Jump to content

Recommended Posts

3 godziny temu, KiiT napisał:

Burson gra niejako out-of-the-box.

Bo w sumie takie założenie takiego zestawu 2w1 :D

3 godziny temu, KiiT napisał:

Pathosa trzeba dosypać trochę pieniędzy by się zaczął odpłacać.

A ile tych srebrniaków trzeba dosypać do worka? :D I co rozumiesz przez dosypanie pieniędzy do czego? :) kable,lampy, lepszy zasilacz, DAC? :D

Do Converto nie trzeba nic dopłacać poza ew. lepszym zasilaczem. Wszystko inne działa w pełni jako system out of the box, jak tu już wspomniano. Dopiero Aurium dosztukowany do pary może to podbić, wymagając lepszego zasilacza (jeśli nie kupiło się wcześniej podwójnego), lepszych lamp (idzie się zadowolić współczesnymi wersjami Gold Pin) i porządnych kabli XLR. Sumarycznie jednak nie są to duże koszty i sprzęt odpłaca się od startu. 

Przykładowo: 

• SBooster BOTW to koszt ok. 1450 zł, trochę drożej wyjdzie podwójny Lucarto LPS.
  • 6922EH Gold to 255 zł za parę. TAD Premium to 310 zł/para. ECC81 Gold Lion to 410 zł/para.
  • Kable XLR można w zależności od potrzeb zamówić u mnie. Liczmy te 300 zł za jakiś w miarę przystępny i sensowny model.

Converto wykorzysta tylko tą pierwszą pozycję. Jeśli zbudować cały system, to w najdroższej opcji będzie max. 2700 zł jak liczę. Na oba komponenty. 

7 godzin temu, KiiT napisał:

Ile docelowo tor ma kosztować. 

Hej, powiedzmy, że do Bursona (bądź jego sklepowej wartosci) moge dorzucic jeszcze 4000 zł na wzmacniacz + 1000 zł. na kable. Ale to też gdzies na gwiazdke dopiero. Poczekam jednak najpierw na Bursona, czy będę z niego zadwolony, czy tez nie do konca. Wtedy będę myślał co dalej. Mialem nadzieje, ze dotrze dzisiaj, ale niestety kurier nie zapukał :(

Pierwsza godzina odsluchów za mną :) Wrażenia pozytywne, choc wolalbym zdaje sie ciut wiecej barwy w brzmieniu. Jest jaśniejszy od IFI, ale jakość brzmienia jakby ze dwie-trzy półki wyzej. Wszystko niesamowicie naturalne, ogromna przestrzeń, szczegóły, niesamowite emocje, np. przy Nothing Else Matters, ktory to kawalek wystartowal na pierwszy ogień, mialem ciary na rękach, a to zwiastowało, że będzie dobrze :)

Teraz jeszcze do posiadaczy tego klocka. Na temat opcji. Co oznaczają poniższe opcje :

PRE LV : HIGH

DPLL(DSD): HI

DPLL(PCM):HI

EMPHASIS OFF

20200924_190033.jpg

Edited by MichalZZZZ
  • Like 3

@MichalZZZZ dziękuję za poinformowanie mnie o swojej wypowiedzi w wątku. Emphasis off oznacza zapewne, że brzmienie jest neutralne, natomiast on podkreśli jedną z części pasma. Pozostałe funkcje w pożyczonym egzemplarzu miałem pozostawione na wysoki. 

Edited by Tytus1988
  • Thanks 1
1 godzinę temu, MichalZZZZ napisał:

Teraz jeszcze do posiadaczy tego klocka. Na temat opcji. Co oznaczają poniższe opcje :

PRE LV : HIGH

DPLL(DSD): HI

DPLL(PCM):HI

EMPHASIS OFF

PRE LV : HIGH -  o ile się nie mylę jest to poziom wzmocnienia. Są dwie opcje: low lub high. Fabrycznie ustawiony na high.

