Jump to content

Recommended Posts

Czesc, zrobilem jak doradzaliscie, oddalem Ifi i dysponuje wiekszym budzetem. Mam teraz ogromny dylemat - Burson C3X Performance z wymiennymi opampami (w zestawie moge miec extra klocki V6 Classic ktore powinny mi nieco ocieplic Bursona), czy Converto MK2. Pomóżcie prosze dokonac jedynego i slusznego wyboru :)

Preferuje nieco cieplejsze i muzykalne brzmienie.

3 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

Jednoznaczne wskazanie za Converto zatem, ale wyboru powinien Pan dokonać samodzielnie.

Ze swojej strony, jako posiadacza Converto, powiem, że było wiele przyczyn, za którymi stała moja przesiadka na system Pathosa. Większość wymieniłem już w innym poście na forum.

Cytuję:

Cytat

Sprzedaż Conductora zasiliła oba te zakupy, choć sporo musiałem jeszcze dołożyć z własnej kieszeni. O powodach dokładnych pisałem w sumie wielokrotnie i było ich sporo, ostatnio tutaj: https://www.audiofanatyk.pl/podsumowanie-roku-2019/

Nie powiedziałbym że Conductor V2+ był wzmacniaczem integrą najlepszą na świecie, choć pamiętam jego fantastyczne brzmienie do dziś. Niestety V3 to już nie ten dźwięk, więc pozostanie ze mną do końca jako wspomnienie. Bardziej jednak pasuje mi obecny sprzęt. Powodami migracji całościowo było:

• topologia zbalansowana (XLR),
  • wymienne lampy,
  • dwa wyjścia słuchawkowe o różnej tonalności oraz duża sumaryczna liczba złączy,
  • ciemne tło bez szumu,
  • większa dokładność sceniczna,
  • chęć przejścia na tor dopasowany przede wszystkim pod konkretną parę słuchawek (K1000) bez negowania synergii z innymi posiadanymi przeze mnie słuchawkami,
  • dochodzące mnie słuchy o awaryjności.

Ten ostatni punkt teoretycznie mnie nie dotyczył, jako że mój egzemplarz pracował bez żadnego problemu przez prawie 2,5 roku i sprzęt sprzedawałem jako w pełni sprawny. Z tym że w międzyczasie miało miejsce jeszcze kilka innych sytuacji, które spowodowały obawy o potencjalny brak możliwości uzyskania wsparcia pogwarancyjnego, stąd decyzja aby sprzęt oddać w dobre ręce, które takim problemem obarczone by nie były. Na stole był jeszcze zakup DACa 215, który obok Aurium był w gronie najlepszych sprzętów jakie słuchałem, ale ostatecznie łatwiejszy dostęp do lamp i XLRy zwyciężyły. 

Licząc wszystkie dodatki i kable wchodzące w skład nowego systemu, jego sumaryczna wartość wynosi na dzień dzisiejszy dwukrotność Conductora V2+. Czy było warto - moje uszy i spokój ducha twierdzą, że tak. Conductor mimo wszystko nie był w stanie napędzić dobrze K1000 i znacznie lepszy bas notowałem z bardzo starą Yamahą M35. Tam jednak brakowało mi sceny i klasowości Conductora. Pathosy dają mi jedno i drugie. Spokojnie mógłbym również pracować na Feliks Audio Euforia 20th lub Lucarto Audio Songolo HPA300SE, które także są wyśmienitymi wzmacniaczami, choć tu już koszt byłby większy.

Punkt 4. powyższej listy jest o tyle ciekawy, że ktoś narzekał niedawno na trzaski i brzęczenie w tle w stanie spoczynku. Nie pamiętam jednak o jakiej wersji była mowa, czy o CV2+ czy C3. U mnie niestety nie może być absolutnie żadnych takich niespodzianek, ponieważ wpływają one na uzyskiwane pomiary akustyczne.

Oczywiście czy ktoś podziela powyższe aspekty czy nie, jest to już kwestia jego indywidualnych potrzeb. Lubię sprzęt skrojony na miarę i synergiczny z jak największą ilością słuchawek. Mając 30+ par w pewnym momencie faktycznie było to już spore wyzwanie. Wraz z redukcją do 4 par jest łatwiej, ale nadal wysoka klasa większości tych słuchawek stawia spore wymagania co do sprzętu i stąd taki a nie inny wybór.

