Jump to content

Burson C3X Performance vs Pathos Converto MK2

Recommended Posts

Serdecznie dziękuję za niezwykle cenne informacje co do opampów, plomb, gwarancji i zwrotu. Napisalem do Pana ze sklepu jak to wygląda. Dam znać. Ja nie mam Panie Jakubie do nikogo pretensji,  absolutnie, wrecz przeciwnie, bardzo szanuje za takie podejscie do czlowieka o znikomej wiedzy audio. Niemniej zauwazylem jedną dziwna dla mnie rzecz, że Wy tutaj Panowie, to sie chyba nie lubicie z tamtym forum :) Ja nie znam historii tych stron, jestem tu i tam bardzo krotko i dopiero sie wszystkiego ucze. Dlatego też pytam tu i tu. A bylo mi juz zarzucane, że skacze po forach, aby uzyskac jak najwicej informacji. Nie sądzilem , że ktos moze przez to krzywo na mnie spojrzec ;) W kazdym razie szanuje za podejscie i chęć niesienia pomocy. Jest mi niezmiernie przyjemnie Was tu wszystkich czytać. Podziwiam Waszą pasje i jestem na dobrej drodze, żeby sie też w to wkręcić :)

@NeheroBo takie informacje pozyskuje i weryfikuje się u źródła, a nie w Internecie od osób trzecich. 

Wyglądałoby całkowicie naturalnie. Plomby są od tego aby użytkownik nie grzebał. Zwłaszcza że wystarczy nie wsadzić dobrze OPA, wsadzić w złej orientacji lub niepełnie nóżkami do koszyka i tragedia gotowa. Użytkownik będzie wtedy wszelkimi sposobami próbował wykaraskać się z remontu sprzętu za kilka/naście kafli. Producent albo dystrybutor ma prawo się przed tym bronić w taki czy inny sposób. Niestety często kosztem ograniczenia możliwości eksperymentów i rozbudowy użytkownikom świadomym, choć generalnie nie ma on szansy wiedzieć jakim użytkownikiem będzie nabywca jego sprzętu.

Producent daje 5 lat gwarancji, więc dopiero po takim czasie będą możliwe najpóźniej eksperymenty. Ale znów - przy założeniu że są takie plomby. Czy faktycznie są - nie wiem. Czy jest to ograniczane - nie wiem. Czy można się ugadać na jakąś konfigurację fabryczną - nie wiem. Ale nawet jeśli można, to i tak jest to robione wtedy na życzenie klienta w ciemno. Nie wie on bowiem jak te kości zagrają, czy warto je będzie mieszać z innymi lub gdzie obsadzać dla konkretnego efektu, albo jakie będzie to miało przełożenie na zachowanie się urządzenia i jego żywotność. Powiem tylko tyle, że OPA od dłuższego czasu przestałem się bawić m.in. z tego powodu, zostając przy wcześniejszych i sprawdzonych u siebie na STX setupach. 

@MichalZZZZU nas też nie ma się do nikogo pretensji. Użytkownik ma prawo pisać gdzie chce i korzystać potem z wiedzy uzyskanej w różnych miejscach z dowolnym efektem końcowym w zakresie zakupionego sprzętu. Nie przejawiamy publicznie animozji wobec żadnego innego forum i jest to troszkę nadinterpretacja, choć czasami próbuje się w taki sposób celowo nas dyskredytować i skłócać z innymi społecznościami. Po prostu użytkownicy niekiedy piętnują postawy, jakie w innych miejscach zaobserwowali. Nierzadko były to przyczyny znalezienia się tychże użytkowników chociażby tutaj. Tylko tyle, ale nawet i to wystarcza potem do kreowania sztucznych konfliktów (lub celowego odwracania w ten sposób kota ogonem). Dziękuję przy tym za ciepłe słowa. 

• Like 1
36 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Rozumiem, dziekuje za wyjasnienie. W miedzy czasie uzyskalem odpowiedz, że urządzenie nie ma plomb, ze względu na możliwość wymiany opampow i taka wymiana nie wplywa na zwrot towaru.

No to będziesz miał zabawę w takim razie 😁

• Approved 1

Odezwe sie jak tylko dojedzie sprzecik :)

@EvilKillaruna @Nehero

A czysto teoretycznie, jezeli spodoba mi sie granie C3X i go zostawie, ale chcialbym w przyszlosci sobie go jeszcze rozbudowac i zrobic z niego "ciepłą kluche", to da rade osiągnąć taki efekt ? Do 4000 zł kupie sensowny wzmacniacz, ktory fajnie sie bedzie zgrywal z tym DACiem co jest w Bursonie ? Tylko lampa mnie wtedy ratuje ? 

No chyba że tak. To możesz wtedy spróbować z lampą.

Cukrowy cukier zły nie jest, choć sam bym nie mógł posiadać na dłuższą metę takiej pary jako jedyną parę słuchawek cukrowych^2

Choć ja ciepłą kluchę zawsze wyobrażałem sobie jako przesadnie ciepłe, ciemne, wolne, i takie nijakie, jak glut.

To weź spróbuj z Coplandem DAC 215, kiedyś czytałem to parę osób sobie chwaliło takie połączenie z NH. To w sumie DAC+ wzmacniacz.

A jeśli chcesz cukier w cujrze to na nim powinieneś osiagnąć taki efekt.

Ja go słchałem z AUDEZe LCD 2F i świetnie to grało, ale wlaśnie nie mógłbym tego mieć jako jedyna para słuchawek.

Teraz, Nehero napisał:

Choć ja ciepłą kluchę zawsze wyobrażałem sobie jako przesadnie ciepłe, ciemne, wolne, i takie nijakie, jak glut.

No właśnie cos takiego mi sie podoba (oprócz słowa nijakie), tak to odbieram kiedy graja mi NH razem z cieplym IFI.

Da sie z Bursona cos takiego zrobic ???

Dzieki za propozycje Coplanda - poczytam sobie o nim do poduchy.

Ooo.. widze, że nawet jest recenzja tu na blogu :)

Edited by MichalZZZZ
W dniu 17.09.2020 o 20:56, MichalZZZZ napisał:

No właśnie cos takiego mi sie podoba (oprócz słowa nijakie), tak to odbieram kiedy graja mi NH razem z cieplym IFI.

Da sie z Bursona cos takiego zrobic ???

Dzieki za propozycje Coplanda - poczytam sobie o nim do poduchy.

Ooo.. widze, że nawet jest recenzja tu na blogu :)

Posiadam DAC215 i z Nighthawkami bardzo dobrze się sprawują. Miałem u siebie też 3X od @maszynista1987 i w stosunku do Coplanda jest neutralniejszy, bardziej akcentując w przekazie detale, mocniej konturując źródła pozorne, które są na nim lepiej separowane, pierwszy plan odrobinę dalszy, a scena bardziej holograficzna. Te aspekty techniczne z muzykalnością NH są dobrym połączeniem. Na DAC215 przekaz będzie bardziej analogowy, z luźniejszym basem, odrobinę mniej czystym medium, bardziej perlistymi sopranami... jestem ciekaw, który zostanie wybrany :)

Podobnie jak@jacmiszcz92 kupiłem swój sprzęt (m.in. DAC215, TEAC HA-P90SD) sugerując się recenzją @EvilKillarunai nie żałuję. Wspomniane opisy są dla mnie wartościowym punktem odniesienia, choć przy ostatecznej decyzji zakupowej decyduje oczywiście odsłuch oraz to, czy dobrze sprawiają się w moich ulubionych albumach. 

Życzę miłych odsłuchów! :)

• Like 1