Jump to content

Recommended Posts

Posiadam od jakiegoś czasu AKG K712 Pro, które grają z Aune X1s.  Zaczynam się rozglądać za innymi nausznikami, tak do 2k. Rozważam:

Sennheiser 660s

HiFiMan Sundara

Beyerdynamic DT1990 (droższe)

Audeze LCD 2 -Classic (też droższe)

Co polecilibyście z w/w lub co innego ewentualnie?

Wiem, że wyżej wymienione modele znacznie się od siebie różnią brzmieniowo, słyszałem także o awaryjności HiFiManów? Ktoś podzieli się opinią?

J.w. Bazując na bardzo obszernym opisie własnych wymagań, preferencji i oczekiwań (super szczegółowej nazwy wątku nawet nie wymieniam, bo to majstersztyk sugestii), polecam:

• Sennheiser 660s
  • HiFiMan Sundara
  • Beyerdynamic DT1990
  • Audeze LCD 2 -Classic

Również wiem, że wyżej wymienione modele znacznie się od siebie różnią brzmieniowo, ale nie posiadam zdolności profetycznych i nie umiem wskazać które z nich będą najlepsze.

Co innego ewentualnie? Np.: https://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/ oraz https://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

• Haha 1
  • Approved 1

Akurat wszystkie proponowane przez ciebie słuchawki miałem w tym samym czasie i mogłem je między sobą porównywać. Gdybym miał zostawić tylko jedną parę to zdecydowanie byłyby to Sundary. Każda z tych par ma swoje mocne i słabe strony, jednak to po HiFiMany sięgałem najczęściej. Ze wszystkich były najwygodniejsze, sprawdzały się niemal w każdym gatunku muzyki, bas po lekkim podbiciu był w sam raz jak na moje wymagania. Oczywiście każdy słyszy na swój sposób i tobie mogą nie przypaść do gustu. Zależy na co zwracasz uwagę słuchając muzyki. Co do awaryjności HiFiManów, to w moim przypadku pierwsza para padła po niecałych 3 godz. słuchania (padł lewy kanał), druga para zaczęła szwankować po ok. roku (tym razem prawy kanał zaczął czasami przerywać). Sundary przeszły tzw. "cichą" modernizację, więc możliwe, że coś poprawili i już nie powinny padać jak muchy. Mimo wszystko najlepiej je wspominam i jeśli chodzi o walory czysto dźwiękowe uważam je za najlepsze słuchawki do 2 tys. zł.

Edited by melofil
  • Like 1
37 minut temu, melofil napisał:

uważam je

Właśnie na tym polega problem w tak formułowanych wątkach jak ten. Każdy z nas ma własne preferencje i doświadczenia, wybrałby z tej listy coś innego na bazie sobie tylko znanych kryteriów. Czy będzie to w ogóle przekładalne na autora wątku - Bóg raczy wiedzieć. Może się okazać, że coś się nie spodoba, wygoda nie tak, brzmienie nie takie itd. O poprawnym zakładaniu wątków piszę i apeluję od lat. I tak samo od lat tłumaczę czemu można je sprowadzić najczęściej do rzutu monetą lub ciągnięcia losów. Wypiszę sobie x par do xxxx zł i leci plebiscyt co lepsze. Póki autor nie uzupełni wątku o podstawowe informacje - szkoda klawiatury. Gdy uzupełni - wtedy będzie można mu cokolwiek jakkolwiek polecić czy to z listy, czy spoza niej.

Po prostu niech uzupełni wątek. Jest to przecież w jego interesie, nie moim. Nie dokonam wyboru za niego, ale też nie zgadnę w ciemno co może mu się spodobać. Zwłaszcza że względem jego obecnych słuchawek trudno jest wskazać jednoznaczną kontynuację/rozwinięcie. Oczywiście nie ma informacji czemu w ogóle chce je zmienić, z jakiego konkretnie powodu itd. Znów: nie jest to robienie komukolwiek łaski, a działanie stricte we własnym interesie.

Gdy przychodzisz do lekarza to nie mówisz: "Panie doktorze, jestem chory" i czekasz na propozycje. 

• Haha 1

Kurdę, gdzie jak gdzie, ale na audiofanatyku spodziewałem się rzetelnej rozmowy...  a tu mądrości typu "jak nie umiesz pytać o słuchawki, to lepiej nie pytaj". Sądziłem, że wymienione modele coś już powiedzą o moich preferencjach, a raczej o tym, że szukam pewnych rozwiązań, brzmienia trochę innego niż siedemset dwunastek. W K712 niczego mi nie brakuje, ale chciałbym spróbować czegoś innego, może nie diametralnie, bo lubię przestrzenne granie, może czegoś bardziej uniwersalnego, 712 według mnie nieco się duszą przy mocniejszym, metalowym uderzeniu (elektronika, jazz to miód). A jeszcze jedno: jeśli się pytam innych o radę, to oczywiście zdaję sobie sprawę , że "Każdy z nas ma własne preferencje i doświadczenia, wybrałby z tej listy coś innego na bazie sobie tylko znanych kryteriów". To chyba oczywiste Panie Jakubie? I dlatego tak stawiam pytanie.

