Jump to content

Alternatywne pady do słuchawek Audioquest NO/NH

Recommended Posts

Cześć

Jako że trafiłem na informację, iż da się zdobyć alternatywne pady do Audioquestów, zaciekawił mnie temat bardziej, a wielokrotnie do niego podchodziłem, ale szczerze to dziś zobaczyłem dopiero, że pady audioquesta da się zdjąć z tej ramki:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: I teraz to proste jak zabranie dziecku lizaka:lol:, wystarczy znaleźć wymiarowo takie same pady i gotowe, rzecz jasna z siateczką i zakładką z tyłu pada, by było o co zaczepić pady.

@EvilKillaruna I w sumie pytanie nie tylko do Ciebie skierowane, ale jako, że miałeś sporo wspólnego z padami dekoni, to chyba jesteś główną osobą, która może coś doradzić w tej kwestii.

Mierząc i sprawdzając wymiary doszedłem do wniosku, że z padów Dekoni najlepiej będą pasować pady od Fosteksów TXXRP https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-epz-t50rp-sk-fostex-t50rp-elite-sheepskin-replacement-ear-pad-set/

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-epz-t50rp-elvl-elite-velour-replacement-ear-pads-for-fostex-headphones/

Wymiary różnią się w granicy błędu pomiarowego 1-2mm i generalnie są takie same z tymi drobnymi nieznacznymi różnicami.

I teraz właśnie do Ciebie pytanie @EvilKillaruna czy jakoś sięgając do recenzji/pamięci/notatek, potrafiłbyś określić co zmieniłyby pady Dekoni względem oryginalnych Audioquesta? Chyba najbardziej ciekawią mnie skórzane pady Dekoni elite sheepskin w porównaniu do proteinkowych audioquesta.

Jakoś te welurowe od Audioquestów mnie średnio przekonują, za bardzo rozmiękczają bas, więc zostają skórkowe.

Szkoda, że pady Audeze są przyklejane i sporo większe, bo asymetryczne mogłyby być ciekawe, gdyby je zamontować na Audioquesty :D

Nie są to pady do AQ. Gdy pytałem Dekoni o takowe, kazano mi spadać na drzewo. Wiem tylko tyle, że ogólnie pady Dekoni mocno modyfikują brzmienie. Przy intensywnym użytkowaniu potrafią też gubić pigment (przynajmniej sheepskiny). 

@EvilKillaruna Wiem, że nie są, ale właśnie sporo informacji w internecie na różnych stronach, że pady od Shure SRH 1540 po zrobieniu dziurek dają się nałożyć na tą tarczę na której trzymają się pady, a z kolei pady od Shure 1540 pasują również do fosteksów TXXRP. Ogólnie padów zamiennych bezpośrednio pasujących do AQ nie ma, jedynie po  zrobieniu dziurek w padach od Shure 1540 da się je nałożyć.

Interesuje się tematem, bo prędzej czy później oryginalne pady mogą się zniszczyć, na razie są okej, ale nie ma niezniszczalnych padów. A swoja drogą można potestować i może coś ciekawego znaleźć i zaspokoić ciekawość.

17 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Przy intensywnym użytkowaniu potrafią też gubić pigment (przynajmniej sheepskiny). 

ale czy to wpływa tylko na estetykę, czy również na trwałość pada?

23 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Gdy pytałem Dekoni o takowe, kazano mi spadać na drzewo.

No cóż początkowo w sumie widziałem, że byłeś pozytywnie nastawiony do padów tej firmy, a tu takie klocki wychodzą.

Nigdy nie posiadałem AQ na własność i nigdy nie testowałem na nich alternatywnych padów. Moja wiedza jest tu minimalna, zwłaszcza w zakresie produktów modowanych i dostosowywanych spośród padów do nich nie przeznaczonych. Powtórzę, że Dekoni wprost stwierdziło, że nie posiadają i nie planują mieć padów do tego modelu.

13 minut temu, Nehero napisał:

ale czy to wpływa tylko na estetykę, czy również na trwałość pada?

Trudno powiedzieć, ale moim zdaniem nie tylko na oba te elementy, ale też potencjalnie na zdrowie. Nigdy nie spotkałem się z padami które oddawałyby mi pigment, nie wiem jaki jest jego skład, a zostawał mi się na policzkach. Próbowałem naturalnych preparatów do czyszczenia i konserwacji skóry, ale miałem wrażenie, że było tylko gorzej, bo zachodziła reakcja chemiczna. Do dziś nie mam 100% pewności że faktycznie była to skóra patrząc wyłącznie po tym zachowaniu, ale moim zdaniem kwestia leży najprawdopodobniej w jej obróbce po stronie producenta lub materiale który zamawia i z którego wykonuje swoje pady. 

