Jump to content

Jaka listwa zasilająca zamiast zwykłej marketówki

Recommended Posts

Cześć mam zwykłą antyprzepięciową listwę do komputera i chciałbym wymienić na  coś porządnego.

Swoją drogą przy włączaniu listwy czasami dioda mruga i piszczy.

Nie musi być to jakaś audiofilska listwa, na początek wystarczy żeby zastąpiła wysłużoną obecną, poza tym potrzebuję listwy z  min. 6-cioma gniazdami i obecna mi nie wystarcza, szczególnie, że zaraz dojdą dwa kolejne urządzenia do podpięcia.

W sumie mój wzrok poleciał na BRENNENSTUHL PREMIUM PROTECT LINE, dobre opinie można poczytać, poza tym niemiecka jakość 😅

I chcę zapytać czy w podobnej/niewiele wyższej  cenie jest coś jeszcze godnego uwagi? 

Edited by Nehero

@Nehero Ja mam tę BRENNENSTUHL Premium Protect Line 8. Kupiłem po pierwsze dla wygody i posiadania większej ilości gniazd, po drugie z powodu, że jest zabezpieczenie przed przepięciami, a po trzecie są tam te filtry i byłem ciekaw czy faktycznie coś uszłyę. I nie chcę skłamać, nie wiem czy to moje wyobrażenie, ale odnoszę nieodparte wrażenie, że faktycznie sonicznie jest poprawa, dźwięk czystszy i potężniejszy. Z ciekawości parę tygodni później odłączyłem wzmacniacz i DAC od listy, podłączyłem do starej białej za 12zł, i odczułem pogorszenie dźwięku, od razu przełączyłem spowrotem i znów było lepiej :D

Lecz nadal nie wiem czy tak jest, czy to moje subiektywne odczucia. Psychoakustyka to dziwna sprawa. W każdym razie moje sprzęty są teraz bezpieczniejsze niewielkim kosztem.

Edited by pabloj
7 godzin temu, pabloj napisał:

@Nehero Ja mam tę BRENNENSTUHL Premium Protect Line 8. Kupiłem po pierwsze dla wygody i posiadania większej ilości gniazd, po drugie z powodu, że jest zabezpieczenie przed przepięciami, a po trzecie są tam te filtry i byłem ciekaw czy faktycznie coś uszłyę. I nie chcę skłamać, nie wiem czy to moje wyobrażenie, ale odnoszę nieodparte wrażenie, że faktycznie sonicznie jest poprawa, dźwięk czystszy i potężniejszy. Z ciekawości parę tygodni później odłączyłem wzmacniacz i DAC od listy, podłączyłem do starej białej za 12zł, i odczułem pogorszenie dźwięku, od razu przełączyłem spowrotem i znów było lepiej :D

Lecz nadal nie wiem czy tak jest, czy to moje subiektywne odczucia. Psychoakustyka to dziwna sprawa. W każdym razie moje sprzęty są teraz bezpieczniejsze niewielkim kosztem.

Był kiedyś w jakimś magazynie audio na necie, wielki test listw - według recenzenta różnice dźwięku są, ale nie jakieś ogromne tzn. musiał słuchać głośniej niż zazwyczaj, by wyłapywać. tanie listwy słabo wypadały oprócz jakiegoś lestara z rodziny 530, miał 3/5 gwiazdek i dopiero coś za około 600zł dostało wyższą notę.

Osobiście nie widzę potrzeb inwestowania w drogie listwy, bo przyrost jakości dźwięku względem ceny podejrzewam, że mały, w kontekście tego co napisał recenzent - co innego jak ktoś śpi na kasie. Ale i tak raczej szedł bym w listwy polskie z rodowodu DIY jak tomanek czy sonus oliva, a nie jakieś mega drogie konstrukcje audiofilskie. 

Też myślę, że przeciwprzepięciówka + EMI/RFI i tyle w temacie starczy bez porównywania jak dana listwa gra :lol: Jak już w coś inwestować to w inwerter z funkcją ups + aku, tylko, że pozostaje rozwiązanie kwestii hałasu (nie powinno się niby przykrywać, wstawiać do szafki, ale bez jakiegoś zabudowania tego to jest tragedia dla domowego zastosowania - i powiem, że nie jestem ciszofilem, nie muszę kupować najlepszych wentylatorów do kompa ), bo kupiłem czerwony inwerter (nie pamiętam w tej chwili nazwy producenta ) - ale debilny mechanizm działania inwertera jest, co parę chwil doładowuje aku nie wiem po co - i jeszcze włącza się wentylator, który jest totalną lipą, gorszą niż tanie wentyle do kompa jakie znam - nie jest przesadnie głośny, ale bardzo nieprzyjemny dźwiękowo, i tego słuchawki nawet z pewną izolacją nie wytłumią. Jakbym ponownie kupował to chyba teraz volta raczej bym wziął. Ale obawiam się, że będzie to samo, bo to wszystko to chińszczyzna sprzedawana pod polskimi markami. 