DPLL(DSD): HI/DPLL(PCM):HI - to regulacja jitteru dla PCM i DSD. Im niższy tym ponoć lepiej. Ustaw na low dla PCM i zobacz czy podczas słuchania będziesz słyszał rwanie i trzaski. Jak je usłyszysz to daj na medium. 

EMPHASIS OFF - to z kolei miało za zadanie ucinać nieco górne rejestry jeśli słuchawki były zbyt jasne, nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa. Nie bawiłem się tym u siebie. W późniejszym czasie w instrukcji obsługi zmienili zapis, że tę funkcję należy włączyć jeśli za źródło mamy odtwarzacz kasetowy. W innym przypadku należy zostawić jak jest, czyli off ( zapis z instrukcji: Only turn on if your source is a cassette tape player)

Zerknij jeszcze tutaj i pobaw się ustawieniami w sterowniku. 

• Thanks 1
  • Approved 1

Poki co odkrywam muzyke na nowo, jestem w niebo wziety przy co poniektorych utworach. Alez to ma w sobie emocje i gracje! Coraz bardziej jestem zadowolony :) A jutro jeszcze mnie czeka kombinacja z wymianą opampów na classici :) Z tego co widze wymina opmapow da mi wiecej barwy/koloru do brzmienia, czyli moze byc jeszcze lepiej. Na obecną chwile podoba mi sie najbardziej na moich ulubionych sluchawkach AQ Nighthawk, ale i na Meze 99 Classic tez super! Najgorzej na Senkach HD 660s, co nie znaczy, że zle.

ps. chyba teraz czas na porzadne sluchawki z wyzszej półki ;) Albo lampe do tego...

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1
  • Approved 1

@MichalZZZZ nie ma o czym mówić :) W przypadku filtra ustawiłem na pierwszy z listy (nie pamiętam nazwy). Zmiany były bardzo subtelne, ale każdy z trybów fast dodawał odrobiny większej energii przekazowi, lekko wzmacniał soprany, a slow uspokajał, bas się stawał bardziej obecny w przekazie. Przynajmniej takie wrażenia miałem po krótkich eksperymentach :) Cieszę się, że zakup sprostał oczekiwaniom. Na jaśniejszych będzie potrzeba trochę czasu, aby się przyzwyczaić. W przypadku Empyreanów radzę uprzednio odsłuch, ewentualnie porównanie z kilkoma innymi słuchawkami z podobnej półki cenowej, np. Verite Closed lub AWAS. 

@melofil dziękuję za link i wyjaśnienia👍

• Approved 2

@Nehero

To ciut za drogie, żona by mnie wyprowadzila z domu ;) Tak do 5 koła max maxów. Chce cieplutkie, muzykalne kluseczki :)

Teraz, Tytus1988 napisał:

@MichalZZZZ nie ma o czym mówić :) W przypadku filtra ustawiłem na pierwszy z listy (nie pamiętam nazwy). Zmiany były bardzo subtelne, ale każdy z trybów fast dodawał odrobiny większej energii przekazowi, lekko wzmacniał soprany, a slow uspokajał, bas się stawał bardziej obecny w przekazie. Przynajmniej takie wrażenia miałem po krótkich eksperymentach :) Cieszę się, że zakup sprostał oczekiwaniom. Na jaśniejszych będzie potrzeba trochę czasu, aby się przyzwyczaić. W przypadku Empyreanów radzę uprzednio odsłuch, ewentualnie porównanie z kilkoma innymi słuchawkami z podobnej półki cenowej, np. Verite Closed lub AWAS. 

@melofil dziękuję za link i wyjaśnienia👍

Mam dokladnie takie samo wrazenie, że za duzo sopranu w przypadku fast. Filtry slow jakby ciut lepiej brzmialy jak na moje gusta.

Co do sluchawek, to chcialbym najpierw jakies Focale sprobować.

Edited by MichalZZZZ

Chciałbym, tylko gdzies czytałem, że nie za wygodne przez swoją wage.

