Jump to content

słuchawki nauszne / wokół uszne, zamknięte lub pół-otwarte około 300 zł

Recommended Posts

Witam!

Prawdopodobnie najbliższe miesiące spędzę w domu, a przez ostatni rok słucham muzyki, gram i oglądam filmy tylko na słuchawkach dokanałowych, więc to dobra okazja żeby to zmienić :)
Wspomniane dokanałówki to SoundMagic E50C, dźwięk mi odpowiada ale mają strasznie wąską scenę :/

Budżet na nowe słuchawki to powiedzmy 300 zł, jeśli warto to mogę trochę dołożyć. Słuchawki będą używane praktycznie cały dzień, dlatego chciałbym żeby były wygodne. Co do muzyki to słucham muzyki z gier i seriali, rapu, popu, rocka i metalu. Dodatkowo na wieczór zwykle zagram jakiś mecz w cs, więc tutaj szczególnie przydało by się coś z szerszą sceną. Wolę dźwięk bez dudniącego, czy "mięsistego" basu i nie kłujący w uszy - w zeszłym tygodniu przypadkiem trafiłem na recenzję spc gear viro i po obejrzeniu kilku innych w których porównywano je do hyperx cloud zamówiłem, bo przecież jak za 200 zł mogę mieć niby "lepszy" dźwięk niż w Hyperx Cloud I które były moimi poprzednimi słuchawkami nausznymi i wspominam je dobrze to chyba dobra okazja. Słuchawki przyszły w piątek, a w poniedziałek odesłałem je do sklepu - dźwięk bez equalizera przy słuchaniu czegoś spokojniejszego (np. ścieżka dźwiękowa z skyrima) były powiedzmy jeszcze znośne ale jak włączyłem coś mocniejszego (np. jakiś starszy utwór Linkin Park z dwóch pierwszych płyt) to uszy po dwóch minutach błagały o litość. Po zainstalowaniu APO Equalizer, ściszeniu basów i pasm 2,5 kHz i 4 kHz niby dało się słuchać muzyki ale i tak basy bywały drażniące. Na koniec mojego użalania się powinienem jeszcze wspomnieć coś o źródle dźwięku - Audiotrak Maya U5 (kupiona do cloudów i od momentu kiedy się zepsuły leży w szafie), integra w starym laptopie i telefon (Honor 8), muzyki słucham głównie ze spotify, raz na rok odpalę foobar2000.

Słuchawki w podanym budżecie, którymi się zainteresowałem do tej pory:

• Hyperx Cloud Alpha
  • AKG K240 MKII
  • ISK HD9999 (z tego co wyczytałem w recenzjach to troche są basowe ale kolega bardzo poleca i twierdzi że tego basu mają mało to może warto się tym modelem zainteresować)

Powyżej podanego budżetu ciekawe wydają się AKG K361 - trafiłem na nie przy oglądaniu jakiejś recenzji Takstarów PRO82 i przy porównaniu dźwięku sprawiały wrażenie "lepiej" grających (chociaż nie wiem na ile powinienem się sugerować takimi porównaniami na YT). Może ma ktoś te słuchawki i mógłby się na ich temat wypowiedzieć. 

Ewentualnie możecie też zaproponować coś ciekawego - dokanałówek które teraz używam nie ma na liście polecanych ale jak dla mnie też fajnie grają (może cena 240 zł to przesada ale mi udało się je kupić na outlecie za 119 zł :))

Edited by bizon98

Od dwóch lat jestem posiadaczek ISK HD9999 i z czystym sercem polecam. Zdecydowanie najlepsze słuchawki które można kupić jako nowe w tej klasie cenowej. Grają na planie dość mocnej V, chociaż bas wbrew pozorom nie jest nazbyt nachalny. Dodatkowo, urzekły mnie swoją bardzo dobrą, jak na tę klasę cenową, jakością wykonania. Użytkowane głównie do komputera sprawują się znakomicie ze względu na ogromną wygodę. Notorycznie zdarza mi się włożyć je na uszy i zapomnieć włączyć jakiejkolwiek muzyki, by po godzinie ciszy w przypomnieć sobie przypadkowo o ich istnieniu ;). Są bardzo wygodne i bez zmęczenia spędzałem w nich wiele godzin przed komputerem. Nie mam ogromnego doświadczenia z modelami wysokiej klasy i porównanie mam słabe, jednakże na tej półce cenowej polecam HD9999 w ciemno.

