Jump to content

Recommended Posts

44 minuty temu, daviox napisał:

To nie lepiej coś neutralnego lub ciut jasnego w roli źródła, ale ciepłe słuchawki?

No to mam Bursona neutralnego, do tego cieple Hawki i Meze i za malo mi tego ciepelka. Dopiero jak podpinam pod zestaw IFI to mi sie podoba ta gestosc muzyki. Tyle tylko, że brakuje mi jakosci Bursona wtedy. Ciezko mi to wytlumaczyc :)

Edited by MichalZZZZ

Tylko po co się cofać zamiast iść do przodu?

Może jak chcesz ciepło i dobrze to lepszym pomysłem jest iść w rozwiązanie oddzielne i lampę? Bo w tych integrach to za dużo nie będziesz miał takich ciepłych urządzeń, a im wyżej cenowo tym mniej uzyskasz takiego dźwięku.

• Approved 1

Ta nowa linia stylizacyjna Burka mi w ogóle jakoś nie leży. O ile Burson 2CV+ wyglądał przepięknie i szlachetnie to seria 3 wygląda jak produkty DIY. Tam musiało się zmienić nie tylko podejście do typologii (słynne twierdzenie, że balans nie daje efektów dźwiękowych) ale i cała ekipa od designu.

Edited by Palpatine

Dokładnie mam tak samo. Sam mam v2 i czarna wersja wygląda zjawiskowo.

53 minuty temu, Nehero napisał:

Może jak chcesz ciepło i dobrze to lepszym pomysłem jest iść w rozwiązanie oddzielne i lampę?

Sam mam takie rozwiązanie (tranzystor plus lampa) i jestem jego wielkim fanem:))

Dobra Panowie, nie lubie tego robić, bo mi zawsze glupio przed sprzedawcą, ale jednak zwracam Bursona i zamawiam Converto MK2. Może mi podejdzie. Trzymam @EvilKillaruna za słowo ;) Żal mi oddawać Burka, bo to kawał dobrego sprzętu jest, ale przy tej kwocie, to juz musi byc wszystko tip top.

W recenzji Pana Jakuba przeczytalem, że mozna sie natknac na wadliwe egzemplarze Converto, oby mnie to tylko nie spotkało...

Jak Converto mi tez nie podejdzie, to wtedy juz będę kombinował z odzielnym DACiem + odzielny wzmacniacz lampowy. 

2 minuty temu, bpiotrow13 napisał:

Sam mam takie rozwiązanie (tranzystor plus lampa) i jestem jego wielkim fanem:))

Tak pamiętam :D ale skoro kolega chce koniecznie cieplucho-klucho to zostaje mu szukać albo lampy i lamp odpowiednich albo takiego tranzystora.

i dlatego powinien spróbować Coplanda dac 215 jak dla mnie zamiast ponownie kupować ifi, oddać bursona skoro mu nie leży i sprawdzić coplanda, mnie on przynajmniej oczarował z LCD 2F i heimdall 2 dając ciemny, gęsty, mocny przekaz. I dlatego moźliwe, że zamiast kombinować z czymś co go nie przybliża do jego dźwięku iść spróbować coplanda. A zarazem iść wyżej niż ifi 

Teraz, MichalZZZZ napisał:

zwracam Bursona i zamawiam Converto MK2. Może mi podejdzie. Trzymam @EvilKillaruna za słowo ;)

Nie uczestniczę w procesie decyzyjnym, także jest to tylko i wyłącznie Pana decyzja :). Napisałem tylko swoją skromną opinię na temat Converto jako jego użytkownik. Nie wiem czy moje wrażenia będą pokrywały się z cudzymi. To już kwestia myślę losu i szczęścia.

3 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

W recenzji Pana Jakuba przeczytalem, że mozna sie natknac na wadliwe egzemplarze Converto, oby mnie to tylko nie spotkało...

Nie przypominam sobie abym pisał w jakiejkolwiek recenzji o wadliwych egzemplarzach Converto MK2. 