Jeszcze wracając do Bursona, to ciekawe jakby moje sluchawki zagraly po kablu XLR....

Ktore sluchawki warto najpierw przerobic na kabel XLR - AQ Nighthawk, Meze Classic czy Senki HD 660 ?

Edited by MichalZZZZ

W tej cenie można zakupić Focale Clear z drugiej ręki, choć nie będą takimi typowymi ciepłymi kluseczkami. Są natomiast wygodne. Jeśli uwzględniamy aspekt ergonomii i zakładany budżet warto, abyś sprawdził polecane przez Undertaker iBasso SR2, z używek Denony D7000, które posiadają piękne barwy, mocny, tętniący bas, ale obawiam się, czy nie będą za ostre przy Bursonie. Spokojnie jeszcze się zastanowię, jaki inny model mógłbym zaproponować na odsłuch. 

Edited by Tytus1988
5 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

To ciut za drogie, żona by mnie wyprowadzila z domu ;) Tak do 5 koła max maxów. Chce cieplutkie, muzykalne kluseczki :)

A za bursona nie wyprowadzi?

A nie Meze to nie cieplutkie kluseczki, co prawda ciepłe lecz nie kluski( w moim rozumieniu rzecz jasna). W sumie kiedyś czytałem porównanie meze 99 do meze empyrean. To wyszło że strojenie podobne, trochę cech wspólnych, no ale różne przetworniki i sporo wyższa jakość.

Masz Audeze jeszcze.

4 godziny temu, Nehero napisał:

A za bursona nie wyprowadzi?

Wiesz, to zaledwie jeden klocek, ktory powiedzialem żonie, że musi byc do sluchawek, wiec nie miala nic przeciwko, ale jak jej powiem, że chce kolejną pare sluchawek i to za blisko 10 koła, to już może być różnie ;) Pozatym sam chyba nie jestem psychicznie na to gotowy, zeby wydac tyle pieniedzy na sluchawki. Dlatego jak będę szukal, to maksymalnie do 5000 zł. Ale to tez dopiero za jakieś 2-3 miesiące. Narazie chce sie cieszyc tym co mam :) Super mi to gra z AQ NH i Meze, gorzej z HD 660. Może kabel zbalansowany XLR do Senków załatwi sprawe?

23 minuty temu, Palpatine napisał:

Nie. Jeśli będą zmiany to bardzo delikatne, zapewne tylko w scenie i może dynamice. Myślę, że 660S to po prostu nie Twoja sygnatura i tyle.

9 minut temu, Tytus1988 napisał:

@MichalZZZZ obawiam się, że po symetryku brzmienie HD660s jeszcze mniej może przypaść do gustu, bo soprany staną się jeszcze bardziej obecne w przekazie. 

No wlasnie. Chyba w takim razie będę zmuszony je sprzedać. Mogłem brać 650. No nic, trudno.

Edited by MichalZZZZ
15 godzin temu, melofil napisał:

Zerknij jeszcze tutaj i pobaw się ustawieniami w sterowniku. 

Ustawilem w Bursonie oba DPLL na low, a w sterownikach odznaczylem safe mode. Teraz jeszcze pytanie o samples - ile ustawic?  512, 256 czy 128 ?

512 :

Input Latency: 688 samples (15.60ms)

Output Latency 375 samples (8.50ms)

256 :

Input Latency 432 samples (9.79ms)

Output Latency 198 samples (4.49ms)

128 :

Input Latency 216 samples (4.90ms)

Output Latency 110 samples (2.49ms)

ktoś wie ? Na czym polega roznica?

Edited by MichalZZZZ

Ustawienie ile próbek w danym momencie ma być przesyłane do DACa. W dużym uproszczeniu - Potraktuj to jak rozmiar bufora na dżwięk.

Mniej próbek = mniejsze opóźnienia, ale za to większe obciążenie komputera, jak i samego DACa

Więcej próbek = większe opóźnienia, ale mniejsze obciążenie