Taka może też luźna dygresja na temat Converto w kontekście innej wypowiedzi jaka mignęła mi przed oczami. Nie jest dla mnie absolutnie żadnym argumentem, że o jakimś sprzęcie się dyskutuje i to świadczy o jego teoretycznej lepszości i wyższości. Nie było moją intencją szukać jego zakupem atencji i poklasku, nie interesuje mnie czy ktoś będzie o tym dyskutował czy nie, zarówno w przypadku Conductora V2+ jak i teraz Converto. Interesuje mnie synergia z moimi słuchawkami i spełnienie moich własnych potrzeb. Pathosowi generalnie nie zależy na reklamie z tego co widziałem. Być może jej po prostu nie potrzebuje zarówno on, jak i jego dystrybutor. Firma produkuje bardziej sprzęt słuchawkowy niż kolumnowy, zakładam że tam właśnie kryje się bardziej jej target i stąd rozpiętość oferty słuchawkowej jest znacznie mniejsza od kolumnowej i tak też jest potem kojarzona przez użytkowników. Jest też wielu producentów sprzętu audiofilskiego, którzy pakują do swoich urządzeń, za często dziesiątki tysięcy złotych, układy starsze, ale sprawdzone i przetestowane. Wolę osobiście mieć starszego, sprawdzonego DACa z dobrym wsparciem, niż być early adopterem modlącym się, czy aby producent na pewno wszystko dobrze zaimplementował i nie będzie za rok-dwa nowej poprawionej edycji rozwiązującej problemy wynikłe na osi czasu. 

To naturalnie wyłącznie moje przemyślenia i ogólnie filozofia podejścia do sprzętu audio po kilkunastu latach zabawy tym sprzętem, ale może będzie jakkolwiek pomocnym czynnikiem w podjęciu decyzji, jaka by ona nie była.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Approved 1

Panie Jakubie, stokrotne dzieki za pomoc. Widac w tym co Pan pisze, że jest w tym wszystkim pasja. Szanuje za takie podejscie i chęć niesienia pomocy takim niezdecydowanym ludziom jak ja :)Zamówie na początek Bursona. Jezeli mi nie podejdzie brzmienie i bedzie za jasne, to mam mozliwosc zwrotu i wtedy zamowie Converto. Napisalem maila do glownej siedziby Bursona i w odpowiedzi przeczytalem, że wymiana opampów na V6 Classic powinny go znacznie ocieplić. To samo potwierdzil Pan ze sklepu. Tak wiec dodatkowo zamowie te cieplejsze klocuszki i mysle, że powinienem byc zadowolony :) Mam taką nadzieje. Dam znac jak wrazenia jak tylko dojdzie sprzet...

• Approved 2
7 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Napisalem maila do glownej siedziby Bursona i w odpowiedzi przeczytalem, że wymiana opampów na V6 Classic powinny go znacznie ocieplić.

Miałem te opampy w DAC-80 i one nie ocieplały znacznie kości akm, powodowały lepszą jakość w całym paśmie, ale nie nazwał bym tego ociepleniem, a raczej wygładzeniem i unaturalnieniem przekazu. Nie będą to duże zmiany, raczej minimalne i bardziej słyszalne w dłuższych odsłuchach, chociaż dla mnie były warte zakupu. Jest to takie zdjęcie "cyfrowośći" zwykłych opampów. Zmiany, które wprowadzają opampy są ilościowo porównywanie do wpływu interkonetów, kabli zasilających,zasilaczy, konwerterów usb- coax i są pojedynczo minimalne, także może być tak, że słabszy element  przyblokuję ich wychwycenie.

14 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Słuchałem tylko jednego urządzenia z kośćmi od ess sabre, i nie jestem do końca pewien czy można je nazwać ciepłymi i muzykalnymi.

Na pewno było wow od ilości szczegułów i rozmachu, ale ciepłota i muzykalność to nie było pierwsze co mi przyszło na myśl. Mozliwe, że takie są te wymienione Pathos i Burson. Nie słuchałem ich.

Dla mnie na pewno cieplejsze i bardziej muzykalne są kości burr browna od akm.

