Jump to content

Recommended Posts

Czemu nie wysuwam wniosków ? Powoli sie ucze. Dopiero zaczynam przygode z audio. Przy trojce malych dzieciaków i innych pasjach, ktore sa duuuzo wyzej w hierarchi ciezko mi poswiecic duzo czasu na czytanie wszystkiego nt. sprzetów audio. Choc i tak juz zaczynam poswiecac temu wiecej czasu i sie powolutku wkrecam. Wszystko musze rownowazyc. Czasami mi sie myla te wszystkie pojecia, wiele rzeczy jest dla mnie niezrozumialych, ale powolutku ide zdaje sie w dobrą strone. Nie chce tylko zwariowac, bo jak slusznie zauwazyles mam juz propzycje kupna IFI IDSD ;) Czasami juz nie wiem kogo mam sluchac. Nie raz sie lapie, że ktos mi cos poleca, a czytajac recenje wychodzi na odwrot. Ciebie mordeczko tez na tym zlapalem, bo polecales mi wczoraj Questyle CMA400i piszac, że to bardzo cieply sprzet, a co sie okazuje w ponizszej recenzji, jest on cytuje : "dawno nie miałem do czynienia z tak neutralnym brzmieniowo urządzeniem". 

Tutaj cala recka :

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe/3417-questyle-cma400i

@MichalZZZZ oczywiście, że masz oferty kupna iDSD. Wiem co ludzie mają w komisie i czego nie mogą sprzedać od miesięcy. To po pierwsze.

Po drugie nie jestem dla Ciebie "mordeczką". Co więcej nie życzę sobie zwrotów tego typu. 

Po trzecie potwierdzam, że CMA400i to ciepła klucha a to co pisze recenzent to jego opinia i ma do niej prawo. Porównaj sobie opisy 400i do 600i i 12 i wyjdzie jak na dłoni który jest najcieplejszy. Co więcej gra cieplej od 90% integr na rynku.

Po czwarte odmeldowuje się z tego wątku.

Teraz, Palpatine napisał:

Po drugie nie jestem dla Ciebie "mordeczką". Co więcej nie życzę sobie zwrotów tego typu. 

Takiej odp sie nie spodziewałem :) Przepraszam jeżeli Pana uraziłem. Naprawde nie mialem takiego zamiaru. Myslalem, że mozna wejsc na stope kolezenską, pomylilem sie. Mea culpa.

Jakiej Pan zatem oczekiwał? Pierwsze widzę, żeby subtelne oskarżenie kogoś o celowe polecanie sprzętu grającego inaczej niż w rzeczywistości było wchodzeniem na stopę koleżeńską. Tak bowiem to wygląda z boku i przyznam troszkę zdębiałem czytając Pana post. Przynajmniej warto byłoby mieć na to jakiekolwiek dowody, czy przynajmniej przesłanki. Nie ma znaczenia że nie napisał Pan tego wprost. Kontekst jest tu bardzo dwuznaczny. 

Słuchałem CMA Twelve, wiele też czytałem na temat 400i gdy posiadałem tor oparty o S6 i mogę potwierdzić, że Questyle to faktycznie ciepłe urządzenia. Nie jakieś super ciepłe może, przynajmniej w przypadku 12-stki, ale po cieplejszej stronie. Mogę też potwierdzić, że @Palpatine słuchał tego sprzętu i posiadał Questyle, jeszcze w czasie gdy nawet nie było tego forum. Mogę również zaręczyć, że nie jest spowinowacony wg mojej najlepszej wiedzy z żadnym sklepem audio. Jestem jedyną osobą wypowiadającą się w Pana wątku, która prowadzi działalność komercyjną w przestrzeni audio, a jednak proszę zauważyć, że nigdzie nie lobbowałem usilnie za jakimś urządzeniem. Wręcz przeciwnie, celowo oddawałem Panu pola decyzyjnego, aby samodzielnie mógł się Pan przekonać co jak gra. Jeśli nie wie Pan kogo słuchać, proszę słuchać siebie samego i przesłuchać kilka urządzeń/słuchawek, następnie porównać swoje odczucia co do tych modeli na bazie jakichś recenzji i wybrać te, które są najbardziej lub najczęściej zgodne z własnymi odsłuchami i odczuciami.