• Approved 1
11 minut temu, Nehero napisał:

mnie on przynajmniej oczarował z LCD 2F i heimdall 2 dając ciemny, gęsty, mocny przekaz. I dlatego moźliwe, że zamiast kombinować z czymś co go nie przybliża do jego dźwięku iść spróbować coplanda. A zarazem iść wyżej niż ifi

Copland nie powinien być aż taki ciemny i gęsty, ale osobiście cenię go wyżej od serii PRO od iFi. Teoretycznie mniejsze możliwości, ale w praktyce jest po prostu czyściej i bardziej klasowo. 

Przepraszam Panie Jakubie, zdaje sie tam chozilo o Conductora. Cytat z recenzji Converto, gdzie Pan porownuje sprzety z Bursonem 2 :

Jakoby tematem pobocznym i trochę poza oceną porównawczą między tymi dwoma urządzeniami jest też jeszcze jeden kontrast, a mianowicie awaryjność. Choć mój egzemplarz miałem dokładnie 2 lata i 4 miesiące, podczas których nie miałem z nim krytycznych problemów technicznych, dochodziło do mnie trochę niepokojących sygnałów co do dziwnego zachowania się tych urządzeń oraz modeli z niższych serii wprowadzonych już w późniejszym okresie. Wliczać w to można raptowne skoki głośności, które przy mocy tego urządzenia były wręcz niebezpieczne dla zdrowia i sprzętu, problemy ze zniekształceniami czy bardzo szumiący jeden kanał. Nie było tego dużo, ale jednak było.

Nic nie szkodzi Panie Jakubie.

Copland bedzie cieplejszy od Converto ? Przegladam zdjecia tego Coplanda i ten caly czarny w sumie nie taki zły, choc dalej uwazam, że zupelnie by mi nie pasował do wystroju pomieszczenia. Przypomina mi podlogowy grzejnik elektryczny z poczatku lat 90 ;)

Edited by MichalZZZZ

Faktycznie ten Copland wyglada jak radio moich dziadków produkcji zapewne radzieckiej z późnych lat 70. Ciekawe ze firma postawiła na taki design bo jak ktoś ma nowoczesne meble w mieszkaniu to go nie wybierze tylko z tego powodu. Przynajmniej ja bym go nie wybrał.

A mi się czarny bardzo podoba. Srebrny też nie wyglądał najgorzej. Firma ma taką stylizację. Przyznam że widzi mi się bardziej niż fikumiku pathosowe. Bursona V2+ nie przebija, ale też wygląda lepiej niż C3. Czysto de gustibus. Aurium/Converto też jeszcze mi ujdą, ale tylko dlatego, że są właśnie trochę bardziej tradycyjne wizualnie, bez przekombinowania. 

Za tyle za ile proponują przez prywatne wiadomości ;)

A tak na poważnie @MichalZZZZ. Pytasz wiele osób o wiele rad i niby to czytasz ale wniosków nie wysuwasz jakoś nie wiedzieć czemu, a wszystko podane jak na tacy. Kilka tygodni temu pisałem jak wygląda życie początkującego audiofila z większymi zasobami niż średnia, szczególnie w naszym kraju. Ty trafiłeś już na dwie z trzech grup ludzi, którzy tylko czekają na takie osoby jak Ty. Pierwsza to sprzedawcy DIY plus kółko wzajemnej adoracji, druga to sprzedawcy i importerzy sprzętów głównie z chin i ich pracownicy, trzecia to osoby które mają bardzo drogi sprzęt w komisie i przypadkiem akurat polecają takie a nie inne urządzenie w wątkach. I niby nie ma w tym niczego złego, bo każdy się uczy na błędach ale te osoby od samego początku czytają co piszesz i polecają Ci sprzęty kompletnie o nie takiej sygnaturze jakiej szukasz. Twoje poprzednie dwa zakupy o tym świadczą dobitnie. I pewnie nie uwierzysz, ale wiedziałem że zapytasz o IFI iDSD ;) 

Edited by Palpatine