Jump to content

Recommended Posts

18 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

No wlasnie ja jestem w szoku, ze te sluchawki jeszcze do niedawna mozna bylo kupic za 1400 zł. Jakis kolega na sasiednim forum mi polecial, że jezeli tak bardzo mi pasuje granie Hawków, to żebym sprawil sobie do nich odpowiedni zbalansowany kabel i wejde jeszcze na ciut wyzszy poziom tych sluchawek. Pomysl bardzo fajny, ale ja mimo wszystko chcialbym sprobować czegos innego. W sensie innych sluchawek, choc nowego okablowania do NH nie wykluczam. W kazdym razie wpadly mi w oko ZMFy Atticus i proponowane przez Jakuba Audeze LCD-X. Od nich zaczne poszukiwanie recenzji w necie. Zalezy mi, żeby byly tez mozliwie jak najbardziej muzykalne.

Według mnie bardziej wygodne od AQ NH to już żadne nie będą :) Co do słuchawek to polecam opinię @EvilKillaruna Audeze mogą się spodobać. A co do ZMF to słuchałem właśnie wczoraj dzięki uprzejmości @Tytus1988 i to także podobne słuchawki do najthołków ale cena spora, i w tej cenie chyba wolałbym jednak coś innego. Jeszcze co do kabla,  ja słucham NH na kablu od Lavricables i bardzo go sobie cenię, polubiłem je jeszcze bardziej :) polecam jednak go wypróbować jak będzie okazja, szkoda kupować w ciemno. Aha no i obowiązkowo wtyk rodowany furutech :D To tyle z mojej strony, miłych odsłuchów :) 

• Like 2

Nie mialem jeszcze czasu, żeby sie wczytac w recenzje tych wszystkich sluchawek, ale zdaje sie, że cos wybiore z tych co mi tutaj proponujecie. Nie będę sie z niczym spieszył, bo zakup planuje dopiero na gwiazdkę. Najpierw wezme sie za czytanie o ZMF Atticus, bo te mnie przyznam intetesują najbardziej, a pozniej poczytam sobie wszystko co znajde o LCD-X. Nie omieszkam też wziac pod uwagę Kennetonów Gjallarhorn. Kolega tez mi radzi poczytac o ATH AWAS. No i nie omine recenzji Focali Elear, bo te zdaje sie też są cieple i muzykalne sluchawki, zgadza sie? Juz sie w tym zaczynam gubić :) Czeka mnie duuzo studiowania, żeby wybrać te najlepsze. Jeszcze jakies inne propozycje, czy to na tyle z tego typu sluchawek o takim brzmieniu?

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1

Proponuje jak jest możliwość wypożyczać za kaucja i słuchać :) Co do ZMF przemawia za nią super obsługa , nawet po gwarancji , zach naprawa słuchawki i są to naprawdę rozsądne kwoty  .

Jeżeli nie masz możliwości wypożyczyć , nie kupuj nowych , tylko od sprawdzonych sprzedawców np. z naszych fora ,bo fajnie posłuchać czasem czegoś nowego  ,wyrobić sobie gust...

Edited by maszynista1987
  • Like 2

Elar/Elex to fajne słuchawki, miałem je po Nighthawkach. Są równie wygodne, ciepłe ale ogólnie jeśli chodzi o jakość dźwięku bardziej udane. Inne modele Focala są dużo jaśniejsze.

Moim zdaniem powinieneś posłuchać LCD X i Sony MDR Z1R w pierwszej kolejności. 

ZMF i Kennetrony dla mnie to jednak zbyt duża egzotyka i zbyt wiele wad jak za takie pieniądze. 

Edited by Palpatine
  • Like 1
  • Upvote 1

Za propozycje Sony dziekuje, raz, że znacznie przekraczają budżet (chce cos do 6000zl, ewentualnie z maluśkim hakiem), a dwa, wolałbym coś co bardziej kladzie nacisk na audio, a nie na wszystko inne po trochu. Za bardzo znana marka. Za duzo mi sie juz przewinelo klamotów tej firmy za życia. Wystarczy.

A gdzie i od kogo moge takie sluchawki pozyczyc co sie tu przewijają w temacie? Ewentualnie inne, nieco ocieplone, w budzecie od 4 do 7 tys zł?

Edited by MichalZZZZ
  • Confused 1

Pisz do Audeos , Top Hifi wypożycza za kaucja :)

44 minuty temu, Palpatine napisał:

ZMF i Kennetrony dla mnie to jednak zbyt duża egzotyka i zbyt wiele wad jak za takie pieniądze. 