Co do podanego linku, mam żelazną zasadę, że nie komentuję innych recenzji, recenzentów, portali, ponieważ sam zajmuję się taką tematyką i byłoby to wysoce nieeleganckie oraz nieprofesjonalne. Dlatego ograniczę się wyłącznie do uniwersalnego stwierdzenia, że to, iż w jakiejś recenzji napisano inaczej lub stwierdziła inaczej jakaś osoba, nie musi być wcale zgodne z prawdą. Każdy ma swoje uszy i swój gust, a przede wszystkim swoje własne słuchawki i tym samym punkty odniesienia. Dlatego ten sam sprzęt będzie miał zawsze multum opinii, czasami skrajnych. I dlatego powstał ten blog oraz to forum, aby dostarczać ogólną wiedzę i pojęcia audio pozwalające na samodzielne podjęcie potem decyzji. Jeśli udziela się Pan jednocześnie na kilku forach i czyta różnorodne rekomendacje i polecenia, to nic dziwnego że każdy poleca co innego i wychodzi z tego kocioł. Nie widziałem jednak aby ktokolwiek w tym wątku miał wobec Pana złe intencje i polecał coś z premedytacją. 

Jakiej oczekiwalem? Zwyklej, na luzie. Wyszlo sztywno, ok. w porzadku, dostosuje sie. Przeprosilem. Nikogo nie oskarzam, normalnie rozmawiam, porownuje, prosze mi Panie Jakubie nie wmawiac i nie mam absolutnie zlych intencji. Jestem czlowiekiem na wskroś wyluzowanym. Byc moze czsami nawet za bardzo, co dalo o sobie znac powyższą "mordeczką" ;) Skad mam wiedziec kto to jest @Palpatine a kto to czlowiek, ktory napisal tamtą recenzje? Dla mnie obaj to no name'y. Bez urazy oczywiscie. Nie przywiazuje uwagi do uzytkownikow, nie wglebiam sie w ich staż, czy doswiadczenie. Rownie dobrze moglbym obrocic kotka i napisac, że @Palpatinemnie oskarza, ze nie wyciagam wnioskow. Byloby to bezpodstawne, żeby nie powiedziec dziecinne, tak samo jak to co Pan napisal o moim oskarzeniu :) Zrobiliscie Panowie z igly widly. Wiecej luzu troszeczke. Wrocmy do audio, jezeli mozna prosic.

Edited by MichalZZZZ

Nic Panu nie wmawiam, jestem tylko postronnym widzem, który mówi jak to wyglądało z boku. Nie było w tym nic pejoratywnego. Nie musi Pan znać dokładnie swojego rozmówcy, ale zawsze można po prostu dopytać o szczegóły i ogólną podstawę wygłaszanej opinii, jeśli ma Pan co do nich wątpliwości. Większość osób wypowiadających się i udzielających Panu rad nie zdradzi swoich intencji i motywów, tudzież kompetencji. 

Nie ma sensu wracać do audio, bo będzie to kręcenie się moim zdaniem w kółko. Dlatego jeśli mogę coś zaproponować:

• Jeśli nie ma Pan w realizacji żadnych zakupów, najlepiej zrobić sobie 2 tygodnie odpoczynku od wszystkiego, włącznie ze słuchaniem. Po dwóch tygodniach wrócić i posłuchać sprzętu który się ma, słuchawek które się ma, wtedy jeszcze raz podejść na świeżo do tematu.
  • Jeśli ma Pan w realizacji zakup sprzętu X, proszę przy nim pozostać na tą chwilę i nie pozyskiwać informacji o sprzęcie audio oraz czytać co jak gra. Gdy przyjedzie, należy porządnie go przesłuchać na swoich słuchawkach nie czytając w trakcie żadnych opisów jego brzmienia, aby wyrobić sobie jak najlepszą opinię. Jeśli wszystko się podoba, można zamknąć wszystkie dyskusje i tematy, bo nie będą miały już wtedy żadnego znaczenia.
  • Jeśli sprzęt nie będzie pasował, wtedy podzielenie się swoimi wrażeniami i ponowny zwrot. Należy wtedy wybrać jedno konkretne forum lub serwis, który miał najwięcej trafnych rad lub najbardziej zgodne recenzje. 
  • Approved 1
Teraz, EvilKillaruna napisał:

Nic Panu nie wmawiam

Tak samo jak ja nikogo nie oskarżam.

