Jump to content

Słuchawki dla chorej osoby

Recommended Posts

Cześć!
Szukam słuchawek, które będą służyły jedynie do wygłuszania dźwięków z otoczenia/środowiska.
Mam brata chorego na schizofrenię i zależy mi żeby słuchawki jako tako prezentowały się na "normalne"
nie szukam budowlanych, nie muszą być za miliony oraz nie muszą działać, mogą być douszne bądź zauszne,
Najważniejsze żeby jak najlepiej wygłuszały oraz żeby były wygodne.
Bardzo proszę o wyrozumiałość, 
Pozdrawiam!

Edited by karison4

Polecam wypróbować w pierwszej kolejności takie woskowe, miękkie zatyczki:

https://www.ceneo.pl/10729564;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=147425930&gclid=EAIaIQobChMI09Cjx7Tf6wIVhoxRCh1_QwzlEAQYAiABEgKjU_D_BwE

Do dostania praktycznie w każdej aptece.

Jeśli się sprawdzą pod względem komfortu, ale będziecie chcieli uzyskać jeszcze lepsze parametry tłumienia, to warto zainteresować się indywidualnymi wkładkami do uszu:

f0cf9e2f9fbd2d1f68e225a026dbdbc564267a99

W moim regionie koszt wykonania takich to ok. 250 zł.

• Like 1
  • Approved 1

Skoro to wiesz i jawi Ci się to jako wielkie zagrożenie dla uszu, to chyba możesz zacząć kręcić jakąś grubą aferę przeciwko całej branży aparatów słuchowych, że robią ludziom krzywdę! :D 

Zdecydowanie sugeruję rozwinąć umiejętność czytania ze zrozumieniem! 

Nigdzie nie napisałem, że jawi mi się to jako wielkie zagrożenie, jednak nadmiar woskowiny może powodować problemy z jakimi stykają się właśnie osoby, które noszą słuchawki przez długi czas. Woskowina zbiera się w uszach, twardnieje i powoduje powstawanie czopów lub tzw. worków. 

Szumy uszne czy stan zapalny to akurat żadna przyjemność. 

Rozrysował bym Wam to ale nie ma takiej możliwości, więc wyjaśnię po kolei. 

1. Schizofrenicy cierpią często na dokuczające szumy, piski, hałasy i inne odgłosy. 

2. Wspomniana osoba z racji stanu zdrowotnego będzie nosić słuchawki prawdopodobnie przez cały dzień.

3. Słuchawki powodują ww. problemy laryngologiczne. Zwłaszcza te douszne. 

4. Po co fundować komuś dodatkowe problemy? 

P. S. Jest tutaj ktoś po lekarskim? Tak myślałem. 

23 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

Zdecydowanie sugeruję rozwinąć umiejętność czytania ze zrozumieniem! 

Zabawne, że to pisze gość, który poleca 3M Peltor x5 osobie, która prosi żeby propozycje...

2 godziny temu, karison4 napisał:

[...] jako tako prezentowały się na "normalne"

:lol:

Edited by bbart

I właśnie "jako-tako" się prezentują, mają jednolity kolor a i wielkość nausznic nie jest aż tak duża. Każdy ma inny punkt widzenia. 

Także już się nie staraj. 

Temat jest poważny a ty zachowujesz się jak dziecko tylko z powodu nieznajomości tematu. 

Edited by rock'n'rolla

@rock'n'rolla No to daj @karison4 jeszcze gwarancję wygody tych ochronników słuchu i że jak się okaże, że jego bratu ściskają głowę tak, że po 20 minutach ich noszenia ma ich kompletnie dość, to przelejesz mu kasę za przesyłkę w tę i z powrotem.

Ja mu niczego nie gwarantuję. Proponuję tylko, żeby w pierwszej kolejności przetestował rozwiązanie, które będzie go kosztowało 2 zł i które może sprawdzić, jak tylko otworzą dowolną aptekę. Jak to się nie sprawdzi, niech próbuje z kilkadziesiąt razy droższymi ochronnikami. Kapujesz?

Oho, więc zmiana retoryki jednak 🤣

Ta gwarancja to jakiś powszechnie panujący tutaj wymóg, że mam się do tego zobowiązać? I czy ja gdzieś, komuś, coś gwarantowałem? Używam takiego sprzętu na strzelnicy dużo dłużej niż 20 minut i nie narzekam, są wręcz wygodne. Można sobie iść do OBI czy innej Castoramy i samemu sprawdzić. Kapujesz? 

Autor postu szuka słuchawek, więc dostał propozycję. Idź na forum motoryzacyjne i proponuj rowery. 

Wyślijcie sobie po czekoladzie na zgodę. A jeśli nie, to skończcie proszę się tak zachowywać. 

Jeśli ma być lekkie, to ich Optime I powinny się nadać:

f-nauszniki-3m-peltor-optime-i-h510a.jpg

https://www.ceneo.pl/27039115

Niestety to budowlane.

Osobiście wolałbym coś bardziej dyskretnego i stosowałbym albo 3M EAR Classic https://aitbhp.pl/pl/p/Zatyczki-do-uszu-3M-EAR-CLASSIC-op.1para-01-002/1428

albo 3M Ultrafit https://allegro.pl/oferta/3m-uf-01-000-zatyczki-stopery-ultrafit-e-a-r-8544681761

albo Ety Plugs https://www.audiomagic.pl/akcesoria-audio/ety-plugs

Opcje 2 i 3 są wielorazowe. Classic po potraktowaniu wodą tracą pamięciowość. Są natomiast najwygodniejsze.