, lekko wzmocnione pogłosy w utworach, nieskończoną scenę do tyłu , dużą separację instrumentów , dużo miejsca na scenie, ciemne brzmienie, precyzję, kawał basu.

Widzę po tym opisie, że mogą mieć kilka wspólnych cech z Meze. Czy miałeś okazje je jakoś porównać LCD X do Meze? Bo pamiętam, że chyba słuchałeś Meze.

31 minut temu, Nehero napisał:

Te ZMF to dla mnie wielki znak zapytania, bo szczerze, to praktycznie się o nich nie mówi, możliwość posłuchania też praktycznie zerowa

Mowi sie duzo, tylko nie u nas, wystarczy poszperac na zagranicznych portalach. W stanach dosc cenione, robia kariere jak Audeze kiedys, choc to dosc niszowy produkt. Ja sluchalem tylko Eikony, jasniejsze o jeden ton niz moje lcd3f, ale bardzo fajne. Na pewno brzmienie w kierunku muzykalnosci, a nie analizy.

W kwestii kabla to za 1300 pln znajdzie sie naprawde cos dobrego, wcale nieuzywanego. Nie trzeba sie bac tylko customowych kabli.

• Approved 1

Czesc @Nehero , no podejrzewam, że Empyrean mogą być zacne, ale niestety są sporo ponad budżet. Używane w idealnym stanie moge wyrwac w budzecie do 6k ? Tyle tylko, że kupując używane nie będę mial szansy na ewentualny zwrot jakby mi nie podeszły. Ryzykować nie zamierzam przy takiej kwocie. 

1 minutę temu, MichalZZZZ napisał:

Czesc @Nehero , no podejrzewam, że Empyrean mogą być zacne, ale niestety są sporo ponad budżet. Używane w idealnym stanie moge wyrwac w budzecie do 6k ? Tyle tylko, że kupując używane nie będę mial szansy na ewentualny zwrot jakby mi nie podeszły. Ryzykować nie zamierzam przy takiej kwocie. 

Meze uzywane za 6k jeszcze nie teraz raczej. Dobra rada to wstrzymac sie z zakupem i chwile pomyslec. Kupic latwiej niz sprzedac. Szczegolnie, ze chcesz kupic drogie sluchawki. Tutaj zakup powinien byc przemyslany. Kazdy Ci doradza przez.pryzmat swoich upodoban, ale sluchac bedziesz Ty.

39 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Mowi sie duzo, tylko nie u nas, wystarczy poszperac na zagranicznych portalach. 

Tam to wiadomo, ale umówmy się za granicą mówi się o wszystkim, nawet o najbardziej niszowych produktach coś znajdziesz.

40 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Tyle tylko, że kupując używane nie będę mial szansy na ewentualny zwrot jakby mi nie podeszły.

Trzeba uderzyć do Mp3Store by sprowadzili od dystrybutora na odsłuch. Ja się tak załapałem, bo przyjechały do Łodzi Empyreany od dystrybutora i poszedłem i posłuchałem. Więc tu z tym problemu nie powinno być. Więc w ciemno ich nie trzeba kupować. Nie mniej nawet jak nie będziesz mógł kupić, polecałbym posłuchać nawet z ciekawości. Bo kawał dobrej słuchawki.

42 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

Używane w idealnym stanie moge wyrwac w budzecie do 6k ?

Obawiam się, że nie. Nówki to 13k, ostatnia oferta od Mp3Store jaką słyszałem to rabat i 10k za Meze. Tyle w przeliczeniu schodziły używki za granicą za 8-10k plus VAT rzecz jasna, bo to w stanach widziałem.

6k za używki to za mało niestety. Prędzej 8 już jeśli ktoś kupił w rabacie. Jedyne używki jakie widziałem na ogólnych forach czy giełdach hifi, to w mp3store jest jakaś para i gość sprzedaje zestaw ifi pro dac i wzmak plus Meze za 25k, jedynie do niego można zagadać czy sprzedałby Meze oddzielnie. Bo trochę już kisi się ten zestaw tam na zółtym targu. 

44 minuty temu, bpiotrow13 napisał:

Meze uzywane za 6k jeszcze nie teraz raczej.

Za parę lat, kto wie, może :D Wtedy za taką cenę to byłby overkill jak dla mnie. 