Wszystko też zależy od technologi słuchawek i całego osprzetu towarzyszącego.

Sam skłaniał bym się bardziej w kierunku Pathosa, bo jestem zadowolonym posiadaczem Converto mk1. Z Bursona posiadałem wzmacniacz Soloista mk2, który też był bardzo dobry. Jednak w tym Bursonie c3x nie podoba mi sie wlasnie wymienność opampów. Rozumiem w tańszych urządzeniach możliwość upgrade, ale po co w topowym. Pewnie różne brzmienie, zależnie od preferencji klienta itp, ale dla mnie powinny to być pełnowymiarowe elementy na płycie.

Oczywiście najlepsze są własne odsłuchy. Gratuluje chęci i możliwości zakupowych tak znakomitych marek i czekam na wrażenia z użytkowania.

Edited by NuYam
  • Like 1
Godzinę temu, NuYam napisał:

Mozliwe, że takie są te wymienione Pathos

Sam układ DAC nie gra. Gra dopiero w torze i implementacji. Pamiętam jak kiedyś rozmawiałem z kimś na ten temat i przyznał, że posiłkując się ESSowym reference boardem Sabre wcale nie gra jasno w torze wzorcowym, natomiast dzieje się tak gdy zostanie źle zaimplementowany lub na układach towarzyszących niedostosowanych do tej kości do końca. Converto mocno zweryfikował wiele mitów jakie udzieliły mi się przez lata czytając opinie znawców itd.

Godzinę temu, NuYam napisał:

nie nazwał bym tego ociepleniem, a raczej wygładzeniem i unaturalnieniem przekazu. Nie będą to duże zmiany, raczej minimalne i bardziej słyszalne w dłuższych odsłuchch

Pełna zgoda i pisałem to już autorowi wątku. Podjął jednak taką a nie inną decyzję. 

• Like 1

Ogolnie to szukam i szukam i bardzo malo jest na rynku sprzetow, ktore sa tzw cieplymi kluchami (przedzial cenowy od 4 do 7 tys zł) Jedyna opcja jak mi to wszystko nie podejdzie, to isc w lampy, ale nie wiedziec czemu sie tego boje, choc gdzies tam w glebi duszy wydaje mi sie, ze to moze byc wlasnie to, czego szukam.

9 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Pełna zgoda i pisałem to już autorowi wątku. Podjął jednak taką a nie inną decyzję. 

Zawsze moge zwrocic, wtedy sprobuje Converto. A jak mi Converto nie podejdzie, to chyba juz tylko lampy mnie ratują. Chyba, że macie jeszcze jakis inny pomysl, czego moglbym sprobowac? Na zagranicznych forach wszyscy sie ślinią do wzmacniacza Topping A90 + do tego osobno DAC Topping D90, ale to chyba tez chyba bedzie nieco jasniejsze brzmienie ? I nie sądze, że interkonektami podlaczajac ze soba te dwa klocki moglbym cos wskórać. Dobrze czy źle rozumuje?

@NuYam @EvilKillaruna

Edited by MichalZZZZ

Jak dla mnie nie kombinuj tylko kup raz, a dobrze sprawdzone urządzenia, a nie jakieś chończyki, które wyrastają jak grzyby po deszczu.

Jak chcesz lampę to potrzebujesz dac-a, lamp jest sporo wystarczy usiąść i poczytać recenzje potem spróbować posłuchać i podejmować decyzje.

A wybiegajac troszke w przyszlosc. Czysto teoretycznie. Lampa do tego Bursona, to dobry pomysl, czy szkoda tracic integre (w sensie wbudowany wzmacniacz w Bursonie) do takich zastosowań? 

Edited by MichalZZZZ

Jak dla mnie szkoda kasy na podwajanie funkcjonalności. Czasami wzmacniacz słuchawkowy w integrze wydaje się być dodatkiem i choć zły nie musi być, to jednak to dodatek, a głównym daniem jest sam DAC. Przykładowo taki Mytek Manhattan II ma co prawda wbudowany wzmacniacz i podobno wcale nie najgorszy, ale to dalej głównie DAC, gdzie dodatkowo dali wzmacniacz słuchawkowy.