Brzmię trochę jak reklama, co dobrze świadczy o modelu, bo nie płaci mi nikt :D.

• Approved 1
8 godzin temu, bizon98 napisał:

AKG K240 MKII

do metalu bym odpuścił, tutaj dobrze sprawdza się muzyka elektroniczna, akustyczna, ewentualnie jakiś lekki rock. Ani trochę ani metal, ani nawet ciężki rock nie grają odpowiednio na AKG K240. Do rapu też znajdziesz lepsze słuchawki pewnie, a pop jak to pop gra w sumie dobrze na wszystkim chyba.

Ogólnie K240 bym bardzo polecił, ale nie do tej muzyki co słuchasz( głównie o metal chodzi, i cięższy rock), zero jakiejkolwiek przyjemności z słuchania rocku(no chyba, że jakiś klasyczny, lekki) czy metalu, a za to ból głowy od kiepskiej jakości nagrań, które słuchawki tą jakość kiepską ujawniły.

Metal czy rock mimo wszystko potrzebuje trochę cieplej grający z większym nasyceniem, a na pewno potrzeba słuchawek, które nie ukazują zbyt kiepskich realizacji, niestety w metalu dobrej jakości albumy to jednak nisza. A niektóre albumy, to aż się dziwie, że komuś chciało się tracić kasę na tak tragicznej jakości nagrania. Zamiast dźwięku, to jedno wielkie przesterowanie wszystkiego co się dało.

A szkoda, bo dobrze nagrany metal, dobrze brzmi jednak.

8 godzin temu, bizon98 napisał:

w zeszłym tygodniu przypadkiem trafiłem na recenzję spc gear viro

Jak się kupuje chiński szrot, który dostaje same pozytywne recenzje od opłacanych youtubowych recenzentów, to tak się kończy taka zabawa. Dlatego takie słuchawki powinno się omijać z daleka. Szkoda kasy i czasu na niewypały.

• Approved 1
2 godziny temu, Petnold napisał:

Od dwóch lat jestem posiadaczek ISK HD9999 i z czystym sercem polecam. Zdecydowanie najlepsze słuchawki które można kupić jako nowe w tej klasie cenowej. Grają na planie dość mocnej V, chociaż bas wbrew pozorom nie jest nazbyt nachalny. Dodatkowo, urzekły mnie swoją bardzo dobrą, jak na tę klasę cenową, jakością wykonania. Użytkowane głównie do komputera sprawują się znakomicie ze względu na ogromną wygodę. Notorycznie zdarza mi się włożyć je na uszy i zapomnieć włączyć jakiejkolwiek muzyki, by po godzinie ciszy w przypomnieć sobie przypadkowo o ich istnieniu ;). Są bardzo wygodne i bez zmęczenia spędzałem w nich wiele godzin przed komputerem. Nie mam ogromnego doświadczenia z modelami wysokiej klasy i porównanie mam słabe, jednakże na tej półce cenowej polecam HD9999 w ciemno.

Brzmię trochę jak reklama, co dobrze świadczy o modelu, bo nie płaci mi nikt :D.

Co do słuchawek grających na planie V to przypomniałem sobie jeszcze o RHA MA390u, które miałem przed e50c. W łagodniejszych gatunkach (pop, rap) grały dość przyjemnie ale słuchanie głośniej rocka czy metalu powodowało ból uszu (może nie aż taki jak przy tych słuchawkach które dopiero co odesłałem ale też było nieprzyjemnie). Nie ukrywam, że po problemach z przerywaniem w jednej słuchawce, a następnie rozwalonej wtyczce jack cieszyłem się, że wreszcie je zmienię (niby e50c grają na planie lekkiego V ale dźwięk jak dla mnie sporo przyjemniejszy). Słuchasz na tych ISK rocka lub metalu i mógłbyś coś więcej napisać? :P Mam nadzieję, że zaraz nie spłonę na stosie za to ciągłe pisanie o słuchawkach dokanałowych ale niestety ostatnio głównie z takimi miałem styczność :D

4 godziny temu, balzi78 napisał:

Wszystkie 3 wymienione przez Ciebie modele znajdziesz opisane w poradniku: https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Na moje ucho z powyższych pozycji najsensowniejszą wydaje się AKG k240, bas owszem mają, ale dosyć oszczędnie serwowany. ISKi są zdecydowanie zbyt zbasowane jak na Twoje oczekiwania. 