@NuYam I w przeliczeniu wychodzi 10,5k zł, więc taniej kupisz nowe w polsce :D  Poza tym gość sprzedaje tylko w UK. Oferta zła nie jest, ale skoro w Polsce o ile się nic nie zmieniło możesz dostać nowe pachnące za 10k, to sam widzisz :D No chyba, że nagle się coś zmieniło, bo 10k to pamiętam tak koło hmmmm chwile sprzed pandemii, jakiś styczeń luty? Bo pamiętam, że jeszcze zimno było. Ale w sumie biorąc pod uwagę, że jakiś czas temu  w gazetce mp3store był zestaw Meze plus Kann Cube za 15k, to Meze pewnie dalej stoją po 10k.

Edited by Nehero

@Nehero

Słuchałem, ale nie było czasu na poważne porównanie, abym mógł, się rzetelnie wypowiedzieć, to musiałbym potestować bezpośrednio oba modele.

Ale z pewnością mają cechy wspólne.

A swoją drogą, to może być ciekawe, tym bardziej, ze Xsy, są relatywnie tanie, w porównaniu do Meze.

Oba modele, to mój klimat, ale jak zacząłem słuchać na MX, to rozumiem, już że można lepiej.🙂

W dniu 1.10.2020 o 12:19, MichalZZZZ napisał:

No wlasnie taki zloty środek bym chcial. Mieć ciepłote z IFI i scene, szczegóły, wokal z Bursona. Zdaje sie za duzo wymagam w tym budżecie. Moge ewentualnie go troche zwiekszyc, albo dokupić później do Bursona jakis wzmacniacz lampowy, powiedzmy do około 3000zł (kolega powyzej proponuje Cayin Ha-1a) i wtedy sie bawic w zmiane dziurek w zaleznosci od nastroju. Poczytam o tym Cayin.

Moim zdaniem problem leży w doborze słuchawek a nie w doborze źródła na tym etapie. 
Przeczytalem cały wątek i mam tylko jedno pytanie czy był na odsłuchu Pathos?

Na pierwszych stronach było to dość dobrze opisane. Jeśli Burson będzie za „ostry” za jasny, to Pathos jest właściwą alternatywą, do której łatwo można dosypać pieniędzy by zaoferowała także to w czym Burson jest dobry. I nie ma konieczności żaglowanie dziurkami. 

Posted (edited)

@KiiT

Hej, nie byl. To odzysyłanie i kupowanie nowego sprzetu, zwlaszcza teraz, kiedy kraj w ktorym mieszkam wprowadza kolejne lockdowny minęło sie z celem. Zostalem z Bursonem i z dnia na dzien tak przyzwyczajam ucho, że podoba mi sie coraz bardziej. Na dzien dzisiejszy jestem zadowolony. A tez nie mialem pewnosci, że z Converto bedzie lepiej. Druga sprawa sklep w ktorym chcialem kupic Converto nie zgodzil sie na wysylke do innego kraju. Jedyną opcją bylo zamowienie wlasnego kuriera i 14 dni na ewentualny zwrot od czasu, kiedy by paczka wyszla ze sklepu. Niewiadomo ile ta paczka by szla do mnie i ile czasu mialbym na przetestowanie sprzetu. Dlatego koniec końców odpuscilem. Chce sobie teraz do Bursona kupic jakies porzadne sluchawki (Audeze albo ZMF, tutaj mam wciaz dylemat), a pozniej w okolicach swiat, moze nowego roku sie szarpne na jakąś lampe do niego, zeby w zaleznosci od nastroju sobie zmieniac źrodlo. Naprawde bardzo jestem ciekaw wzmacniaczy lampowych.

Ps. przy okazji podpytam - moze Ifi Zen dac + Zen can stac na Bursonie, czy nie jest to wskazane? Burson po kilku godzinach dosc mi sie grzeje.

Edited by MichalZZZZ

Burson’owi będzie wszystko jedno.  Raczej go nie przegrzejesz. Ale ja unikam kontaktu elektrycznego obudów urządzeń zasilanych zasilaczami impulsowym. Długo by rozprawiać dlaczego. Ale unikam. Więc ja bym nie postawił. 

W temacie słuchawek Burson łapie synergie z tym

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-final-audio-design-d8000/

i jest w tym połączeniu pewien bonus: w zależności od położenia słuchawek na uszach dźwięk jest wyraźnie cieplejszy lub wyraźnie jaśniejszy. Można sobie tym całkiem dobrze manewrować. 

Ale nie kupuj proszę bez odsłuchu.... .

• Like 1
  • Approved 1