A burson raczej wygląda na coś co już jest docelowym urządzeniem DAC plus wzmacniacz i tworzy to jedność, gdzie wzmacniacz słuchawkowy nie jest jedynie dodatkiem. Pewnie nic nie stoi na przeszkodzie, by potem podłączyć inny wzmacniacz, a Bursona wykorzystać w roli DAC-a, tylko pytanie wtedy czy za cenę Bursona nie znajdziesz lepszego samodzielnego DAC-a? I tu jest wtedy właśnie problem powielania funkcji urządzeń.

Bo co jak co, wydajesz kasę na Bursona przykładowo, potem dokupujesz wzmacniacz inny, łączysz z Bursonem i wzmacniacz w Bursonie jest Ci to niczego nie potrzebny, a jednak stanowił jakąś znaczną część kwoty.

Co innego jak np w Aune S6 masz, DAC plus wzmaniacz, a Aune S7 podłączasz wtedy gdy potrzebujesz jeszcze większej mocy niż oferuje Aune S7. Ale Burson raczej nie ma problemów z małą mocą.

Ja poszedłem drogą DAC samodzielny i AMP samodzielny, niby droga droższa, bo można by kupić jakąś integrę i pozbyć się kosztów interkonektów, no ale wtedy łatwiej coś zmienić. Szczególnie, że samego mnie kusi lampa, a integr lampowych z DAC-iem jest tak mało, że nawet nie wiem czy jakąś kojarzę.

Zdaje sie @EvilKillaruna posiada integre Converto MK2 + osobno wzmacniacz lampowy tego samego producenta i moglby tez dorzucic nt. pare słów. Ciekaw jestem czemu nie wykorzystuje wzmacniacza w Converto. Panie Jakubie mozna prosić ? Rozumiem to tak, ze jak sie ma wiele różnych słuchawek i słucha sie wielu gatunków muzycznych, to mozna sobie żonglowac np. puszczac dzwiek samą integrą, albo podłaczac sie do lampiaka i miec zupelnie inne, cieplejsze brzmienie... Ale z drugiej strony faktycznie tak jak pisze kolega @Neheroczy w moim przypadku mialoby to sens? Sluchawki jakie posiadam Sennheiser hd660s, Meze 99 Classic i moje ulubione AQ Nighthawk. Czyli, że tak powiem mało sprzetu i srednia półka. Oczywiscie będę chciał sie też próbować z sluchawkami z wyższej półki. 

Wydaje mi się, że opisałem wszystko dokładnie w recenzji Converto na blogu. Sprzęt posiadany przeze mnie opisałem zarówno w prywatnej wiadomości, jak i w każdej recenzji jest on listowany albo indywidualnie, albo w formie linku do modus operandi. 

12 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Ciekaw jestem czemu nie wykorzystuje wzmacniacza w Converto. 

Tylko że nigdy nie powiedziałem i nigdzie nie napisałem, że nie wykorzystuję wzmacniacza wbudowanego w Converto.

• Approved 1

Powiem tak, to wszystko, to i tak w sumie gdybanie. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić Bursona, potem wzmacniacz oddzielny, tylko w sumie musisz się zastanowić jaki chcesz mieć efekt końcowy i jak chcesz go uzyskać.

Bo jeśli docelowo planujesz i tak kupić wzmacniacz samodzielny, to warto się zastanowić, czy potrzebujesz wtedy integrę, zastanowić się czy w pieniądzach integry nie dorwiesz ciekawszego DAC-a.

A może nie, może stwierdzisz, że pasuje Ci granie Bursona, ale do tego chcesz mieć wzmcniacz lampowy i dwie dziurki, jedną lampową i jedną tranzystorową. Pewnie nic nie stoi na przeszkodzie, by raz korzystać z Bursona, a raz ze wzmacniacza lampowego.

Ale to wszystko to gdybanie dopóki nie będziesz wiedział jaką chcesz iść drogą. A przed zakupem jakiegoś urządzenia, to jest dobry czas, by to przemyśleć.

Ale może znów stwierdzisz, że np. Burson, to nie Twoje granie, wolisz lampę, wtedy Burson to jest tylko powielenie wzmacniacza z którego nie skorzystasz.

Sporo jest dróg prowadzących do tego samego celu.

Może nie głupim pomysłem jest spróbować Converto, a potem do tego Aurium jak ma być coś z lampą.

