Jump to content

Słuchawki, które przede wszystki wygłuszają

Recommended Posts

Witam.
Posiadam dosyć niecodzienny problem, a mianowicie: Potrzebuję słuchawki, które jak najlepiej wygłuszają. Komputer mam blisko TV i podczas grania, gdy ktoś patrzy na telewizor, ciągle się rozpraszam. Jakość dźwięku jest tu drugorzędna, chodź nigdy nie pogardzę. Budżet kończy się na 200zł. Więcej nie chcę dać. Jak mówiłem, na komputerze gram, więc wbudowany mikrofon może być, ale nie jest obowiązkowy. Noszę okulary, więc nie chcę, żeby bardzo mocno ściskały głowę. Szukając w opiniach słuchawek, rzadko natrafiałem na opis wygłuszenia, stąd tutaj piszę. Nie posiadam żadnego wzmacniacza, a karta jest domyślna z płyty głównej. Widziałem tutaj bardzo ciekawy artykuł o słuchawkach ISK HP-580, lecz także nie było wzmianki o wygłuszeniu. Wie ktoś może, jak one wygłuszają? Jakie słuchawki polecacie do takiego celu?
Pozdrawiam

Jeżeli zalezy na izolacji, to słuchawki dokanałowe od Etymotic wiodą prym. Odcinają bardzo dużo hałasu.
Z nausznymi, zwłaszcza w takim budżecie, jest zazwyczaj korelacja siły nacisku i tłumienia.

• Thanks 1

Możesz spróbować połączenia słuchawek dousznych/dokanałowych i nagłownych ochronników słuchu, np:

https://www.obi.pl/ochronniki-sluchu/lux-nauszniki-ochronne-snr-24-db-niebieskie/p/4708756?wt_cc1={campaignid}&wt_cc2={keyword}&wt_cc3={matchtype}&wt_cc4={device}&wt_cc9={adgroupid}&gclid=EAIaIQobChMIjpTB7pbc6wIVxOFRCh3hFAgXEAQYASABEgJdXPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Etymoticów w tym budżecie nie dostaniesz. Z nausznym/wokółusznymi słuchawkami jest tak, że im większy docisk, tym większa izolacja. Ty nie chcesz, żeby ten docisk był duży. Jednocześnie chcesz te słuchawki zakładać na okulary, które będą dodatkowo negatywnie wpływały na izolację, bo uniemożliwią szczelne przyleganie padów do głowy.

• Like 1

Trochę powyżej tego budżetu są Mpow H12:

https://www.amazon.com/Mpow-Cancelling-Headphones-Bluetooth-Microphone/dp/B07YJFFVHP?ref_=ast_sto_dp&th=1

(na niemieckim amazonie też są, ale droższe; chociaż może jak się trafi jakaś promocja, to wyjdą taniej, bo tam przesyłka jest darmowa; nie wiem jak jest z ewentualnymi zwrotami; ponad pół roku temu były na koszt amazona)

Są to słuchawki bluetooth i mają system aktywnej redukcji hałasu (ANC), który osiąga bardzo dobre wyniki w testach, zadziwiające na tę klasę cenową. Poleciłem je znajomej, którą denerwowały odgłosy dochodzące zza ściany sąsiada. Była bardzo zadowolona. Ale czy sprawdziłyby się w Twoim przypadku, nie wiadomo.

Jeśli nie chcesz zamawiać zza granicy, to w Polsce jest dostępny inny ciekawy model:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/sluchawki/wszystkie-sluchawki/sluchawki-nauszne-taotronics-soundsurge-tt-bh060-czarny?gclid=EAIaIQobChMI_MjD3KHe6wIVYoBQBh0i2AbkEAQYAyABEgLUv_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Tutaj też stosunek ceny do jakości ANC jest bardzo dobry, ale nie tak dobry jak w Mpow H12.

Słuchawki nauszne/wokółuszne bluetooth zazwyczaj mają wyjście audio na kabel jack, który jest do nich dołączany przez producenta w pudełku. Musiałbyś sam sprawdzić opisy tych wymienionych przeze mnie słuchawek, żeby mieć pewność 100%, że w ich przypadku jest tak samo.

• Thanks 1

@bbart Te z mediaexpert mają, jeszcze zobaczę jak te z amazona. Cena jest o wiele lepsza na amazonie. Jeśli Mają minijacka, to je od razu kupię, a jeśli nie, to kupię te z mediaexpert. Dzięki za pomoc!

EDIT: W teorii pisze że ma jack, ale go nie widziałem. Mógłbyś spytać znajomej, czy ma tam jack?

Edited by Panda_22