13 minut temu, Nehero napisał:

No cóż początkowo w sumie widziałem, że byłeś pozytywnie nastawiony do padów tej firmy, a tu takie klocki wychodzą.

Bo byłem. Ale po roku użytkowania okazało się, że jednak nie są bez wad. Miałem je na LCD-2F, po czym wróciłem do oryginałów, mimo że dźwiękowo nawet mi się podobały. Finalnie wolałem nie ryzykować. Później słuchawki poszły w świat, ale już na oryginalnych padach. Właściciel do dziś nie raportuje problemów z padami.

• Like 1

Do hołków raczej pady produkcji brainwavz do modelu hm5 będą pasować. Kiedyś widziałem wykres to hybrydy hm5 są bardziej basowe niż 1540. hm5 hybrydy pod względem sq to one przynajmniej na wykresie mi zaimponowały, a w rzeczywistości wykonanie ok i wygodne. Pady 1540 za ponad dwie stówy nie wydają mi się ciekawe, chociaż nie sprawdzałem ich na innych słuchawkach niż srh1540 (ów słuchawki miały nieruchawe brzmienie, wybitnie niepasujące do jakiejkolwiek energetycznej muzyki ).

No i taka istotna uwaga, wszystkie pady do hm5 na allegro obecnie to raczej chińskie, gorsze odpowiedniki (przejrzałem właśnie wszystkie z ciekawości i widzę, że tylko w tej chwili jedna aukcja asynchr. welurów to prawdopodobnie oryginały ), w sklepach audio padów oryginalnych już praktycznie nie ma, brainwavz chyba zastąpił je modelem prostock,  o czym w dalszej części postu.

Na hawkach drewnianych, sprawdzałem kiedyś tylko przykładając hybrydy hm5 - mój wniosek był, że za jasno i magia tych słuchawek ucieka. Ale może seal nie był idealny i w przypadku normalnego montażu z przełożeniem pierścieni mocujących byłoby lepiej? 

Więc raczej z hm5 to skórkowe symetryczne lub asymetryczne (oryginalne w końcu są nieco asymetryczne, ale nie tak bardzo, więc trudno powiedzieć co lepsze, asymetryczne wydaje mi się, że podbijają dół, lekko odchudzają, są bardziej przestrzenne względem symetrycznych - można też do tylnej części symetrycznych włożyć grubszy sznurek czy kawałek rurki do pędzenia bimbru, rurka/sznur podniesie pady zmieniając sq w kierunku brzmienia asymetrycznych ) by mieć coś bardziej zbliżonego do oryginalnych. Oryginalne pady AQ może wciąż można kupić bezpośrednio w Polsce pisząc do AQ czy raczej jego dystrubutora, ale są dość drogie.

@EvilKillaruna Pierwszy raz słyszę chyba o farbujących padach, mam sheepskiny chińskie, ale coś nie chcą farbować... Widzę, że w przypadku dekoni problem jest dość powszechny, skoro w aukcji amazona stoi:
"Warning: Please note these pads are for the Grey/Black version of the WH1000XM3. While it is very uncommon, it is possible for the material to sweat and release some black dye which could permanently stain the beige version of this headphone. If you have had this issue and purchased prior to 11/01/19, please email us pictures of the headset and a copy of your sales receipt to set up a warranty claim."
źródło: https://www.amazon.com/Dekoni-Replacement-Earpads-WH1000Xm3-Material/dp/B07N8HT12W
Zaś tutaj ludzie w negatywnych opiniach dali fajne zdjęcia, że to nawet całe słuchawki im wymalowało ;o https://www.amazon.com/product-reviews/B07N8HT12W/ref=acr_dp_hist_1?ie=UTF8&filterByStar=one_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar
Na dodatek niczym tego usunąć ludzie nie mogą: "The black dye they use after tanning the leather seeps out of it, and I tried from soap, to Goof Off, to Acetone to try and remove it. " 

Może to niezbyt dobry wątek, więc możliwe, że mi nikt nie odpowie czy miał kontakt z padami prostock (brainwavz chyba nimi zastąpiło pady hm5 ), ale na reddicie wyczytałem, że jest mniej miejsca na ucho i są płytsze, a skórki prostock względem padów ath są mniej basowe i komfort poprawiają, ale nie tak dobrze jak pady hm5. No to teraz pytanie, jakie pady teraz są dobre w podobnych rozmiarach.. chińskie podróbki brainwavzów niestety są gorsze z tego co piszą.