A może stwierdzisz, że Converto Cie w pełni zadowala.

Godzinę temu, Nehero napisał:

Może nie głupim pomysłem jest spróbować Converto, a potem do tego Aurium jak ma być coś z lampą.

W moim przypadku Aurium pracuje z K1000 i HD800. To słuchawki mające swoje wymagania. Converto wykorzystuję głównie z LCD-i3 oraz XC. Tam lampy nie są potrzebne i ogólnie powinien wystarczyć ten sprzęt do większości słuchawek na rynku. A dodatkowe środki można jak już zainwestować w lepsze kable słuchawkowe i zasilacz liniowy zamiast impulsowego. Sam Converto może pracować w bit-perfect po ASIO, co też podnosi wydatnie jakość z co bardziej czułymi słuchawkami. Aurium daje za to większy rozmach i headroom. Z K1000 nie ma żadnych problemów, czego nie mogłem powiedzieć nawet o CV2+ gdy go posiadałem. Ratowałem się wtedy Yamahą M35 przystosowaną do K1000. Grający jeszcze jaśniej i chudziej 3X z K1000 obawiam się, że skutkowałby katastrofą. I na nic zda się tu moc coś czuję. Takiego basu jak na M35 i Aurium nie spotkałem na K1000 na żadnym sprzęcie jak do tej pory.

Decydujące będzie czy Converto zostawia należyty zapas na skali głośności. To najłatwiejszy aspekt decyzyjny za dodatkowymi wzmacniaczami. Tak jak jeden z naszych użytkowników usłyszal ode mnie, że nie ma moim zdaniem sensu dokładać dodatkowego wzmacniacza do jego CV2+, tak identycznie uważałbym z 3X. Jeśli okazałoby się inaczej, lepiej jest albo nie pchać się w 3X, albo go sprzedać i w obu przypadkach kupić po prostu DACa, skoro i tak będzie to pracowało z zewn. wzmacniaczem. 

PS. Te opisy z opampami to moim zdaniem przegięcie. OPA pełnią rolę wykończeniową i jakościową. Nie jest to cudowne remedium. Owszem, są słyszalne, ale to nie szara maść. 

Obserwuje ten temat i kilka innych autora i przyznam, że przykro mi się aż to wszystko czyta. To jest idealny przykład żerowania na niedoświadczonym użytkowniku z bardzo małą wiedzą i z pokaźnym portfelem. 

Na szczęście tak się buduje swoją wiedzę, doświadczenie oraz gust (więc jakieś plusy są), ale to jest klasyczny przykład tego co w audiohobby jest najgorsze. Najpierw strzały w ciemno z ifi, później wepchnięcie na minę z DIY, później Burek z polecenia znajomych/pracowników dystrybucji a autor jak się miotał z decyzjami tak się miota bo sam biedny nie wie kogo ma słuchać i ciężko się dziwić. Mnie trochę dziwi pójście dwa razy za radami z jednego forum, gdzie już poprzednia rada była raczej nie trafiona ale jak piszę tak się buduje własną wiedzę. Po odsłuchach Burka (ja zawsze jednak bym celował w CV2+ a nie 3) coś czuję, będą kolejne nerwowe ruchy. Na całe szczęście do schematu zachowań najgorszych zabrakło polecania sprzętu który akurat polecający ma w komisie.

Edited by Palpatine
  • Like 2
Godzinę temu, Palpatine napisał:

CIACH. Na całe szczęście do schematu zachowań najgorszych zabrakło polecania sprzętu który akurat polecający ma w komisie.

Poczekaj, poczekaj... zaraz cos wystawie :P A na serio, najgorsze jest jednak IMO że autor tak naprawdę sam nie wie czego chce/oczekuje - co jest w sumie normalne na tym etapie :) Myślę, że ten burek może być remedium. Osobiście z tymi opampami bym się wstrzymał tak c.a. 6 m-cy, na krystalizację preferencji. Nie podzielam Twojego entuzjazmu np. CV2+, ale gust jest jak wiadomo co. Tak czy inaczej niech słucha innej metody na określenie swoich preferencji raczej nie ma. Howgh!