Nie ma słuchawek bez wad ... i każdy woli coś innego :) Ale trzeba czasami pożeglować słuchawkami , aby trafić .... O jakich wadach mówisz ?Audeze i Focale też swoje kosztują ??

Edited by maszynista1987
  • Like 1

Czesc wszystkim,

Zamowilem sobie raz jeszcze IFi zen dac + IFi zen can, bo nie powiem, bardzo lubie to brzmienie. Zamowilem zeby porownac z Bursonem i zdaje sie wole cieplejsze brzmienie IFI. Choc Burson jakosciowo gra w innej lidze, to fakt. Gdyby ten Burson mial troche ocieplone brzmienie jak IFi, to bylbym idealny. To nie jest tak, że brzmienie Bursona mi sie nie podoba, wręcz przeciwnie, jest naprawde w porządku, ciesze sie muzyką jaką mi oferuje ten sprzet, ale czegos mi w ostatecznym rozrachunku brakuje, czegos co ma budżetowe IFI. Zastanawiam sie co robic, czy zwrocic (mam jeszcze tydzien czasu) i kupić Converto, czy zostawiac sobie i w przyszlosci docieplić Bursona jakąś lampą... Wtedy będę miał neutralną integre w zasadzie do wszystkiego, a jak będę miał nastroj na cieple granie, to podłącze pod osobny wzmacniacz.

Chyba jestem bardzo dziwnym czlowiekiem, ze podoba mi sie granie IFI razem z Hawkami i Meze, a zwlaszcza z Hawkami. Choc fakt faktem takie granie juz nawet nie cieple, a ciemne tez nie jest dobre na dluzsza mete i po czasie lubie sie przelaczyc na brzmienie wlasnie Bursona, bardziej neutralne. 

Chcialbym cos takiego jak IFI ale z wyzszej półki. Jeżeli zwroce Bursona, to będę miał 6500zł plus moge dołożyć jeszcze te 500 zł żeby zaokraglic liczbe. Jest to maksymalna kwota. IFI zostaje, jako grajek koło łóżka.

Jak tylko znajde chwile czasu, to wystawie na sprzedaż Senki HD 660, niestety nie jest to moje brzmienie. Za jasne sluchawki. Jak sprzedam, to będę sobie ciułał pieniążki do ZMFów Atticus, albo Audeze LCD-X, bądź Focali Clear. Ewentualnie cos jeszcze innego. Juz sobie poczytalem o tych pierwszych i rzeczywiscie mogą byc strzałem w dziesiątke. Do elektroniki, rapu, rocka sie świetnie podobno nadają. Czyli cos dla mnie. Ale pierw jeszcze musze postudiowac Focale i Audeze i co najawazniejsze zastanowić sie co robić z Bursonem...

Jakieś jeszcze sugestie bardziej doswiadczonych kolegów? Wiem, że juz dużo mi pomogliscie, za co niezmiernie jestem Wam wdzieczny! 

Chyba kilka osób pisało, ze pod preferencje Pathos Converto MK2 będzie lepsze niż Burson 3. I po raz kolejny napisze ze Focal Clear to dość jasne brzmienie, bliskie sama tonalnością do 660S wiec po raz kolejny to nie ten kierunek. 

Edited by Palpatine
  • Approved 2

@MichalZZZZJeśli chcesz ifi z wyższej półki to pomyśl nad IDSD Pro, jest to brzmienie iFi do kwadratu plus możliwość zmiany między brzmieniem tranzystorowym lub lampowym. Niestety spory minus to cena 12k ale da się potargować i jak na wstęp świetnie będzie pasowało do 660S.

660 wystawiam do sprzedania, zupelnie nie moje brzmienie. Za jasne. IDSD pro bym bardzo chcial, ale tak jak piszesz za drogie. Chyba, ze moge gdzies kupic za 7000 zł :) W tym budżecie napewno moge miec polecane tutaj nowe Converto MK2 ale nie ma wyjscia zbalansowanego, a cos takiego do przeróbek kabli w sluchawkach by mi sie przydało w przyszlosci. Nie sądzicie? Fajnie miec taki kabelek XLR ;) Pozatym tez nie mam pewności, że mi podejdzie Converto. Ehh nie wiem co robić...

Ktos sluchal moze ZMF Atticus na Converto MK2 ?