Jak pisałem nie posiadam zdolności profetycznych i nie wiem co ma Pan na myśli ani co jest dla Pana oczywiste lub nie. Mam natomiast zasadę, że nie polecam nikomu niczego w ciemno bazując wyłącznie na swoich domysłach, aby nie doradzić źle i nie powodować potem komplikacji. Jeśli chęć pozyskania większej ilości informacji odebrał Pan u mnie jako brak chęci do rzetelnej rozmowy i wymądrzanie się, to najmocniej przepraszam i postaram się nie wypowiadać w Pana wątku, aby nie powodować niepotrzebnego zamieszania. Jeszcze raz przepraszam. 

26 minut temu, Arkadiusz Salwowski napisał:

Sądziłem, że wymienione modele coś już powiedzą o moich preferencjach,

Tylko jak mniemam, jak kojarzę, to LCD2C raczej przedstawia ciemniejsze granie, a Sundara chyba zupełnie inne, jeśli dobrze kojarzę.

Może dobrze, może nie, lecz zaryzykuję stwierdzenie choć nie mam w 100% pewności, że każda słuchawka wymieniona przez Ciebie to inny styl grania.

A już na pewno Sundara to coś zupełnie innego niż LCD2C. Przy takim wyborze jak dla mnie nie zostaje Ci nic innego jak posłuchać tych wszystkich słuchawek najpierw.

34 minuty temu, Arkadiusz Salwowski napisał:

W K712 niczego mi nie brakuje, ale chciałbym spróbować czegoś innego, może nie diametralnie, bo lubię przestrzenne granie, może czegoś bardziej uniwersalnego, 712 według mnie nieco się duszą przy mocniejszym, metalowym uderzeniu (elektronika, jazz to miód).

Podobno tak jak czytałem, to Nighthawk robią dobrą robotę na lampie w metalu. AKG K712 raczej się nie duszą, tylko po prostu AKG tak grają gdzie metal nijak się wpisuje. Metal potrzebuje dobrej nasyconej średnicy, basu, wyraźnej góry, a swoją drogą dobrego przestrzennego grania, by właśnie instrumenty się nie dusiły. A AKG patrząc na swoje doświadczenia z K240, to grają o wiele zbyt chudo na metal i zbyt dobrze oddają przesterowania. Mnie głowa bolała od słuchania metalu na K240.

Albo Nightowl, te też dobrze grają w metalu.

56 minut temu, Arkadiusz Salwowski napisał:

A jeszcze jedno: jeśli się pytam innych o radę, to oczywiście zdaję sobie sprawę , że "Każdy z nas ma własne preferencje i doświadczenia, wybrałby z tej listy coś innego na bazie sobie tylko znanych kryteriów". To chyba oczywiste Panie Jakubie? I dlatego tak stawiam pytanie.

I jesteś świadomy, że jak każdy poleci Ci swoje słuchawki, to zrobi Ci się lista z 20-30 różnymi modelami słuchawek, biorąc pod uwagę, że nie określiłeś sztywno żadnych wymagań.

Ode mnie masz dwa modele plus Twoje 4 to już 6, w między czasie, w jednym poście innym naliczyłem kolejne 5, to już masz 11 modeli słuchawek. 

Jeszcze pamiętam, że kiedyś czytałem o Beyerdynamic T1V2 do metalu, jako używki możliwe, że powinny być w Twoim zasięgu, a i również Ultrasone Signature Pro też mi się przewinęły jako ciekawe do metalu, prawdopodobnie używki też do wyrwania blisko 2k

Kolejne LCD X do wyrwania blisko 2k zapewne. Żałuje że ich nie odsłuchałem, tyle razy byłem w Top HiFi i nigdy ich nie posłuchałem.:facepalm:

Ale dobra rada dla Ciebie, zanim zrobisz zakup, upewnij się na 99% chociaż czego chcesz, a tego nie zrobisz bez słuchania. 

W Top Hifi możesz posłuchać LCD 2C, LCD 2F, LCD X, w Mp3Store pewnie sporo innych jeśli będą mogli ściągnąć.

1 minutę temu, Arkadiusz Salwowski napisał:

No właśnie wybieram się do MP3

Git! Od siebie mogę dodać, że "metal, metalowi nie równy" :P Generalnie mogę polecić wspomniane T1, albo lepiej T5 :P, a może spróbować IEM? W tym budżecie, jesteś w stanie wyrwać nowe Xelento Remote, a potem jeszcze dosztukować kablem np. CM Shadow.

• Upvote 1

Niedawno usłyszałem pytaniem 

On. - Znasz jakieś fajne słuchawki,bo chcę kupić

Ja. - budżet 

On, - spoory

Ja. - z tego co znam Lcd 2c ,Oppo Pm-2, Audeze Lcd -3 + rozwinięcie tematu

On - musiałbym je zobaczyć.

Ja. - aha....

Edited by Tommy66

Ja przez fajne rozumiem dobre [cena/jakość grania], on  - ładne.

Chciałem gościowi pomóc a straciłem czas i nerwy.

Poważnie ,mam pisać jaka jest puenta?:)

Edited by Tommy66
W dniu 5.09.2020 o 17:48, Arkadiusz Salwowski napisał:

Posiadam od jakiegoś czasu AKG K712 Pro, które grają z Aune X1s.  Zaczynam się rozglądać za innymi nausznikami, tak do 2k

Napisz dokładniej w jakim brzmieniowo kierunku chciałbyś iść i czy zamierzasz nowe słuchawki podłączać przez Aune X1s, czy też bierzesz pod uwagę inwestycję także w integrę. Zapomnij o bardziej uniwersalnym graniu, nie ma słuchawek świetnych we wszystkim.

• Upvote 1