Jump to content

Przestrzenne słuchawki do 1000zł

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałbym zakupić swoje pierwsze poważniejsze słuchawki wokół uszne. Proszę o pomoc w wyborze słuchawek lub słuchawek + DAC do 1000zł.

Zależy mi na dużej scenie, przestrzennym ciepłym dźwięku. Zakładając słuchawki chciałbym być otulany dźwiękiem, czuć jakbym siedział po środku orkiestry. Liczą się dla mnie emocje. Słuchawki nie musza być analityczne. Będę ich używać głównie do muzyki, czasem do filmów. Rodzaje słuchanej muzyki: muzyka klasyczna, filmowa, elektroniczna, hip hop, czasem rock, metal.

Mam raczej małą głowę.

Za źródło będzie robić MacbookPro 13" 2019. Tutaj pierwsza wątpliwość. Czy muszę od razu zakupić jakiś DAC do napędzenia słuchawek czy słuchawki zagrają dobrze, a zakup DAC mogę odłożyć na przyszłość? Jeśli konieczny jest DAC należy go uwzględnić w budżecie do 1000zł.

Do tej pory miałem słuchawki z polecanych audiofanatyka:

• Creative Aurvana Live II - brakowało mi w nich przestrzenności
  • Brainwavz M1 - brakowało przestrzenności i ciepła

Rozważam zakup AKG K702 Studio. Patrząc na recenzje kuszą ogromną sceną, ale obawiam się, że będą za mało ciepłe i nie wiem jak zagrają z Macbookiem i czym ewentualnie je napędzić.

Dziękuję i pozdrawiam.

W dniu 8.09.2020 o 13:32, Adam Z napisał:

Zależy mi na dużej scenie, przestrzennym ciepłym dźwięku.

Ideał ciężki do uzyskania za 1000zł. Myślę, że od 7000 zł za używane komponenty.

Liczą się dla mnie emocje.

Elektrostaty lub orthodymiki. Ze wskazaniem na te pierwsze.

Rozważam zakup AKG K702 Studio. Patrząc na recenzje kuszą ogromną sceną, ale obawiam się, że będą za mało ciepłe i nie wiem jak zagrają z Macbookiem i czym ewentualnie je napędzić.

Ogromna scena, mało ciepłe. Są wybredne jeśli chodzi o napędzenie. Mogę je polecić jedynie z TEAC HA-P90SD (wielu ludzi to potwierdza). Dobrze reagują na zmianę okablowania.

Edited by NuYam
  • Like 1

Nie wiem jak gra Twój MacBook, ale mój, starszy brat MacBook Pro Late 2013 gra naprawdę świetnie. Używam go z moimi K240 MKII MiA (nie wiem jak się mają do K702 Studio) i taką przestrzeń, głębie oraz barwę chciałbym mieć w zewnętrznym USB DAC (do mojego firmowego HP Elitebook - który swoją drogą też w miarę dobrze gra). Generalnie właśnie odesłałem DragonFly Black, a wcześniej Red ze względów że nie dały mi satysfakcjonującej poprawy względem MacBook (względem służbowej maszyny już było lepiej ale nadal nie warte te ceny). Black był blisko, ale znienawidziłem go i pokochałem jednocześnie za wady i zalety. Chciałbym podobną górę (może lekko bardziej rozciągniętą) dorzucić do mojego MacBook'a, delikatnie ożywić dół i miałbym zestaw idealny.

Do rzeczy, jeśli Apple nie zdecydowało się skopać audio w nowszych urządzeniach (zawsze mi dobrze grały urządzenia) to sugeruje najpierw kupić słuchawki i przetestować. Moje AKG napędza bardzo ładnie, co prawda słucham często na około 2/3 maksymalnej głośności ale jest w porządku.

Oczywiście wciąż mówię tutaj o urządzeniu przenośnym i moje prywatne wrażenia odnoszą się do porównań ze sprzętem z co najwyżej średniej półki (jak i posiadane słuchawki), więc też należy traktować rozsądnie cały wywód. Osobiście może spróbuje jeszcze się polubić z Cobaltem, ale to już droga zabawka i przydała by się promocja 😉.

8 godzin temu, Mecin napisał:

Chciałbym podobną górę (może lekko bardziej rozciągniętą) dorzucić do mojego MacBook'a, delikatnie ożywić dół i miałbym zestaw idealny.

Pierwsze co mi przyszło do głowy to Shozy Alien +