Czyli tak jakby mojego tłumaczenia via PW na temat korzyści XLR i czemu się je stosuje w ogóle nie było. ;)

Nie testowałem iDSD PRO, ale słuchałem na AVS, jest kilka opinii na forum oraz recenzja samego wzmacniacza iCAN PRO na blogu, ale odtąd decyzje zakupowe pozostawiam w całości na barkach autora wątku :).

Godzinę temu, MichalZZZZ napisał:

a cos takiego do przeróbek kabli w sluchawkach by mi sie przydało w przyszlosci.

Ale zawsze możesz przerobić pod jacka 6.3mm. Zeby xlr miał sens, musisz mieć w pełni zbalansowany wzmacniacz. 

@MichalZZZZ dopiero teraz na to wpadłem, a sam miałem Hawki dwa razy i byłem ich wielkim fanem. Jak lubisz tak bardzo ciepło i gęsto i chciałbyś podkręcić jeszcze ich klimat dodając lukru do budyniu to kup sobie Questyle CMA400i. Będziesz miał creme de la creme. Różnicę wydaj na dobre wakacje. To nie będzie ta jakość co klocków za 5k i więcej ale myślę, że kwestie oczekiwanej synergii i oczekiwań spełni.

Edited by Palpatine
  • Like 1

@MichalZZZZ jeśli jest jeszcze trochę czasu na zwrot, radzę posłuchać. Mnie samemu na początku Burson V3 wydał się również trochę zbyt techniczny, brakowało mi w nim muzykalności.... a po tygodniu dość niechętnie odsyłałem  do @maszynista1987, doceniając jego czystość oraz klarowność medium, piękną holografię, a także referencyjne nasycenie dźwięków. Większą miękkość, łagodność konturów, uzyskałem w połączeniu ze wzmacniaczem lampowym, chociaż z przyjemnością słuchałem równiez bezpośrednio ze wzmacniacza, a z symetryka wygar w mocniejszych kawałkach był świetny. Można ustawić również łagodzący brzmienie filtr LP Slow, wymienić opampy. Mając jeden zestaw cieplejszy, do słuchania muzyki "do poduszki", starałbym się wybrać główny, dla mnie referencyjny bliższy neutralności, na którym docenię w większym stopniu stronę techniczną moich ulubionych nagrań, będę mógł je odkrywać na nowo, gdy dokonam zakupu lepszych od dotychczasowych słuchawek, a nie skupiał się w takim momencie na poszukiwaniu kolejnego klocka o lepszej jakości dźwięku od obecnego, aby wykorzystać ich potencjał. Przynajmniej tak prezentuje się moja perspektywa. Jak kupuję dany element toru, raczej już ze mną pozostaje na lata, choć od czasu do czasu lubię wypożyczać, aby sprawdzić, co nowego w świadku audio "gra" :) Na nowy zakup decyzuję się raczej dość sporadycznie i tyczy się to właściwie tylko słuchawek. 

Przedstawione przez powyżej propozycje warto sprawdzić, w tym Questyle'a, Converto (miałem z nim kontakt podczas odsłuchów w lipcu), ze słuchawek Eleary (Cleary, jeśli byłyby również w salonie), Z1R (używki są za około 5-6 tys.) i w tym wypadku może to byc strzał w dziesiątkę. Wspomniane Kennertony mają ciekawą kontrukcję quasi tubową, być może zbliżoną do Sonorousów X. W porównaniu z tym modelem finala Nighthawki grały stosunkowo szczupło, znacznie mniej gęsto i nie wiem, czy zbliżonych doznań nie zaoferowałyby gjallarhorn. Życzę udanych odsłuchów i mam nadzieję, że uda się trafić na właściwy zestaw, który spełni oczekiwania. 

• Like 1

Bardzo dziekuje za powyższe! Caly czas sie waham.

Panowie, zainteresowala mnie opcja Questyle. Questyle CMA Twelve Standard to tez DAC i wzmacniacz? Też taki cieplutki jak CMA400i ? Tyle tylko, że wyższy/nowszy model ?

@Palpatine @Tytus1988

edit : juz doczytalem - tak, to wzmacniaczem z DACiem, ale niestety tez o naturalnym brzminiu.

Edited by MichalZZZZ
  • Thanks 1

To prawda. Ale tak ukształtował się rynek, że większość bardziej doceni rozbudowaną scenę, jakość średnicy (np. piękne wokale), holografię niż łupiący do ucha bas. Co więcej za takie sprzęty nie warto płacić też zbyt wiele, bo detal zawsze ucieknie, scena też.

• Approved 1