Słuchałem CMA Twelve, wiele też czytałem na temat 400i gdy posiadałem tor oparty o S6 i mogę potwierdzić, że Questyle to faktycznie ciepłe urządzenia.

Jeżeli można, proszę mi jeszcze potwierdzic, badz zaprzeczyc - czy CMA Twelve tez stoi po cieplej stronie ?

13 godzin temu, Palpatine napisał:

600 i 12 są dużo bardziej neutralne. 

Tak jak napisałem wyżej - tak. 

+ recka pod spodem :

https://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/05/dacwzmacniacz-suchawkowy-questyle-cma_29.html?m=1

"To bardzo harmonijny i naturalistyczny dźwięk z realistyczną i dynamiczną sceną dźwiękową, która wysoką jakością zahacza o przedział high-end. Dawno nie słyszałem aż tak naturalnego i równego, bo nie podbarwianego, brzmienia z wielopłaszczyznową głębią tonalną oraz z doskonałą rozdzielczością"

Panowie,  zglupiec można :))))

Dlatego mam remedium na zgłupienie :)

Masz kilka typów już wybranych, popytaj, poszukaj po sklepach, forach, salonach audio, czy nie ma tego sprzętu gdzieś do odsłuchania.

W dniu 28.09.2020 o 10:48, daviox napisał:

Recenzje mogą nakierować i nakreślić pewien obraz, ale to, czy sprzęt pasuje w stu procentach, najlepiej weryfikują już uszy nabywcy. :D

Edited by daviox
  • Approved 1

No niestety za duży kocioł w głowie sobie zrobiłeś. Też mi się to zdarza, kiedy czytam jakieś recenzje, ale wtedy wystarczy się przespać z tematem i spojrzeć na niego następnego dnia na chłodno.

• Like 1

@MichalZZZZ bier tego CMA bo zachacza o high-end....

Najwyżej póżniej Kupisz coś co jest High-end.

Tak na poważnie, Widziałeś tam jakąś kiepską recenzję?

Tera na luzie ale konkretnie.

Zostaw ,,Chopie'' Burka dokup Cayin Ha-1a [jeno lampki Pozmieniasz] i bedzie na bank to czego szukasz, albo jeszcze lepi.

Jakby co to Cayin mam od ok.10 ciu lat i nie sprzedaję ,ale mogę doradzić lampki.

13 minut temu, Tommy66 napisał:

Zostaw ,,Chopie'' Burka

Tylko po co zostawiać burka za gruba kasę by robił jako DAC, skoro autorowi nie podchodzi do końca brzmienie całej integry? W tej cenie ma inne DAC-i. 

24 minuty temu, Tommy66 napisał:

bier tego CMA bo zachacza o high-end....

I na dodatek posiada "brzmienie z wielopłaszczyznową głębią tonalną". Uwielbiam takie opisy audio, na równi z: bardziej okrągłymi dźwiękami, krawędziami dźwiękowymi oplatającymi ton będącymi wyrażanymi precyzyjnie, lepszy wgląd w strukturę i istotę dźwięku, itp.

Edited by Hardened
  • Approved 1

@Nehero Może z czasem się przekona.

Wiem że nowe burki są inne,ale kiedyś miałem 160D jako dac pod tego Cayin.

Jak sprzedałem burka to już była równia pochyła do czasu Ha-1.

W combo dziurki uważam jako dodatek ale fajnie żeby to jakoś grało dla odmiany via lampka.

@Hardened Ja to lubię o falujących łanach i kablach które to ze słuchawek za 1500 robią takie ,,nie ustępujące takim do dziesięciu tysięcy włącznie, ...'' :ph34r:

• Like 1
1 minutę temu, Tommy66 napisał:

Ja to lubię o falujących łanach i kablach które to ze słuchawek za 1500 robią takie ,,nie ustępujące takim do dziesięciu tysięcy włącznie, ...'' :ph34r:

Oczywiście taki kabel kosztuje min. 2 tysiaki i jest dostępny wyłącznie "spod lady" u recenzującego (bo jest tak dobry, że nie trafił "jeszcze" do oficjalnej sprzedaży...).

Nie neguję wartości/ceny kabla tym bardziej że go nie słyszałem. Dostępność wbrew pozorom nie nastręcza większych problemów.

Bawi mnie te ponad 600% [kiedyś chyba 400%]. 

1 godzinę temu, Tommy66 napisał:

Może z czasem się przekona.