6 godzin temu, Nehero napisał:

Szkoda, że pady Audeze są przyklejane i sporo większe, bo asymetryczne mogłyby być ciekawe, gdyby je zamontować na Audioquesty :D

Co do padów audeze to ktoś tam na headfi jakoś założył na NH. Ale jestem bardzo sceptyczny co do brzmienia.

Edited by oblivion
dodana ważna uwaga
  • Like 2
4 godziny temu, oblivion napisał:

Pady 1540 za ponad dwie stówy nie wydają mi się ciekawe, chociaż nie sprawdzałem ich na innych słuchawkach niż srh1540

Według gościa który pisał o tych padach, to mu lepiej brzmią NO, ale wiadomo, opinia to opinia. Akurat czasami jak spojrzy się na pady do droższych modeli to cena 200-300 nie jest niczym zaskakującym.

4 godziny temu, oblivion napisał:

Na hawkach drewnianych, sprawdzałem kiedyś tylko przykładając hybrydy hm5 - mój wniosek był, że za jasno i magia tych słuchawek ucieka. Ale może seal nie był idealny i w przypadku normalnego montażu z przełożeniem pierścieni mocujących byłoby lepiej? 

Może być, wystarczy ciut odsunąć słuchawkę od ucha i już zupełnie inaczej zaczynają grać.

choć właśnie na Headfi przeczytałem, że ktoś próbował z NO hybrydowych hm5 i stwierdził, że to bardzo jasne pady i słuchawki zgubiły bas. Więc coś w tym może być.

W razie czego chyba mam gdzieś swoje stare sheepskiny Audeze zdjęte z LCD-2, oryginały. Bez o-ringów klejowych, bo materiał jest mocno pozdzierany z kołnierzy. 

5 godzin temu, oblivion napisał:

No i taka istotna uwaga, wszystkie pady do hm5 na allegro obecnie to raczej chińskie, gorsze odpowiedniki (przejrzałem właśnie wszystkie z ciekawości i widzę, że tylko w tej chwili jedna aukcja asynchr. welurów to prawdopodobnie oryginały ), w sklepach audio padów oryginalnych już praktycznie nie ma, brainwavz chyba zastąpił je modelem prostock,  o czym w dalszej części postu.

Tak, słyszałem o tym. U mnie na sklepie były oferowane wyłącznie oryginały, ale problem z chinolami i podróbami nastąpił później i na szczęście minął mnie ten kielich. Ludzie wiem że są wściekli - jeśli się w ogóle połapią - po czym zwracają takie pady do sklepu lub nawet podnoszą alarm że padli ofiarą oszustwa. 

Co do padów Audeze to tu znalazłem wątek, gdzie ktoś próbował https://www.audiocircle.com/index.php?topic=141852.0 choć jak czytam, to musiał się trochę napracować by je założyć na ten pierścień od AQ.

Czyli w sumie z tego wynika, że gość przyciął samoprzylepny pierścień od Audeze i przykleił go do pierścienia od AQ używając dodatkowo trochę kleju.

Ale pisze, że efekty lepsze niż z oryginalnymi. " These earpads seem to make a significant change in "opening up" & basically erasing any sense of congestion in the upper frequencies. There was a lot of "boominess" that is no longer obscuring a huge amount of what is
going on further up in the frequency response. Deep bass is still there but it is now very tightly controlled & more articulate."

Swoje pady Audeze mam w planach zregenerować i zachować jako zapas. Będę też miał na sklepie niedługo współczesne oryginały na memory foam. Montaż padów starszego typu i nowszego typu to dwie różne sprawy, mimo takiego samego mechanizmu klejenia. 

@EvilKillaruna A jakie wymiary ma otwór z tyłu pada Audeze, chodzi o ten otwór, który jest tworzony przez kołnierz.

1443806

Czyli jakoś się da zamontować9_9

EDIT: Dobra to już wszystko wiem co i jak :D

Będzie można spróbować zmodować AQ i nałożyć pady Audeze.

Edited by Nehero