• Like 1
  • Approved 1
Godzinę temu, trez0r napisał:

A na serio, najgorsze jest jednak IMO że autor tak naprawdę sam nie wie czego chce/oczekuje - co jest w sumie normalne na tym etapie

I dokładnie dlatego tak wiele wieczorów poświęciłem na artykuły i nawet całe kompendia wiedzy które wyjaśniają krok po kroku co jest czym. Niektórzy reagują na to agresywnie, zarzucają wygodnictwo czy wręcz butę, ale wszystko jest skonstruowane po to, aby dany użytkownik wiedział lepiej co chce kupić, lub przynajmniej co może mu się spodobać po zakupie, mniej więcej. Estymacje może wykonać tylko on sam. Zawsze tak było. Owszem, wskazać palcem i kupić jest szybciej, prościej, łatwiej. Ale tak samo łatwiej, czy wręcz niesamowicie łatwiej, można się potem nadziać. Z pustego forumowicze nic nie doradzą. Dopiero gdy ma się na stole wszystkie puzzle, wskazówki, wtedy można coś próbować z tego złożyć. 

Mówiąc w wymiarze uniwersalnym i niezwiązanym z tym tematem, ludźmi którzy nie wiedzą czego chcą bardzo łatwo manipulować i wciskać im różne rzeczy. Zawsze przypomina mi się anegdotka z innego forum, autentyczna swoją drogą, gdzie w jednym wątku facet miał kolumny za 4k zł i narzekał że średnio mu grają. Oblazło go, że tak to ujmę, lobby kablarskie. Już prawie miał kupować kable za drugie tyle co kolumny, ale przyszedł moderator czy tam inny admin, zrugał towarzystwo, kazał pobawić się akustyką. Ostatecznie wyszło że facet kupił kable za bodajże 300-400 zł i porządnie ustawił kolumny z absolutnie fantastycznym efektem końcowym. Tak niestety działa ta branża. Nie ma naturalnie nic złego w poleceniu tego czy owego, nawet czegoś sprzedawanego czy wytwarzanego przez siebie samego, ale niech to ma ręce i nogi, a przede wszystkim jest oparte na faktach i dopasowaniu do rzeczywistych potrzeb klienta. 

• Like 1
1 godzinę temu, trez0r napisał:

A na serio, najgorsze jest jednak IMO że autor tak naprawdę sam nie wie czego chce/oczekuje - co jest w sumie normalne na tym etapie

Sam na początku też nie wiedziałem i w głowie był chaos. Teraz czasami też jest, ale przynajmniej znam kierunek.

Więc jak najbardziej normalne. Tylko mnie trochę pomogło czytanie recenzji, forów, co pozwolił mi poznać co jest dostępne na rynku jak trochę więcej posłuchałem, to znów ułożyło mi się w głowie to co czytałem i więcej z tego rozumiałem.

• Like 1

W sumie zacząłem pisać mały elaborat 😜, ale doszedłem do wniosku, że lepiej dywagację autora wątku pozostawić w takim zawieszeniu... i pozwolić mu się osłuchać. Poczekajmy na refleksje 🆗 

Toście ze mnie zrobili ofiare losu :) 2 miesiace temu uslyszalem przez przypadek będąc na wakacjach brzmienie jakiś słuchawek z jakiegoś sprzętu. Tego brzmienia nigdy nie zapomne i czegos takiego bede szukal. Nie potrafie go opisac. Kiedy kupilem Nighthawki i podlaczylem do Ifi Zen Dac + Ifi Zen Can pomyslalem sobie, że jestem blisko, ze to mi sie wlasnie podoba. Nigdy wczesniej nie mialem doczynienia z audio. Przez kilka lat uzywalem sporadycznie senkow hd 555 do grania po nocach, zeby dzieciakow nie pobudzic i to w zasadzie tyle. Glosniki mi wystarczyly takie jakie mam w telewizorze ;) Tak wiec o audio nie wiedzialem nic. Zreszta dalej nie wiem, ale to co wtedy uslyszalem zupelnie przez przypadek czekajac na zone w jakims sklepie mnie zauroczyło. W kazdym razie Burson zamowiony. Jak nie podejdzie, to zwroce, zamowie Converto i poprosze do tego jakas lampe od św. mikołaja :) Chyba, że Converto tez mi nie podejdzie, to wtedy juz sie naprawde zainteresuje tematem. Nawet będę w stanie poleciec gdzies na odsluchy, bo takie kupowanie i zwracanie jest męczące dla mnie. Niestety w kraju w ktorym mieszkam jest straszna pod tym wzgledem bida.