Póki co to musiałby zmienić preferencje co do tej ciepłoty, bo to, tu stanowiło problem z bursonem. Tylko po co na siłę się przekonywać? Jeśli by się nie przekonał, to w cenie 7k obstawiam, że można już szukać innych DAC-ów.

W dniu 30.09.2020 o 11:25, MichalZZZZ napisał:

Dopiero jak podpinam pod zestaw IFI to mi sie podoba ta gestosc muzyki. Tyle tylko, że brakuje mi jakosci Bursona wtedy.

@Tommy66 Podobnie miałem jak podpinałem AQ NO pod Mojo i Fiio Q5, w mojo miałem gęstość, a w Fiio Q5 miałem szczegóły, scenę itp. I jedno fajne i drugie. Więc obstawiam, że pozostanie z Bursonem to bez sensu skoro podpięcie pod jego dziurkę nie spełnia go w 100%, bo  będzie mu brakowało gęstości. I będzie migrował między Bursonem i iFi w jednym mając jedno, a w drugim mając drugie.

A podpięcie zewnętrzego wzmacniacz i nie wykorzystywanie wewnętrznego, to trochę strata pieniędzy jak dla mnie, bo jednak też płaci się za ten wzmacniacz, który będzie stał niewykorzystywany.

• Approved 1
Posted (edited)

No wlasnie taki zloty środek bym chcial. Mieć ciepłote z IFI i scene, szczegóły, wokal z Bursona. Zdaje sie za duzo wymagam w tym budżecie. Moge ewentualnie go troche zwiekszyc, albo dokupić później do Bursona jakis wzmacniacz lampowy, powiedzmy do około 3000zł (kolega powyzej proponuje Cayin Ha-1a) i wtedy sie bawic w zmiane dziurek w zaleznosci od nastroju. Poczytam o tym Cayin.

Edited by MichalZZZZ

SKoro tak już sprawdzasz, to na Twoim miejscu najpierw sprawdziłbym Converto i Coplanda i jeśli to nie spełni oczekiwań złotego środka, to wtedy kombinować z lampą i DAC-iem.

Edited by Nehero
Posted (edited)

Jasne, taki mam plan. Zawsze mogę wrócić do Bursona, ktory bądź co bądź jest bardzo dobrym sprzętem. Tego absolutnie nie neguje. Jeszcze Ifi pro IDSD mi chodzi po glowie. Tylko ta cena... Nie wiem czy jestem psychicznie na to gotowy :)

Edited by MichalZZZZ

@Nehero właśnie dzięki odp. lampkom uzyskałby ciepłotę, gęstość i technikalia [tu sporo wniósłby też Burek] na dobrym poziomie.

Z czasem mógłby docenić dziurkę w Burku. Może kiedyś zmieni słuchawki i będzie jak znalazł.

Zakładamy iż dobrego Dac już ma [Burek]. Używkę Cayina przy dobrych wiatrach można było niedawno kupić za 1400zł i 1900zł. Wiadomo plus lampy.

Gdzieś po 2-3 latach użytkowania pierwszego Ha-1a jak liczyłem to za lampy wydałem sporo więcej niż on sam kosztował nowy. Takie hobby.

Ogólnie widzę trend gotowych rozwiązań - które lampy najlepsze? są i tacy co zakładają iż producent włożył te naj...

Nie wiem nie słuchałem ani Bursona, ani nie zamierzam, bo DAC-a już mam, ani Cayina. Autor musiałby to ocenić, ale jak widzisz póki co jest trochę skołowany i musiałby ochłonąć, by pomyśleć na trzeźwo.

Posted (edited)
Teraz, Tommy66 napisał:

Może kiedyś zmieni słuchawki i będzie jak znalazł.

Za jakis miesiac, góra dwa będę zamawial ZMF Atticus, pozniej zapewne jakies Audeze (najprawdopodobniej polecane przez Pana Jakuba LCD-X), albo cos jeszcze innego, wiec będzie sie to wszystko rozrastać. Zapewne będę szedl w góre, bo zaczyna mi sie to podobac. Po drodze pewnie dojdą zmiany kabli na zbalansowane. Narazie musze wygospodarowac wiecej czasu na czytanie o tym wszystkim i jakos podzielic ze soba te wszystkie moje zainteresowania :)

Edited by MichalZZZZ