6 godzin temu, Hardened napisał:

Ciekawa sprawa. Mam sprzęt podłączony pod taką samą listę (BRENNENSTUHL Premium Protect). Zrobię test porównawczy z alternatywnym podłączeniem i dam znać, czy wychwyciłem różnicę...

Jak nie będziesz słyszał różnic to daj głośniej po garach, żeby był obiektywny test ;) 

• Like 1
  • Haha 1
  • Approved 1
27 minut temu, oblivion napisał:

co innego jak ktoś śpi na kasie

Albo mieć dobre kontakty/ wiedzieć gdzie szukać. Czekać na okazję. Ostatnio(kiedyś wcześniej w tym roku) widziałem na aukcjach charytatywnych Allegro jak był wystawiony gramofon Tentogra Oscar nr.0001, i poszedł za cenę sporo, sporo, sporo, sporo, sporo niższą niż cena nówki. 20200 zł https://archiwum.allegro.pl/oferta/gramofon-tentogra-oscar-nr-0001-aukcja-dla-wosp-i8763001099.html. A jak można przeczytać, zestaw kompletny chyba ze wszystkim co potrzebne, plus dowóz, instalacja, kalibracja itp. A nówka w pełnym wyposażeniu to kwota ponad 50k zł. Więc jak ktoś szukał, chciał kupić, to zyskał gramofon z ciekawą historią za ponad połowę taniej. Można rzec dla zainteresowanego to okazja życia, która często się nie trafia.

Jak kiedyś słyszałem, bogaty człowiek to nie tylko ten co śpi na kasie, lecz też ten, który umie oszczędzać. I nie chodzi tu o gazetki promocyjne do lidla(choć tak też można zaoszczędzić parę groszy). 

A w sumie chodzi o to, że jeden za 1000zł kupi jedną rzecz za 1000 zł, a inny pokombinuje i za 1000 zł kupi rzeczy warte 2000 zł i niepotrzebne wydawanie pieniędzy na rzeczy zbędne. Oczywiście rzeczy zbędne to również audio/ droższe samochody, domy i tak na prawdę wszystko co ma jeden jedyny cel: sprawianie przyjemności, lecz nie jest rzeczą niezbędną do funkcjonowania.

@oblivion Co do takiej listwy, to jak pisałem, nie oczekuję, że nagle zmieni o 180 jakość muzyki. Raczej kwestia żeby kupić lepszą, pewniejszą listwę. Moja niby przeciwprzepięciowa, ale kto wie czy ma jakieś filtry itp.

Z tych droższych ciekawie się prezentuje ta listwa od iFi z aktywnym filtrem AC iPurifier.

15 godzin temu, Nehero napisał:

A w sumie chodzi o to, że jeden za 1000zł kupi jedną rzecz za 1000 zł, a inny pokombinuje i za 1000 zł kupi rzeczy warte 2000 zł i niepotrzebne wydawanie pieniędzy na rzeczy zbędne. Oczywiście rzeczy zbędne to również audio/ droższe samochody, domy i tak na prawdę wszystko co ma jeden jedyny cel: sprawianie przyjemności, lecz nie jest rzeczą niezbędną do funkcjonowania.

Oczywiście, hobby ma sprawiać przyjemność natomiast polecam się zastanowić gdzie kończy się słuchanie muzyki, a zaczyna tak zwany onanizm sprzętowy. I czy nie zastałeś wciągnięty przez innych audiofilów do zbiorowego samogwałtu nad swoim portfelem.

Edited by Waifu
  • Like 4
  • Approved 2
20 godzin temu, Nehero napisał:

Ostatnio(kiedyś wcześniej w tym roku) widziałem na aukcjach charytatywnych Allegro jak był wystawiony gramofon Tentogra Oscar nr.0001, i poszedł za cenę sporo, sporo, sporo, sporo, sporo niższą niż cena nówki. 20200 zł https://archiwum.allegro.pl/oferta/gramofon-tentogra-oscar-nr-0001-aukcja-dla-wosp-i8763001099.html. A jak można przeczytać, zestaw kompletny chyba ze wszystkim co potrzebne, plus dowóz, instalacja, kalibracja itp. A nówka w pełnym wyposażeniu to kwota ponad 50k zł. Więc jak ktoś szukał, chciał kupić, to zyskał gramofon z ciekawą historią za ponad połowę taniej. Można rzec dla zainteresowanego to okazja życia, która często się nie trafia.

Taki upust za używany, bo ten sprzęt nie ma statusu legendy - ani także nie jest to sprzęt chodliwy. W tak drogim hi-endzie to na odsprzedaży właśnie traci się bardzo dużo. Poza tym, przy takich cenach to wiele osób kupujących nowe to mocno negocjuje cenę i kupuje na firmę, żeby odliczyć vat :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...