Edited by MichalZZZZ

Najlepiej umówić się ze sklepem na odsłuchy, zabrać swój sprzęt i samemu posłuchać. Zloty audiofanatyków też spoko.

Ja kupiłem w ciemno Aune S6 i HD650 bazując tylko na recenzjach Jakuba, a nie na odsłuchu. Jednak miałem wcześniej HD598 z Audiotrak Prodigy HD2, więc mniej więcej wiedziałem czego spodziewać się po wyższym modelu. Potrafiłem też określić czego szukam, a 4k to znowu nie aż taki majątek

Edited by jacmiszcz92
  • Like 2
3 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

Toście ze mnie zrobili ofiare losu

Raczej pewnego mechanizmu, który ma miejsce od lat i funkcjonuje niczym spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Mogę zapewnić, że nic z tego co koledzy napisali w tym wątku nie było ad personam. Owszem, można wskazać tu czy tam palcem, ale tylko na pewniaka i przy małym ryzyku. U Pana jest to zaś wydanie sporej kwoty w ciemno bazując tylko na zaufaniu w to, co piszą losowe anonimowe osoby w sieci. Często o różnych intencjach i funkcji. 

Brak wiedzy czy świadomości własnych preferencji jest czymś normalnym i po prostu stany te się przezwycięża. Nikt nie był omnibusem i każdy zaczynał od zera, aby potem dzielić się doświadczeniem, nie tylko tym sprzętowym, ale i wiedzą nt. takich czy innych procederów. Z tym że po prostu nie przyjmuje to u nas formy czasami obserwowanego wręcz wciskania sprzętu i naganiania na jego zakup czy to po znajomościach, czy z użyciem bardzo dziwnie wyglądających argumentów, a stwarzania wolnego i bardziej świadomego wyboru osobie zainteresowanej. Nie jest to atrakcyjne dla pytającego, często niewdzięczne też dla odpowiadających, ale na pewno słuszne i uczciwe. 

Tak czy inaczej zamówił Pan sprzęt taki a nie inny, podjął decyzję, możemy tylko życzyć aby nie było problemów i wszystko się spodobało. Jeśli OPA będą wymieniane samodzielnie, to może zostać odmówiony zwrot lub będą nieprzyjemności z jego uznaniem z racji faktu rozkręcania urządzenia i zerwania plomb, jeśli takowe na nim będą. Warto mieć to na uwadze. 

Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Jeśli OPA będą wymieniane samodzielnie, to może zostać odmówiony zwrot lub będą nieprzyjemności z jego uznaniem z racji faktu rozkręcania urządzenia i zerwania plomb, jeśli takowe na nim będą. Warto mieć to na uwadze. 

Czyli takie coś to autoryzowany serwis Bursona musiałby zrobić, aby zachować gwarancję?

@Nehero Nie wiem Adamie. Nie jestem autoryzowanym serwisem Bursona, toteż nie jest to pytanie do mnie. Wiem natomiast, że jakakolwiek ingerencja w urządzenie polegająca na naruszeniu plomb gwarancyjnych automatycznie pozbawia użytkownika gwarancji na urządzenie, a sklep może nie przyjąć takiego urządzenia w formie zwrotu bez podania przyczyny. Warto poczytać jakie dany sklep ma obostrzenia w tym zakresie. Bez znaczenia jest przy tym fakt, że urządzenie samo z siebie pozwala na wymianę wzmacniaczy operacyjnych. Jeśli urządzenie jest plombowane, taka wymiana we własnym zakresie może mieć miejsce po okresie gwarancyjnym lub na własną odpowiedzialność, ale zwrot obejmuje otrzymanie urządzenia w stanie nienaruszonym i niepogorszonym. 

7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Nie wiem Adamie. Nie jestem autoryzowanym serwisem Bursona, toteż nie jest to pytanie do mnie.

Tak wiem, tak pytałem tylko, bo czasami się trafi na jakieś informacje w internecie.
 Nawet jakby serwis nie mógł wymienić, to kiepsko by to wyglądało jak na taka firmę i taka cenę.