W sumie zakup pół otwartych k240 był by dla mnie trochę eksperymentem, bo nie wiem ile dźwięków z otoczenia będzie do mnie docierało i jak głośno będzie je słychać poza moim pokojem (wcześniej używałem tylko słuchawek zamkniętych) ale niedługo w domu będę miał w miarę cicho więc mogę zaryzykować, tym bardziej że wszyscy chwalą je za scenę, która powinna być lepsza niż w cloudach :)

Jest szansa znaleźć któryś z wymienionych modeli w jakimś większym sklepie z elektroniką na wystawie (euro, media expert), czy nawet nie robić sobie nadziei? :D

Oczywiście czekam jeszcze, może ktoś miał styczność z K361 i coś by napisał.

5 minut temu, Nehero napisał:

Jak się kupuje chiński szrot, który dostaje same pozytywne recenzje od opłacanych youtubowych recenzentów, to tak się kończy taka zabawa. Dlatego takie słuchawki powinno się omijać z daleka. Szkoda kasy i czasu na niewypały.

Zmylili mnie tymi porównaniami do cloudów tak jak pisałem, a powinienem odpuścić jak zobaczyłem opinie typu "nieziemskie basy" - nauczka na przyszłość :D Tak pisze cały czas o tych cloudach to wydawało by sie że powinienem wybrać teraz cloud alpha ale dopóki cloudy 1 mi się nie zepsuły to słuchałem głównie rocka i metalu, a teraz trochę tych gatunków doszło. Wybrał byś któryś z wymienionych modeli, czy znasz coś ciekawszego w podobnym budżecie?

9 minut temu, bizon98 napisał:

opinie typu "nieziemskie basy"

I chyba dostałeś nieziemskie basy, ale pewnie nie takie jakich oczekiwałeś :D No cóż pojęcie nieziemskiego basu ma różne twarze.

9 minut temu, bizon98 napisał:

Jest szansa znaleźć któryś z wymienionych modeli w jakimś większym sklepie z elektroniką na wystawie (euro, media expert), czy nawet nie robić sobie nadziei? :D

W mp3Store powinni mieć K240. Choć nie polecam do Twojego repertuaru w części metalowej, to sprawdź sam. Może Tobie akurat chudość brzmienia K240 nie będzie przeszkadzała w metalu. Jeśli tak, to masz super słuchawki, potem tylko sprawdź, czy przypadkiem może, muzyka elektroniczna Ci się podoba. Zasłuchiwałem się artysty Philter na K240 Studio.

W tym budżecie miałem tylko K240, potem przeskoczyłem od razu na Nightowl. Więc nic nie wyprodukuje więcej niż to co masz w polecanych. 

• Approved 1
32 minuty temu, bizon98 napisał:

Tak pisze cały czas o tych cloudach to wydawało by sie że powinienem wybrać teraz cloud alpha ale dopóki cloudy 1 mi się nie zepsuły to słuchałem głównie rocka i metalu, a teraz trochę tych gatunków doszło.

Skoro Cię do Alph ciągnie, to je przetestuj, raczej się nie zawiedziesz. Są bardzo solidnie zbudowane, mają odczepiany mic, oferują wincyj basu ale gorszą scenę niż AKG. To zamknięte słuchawki, więc dźwięk z nich przesadnie nie wycieka, na pewno izolują lepiej niż AKG. No i zawsze możesz zredukować jeszcze bas zakładając pady welurowe. 

1 godzinę temu, Mch122 napisał:

Mam K371 i są świetne

Niby lekko się różnią dźwiękiem ale jakbyś mógł coś napisać jak grają w podanych przeze mnie gatunkach (szczególnie rock i metal, bo do reszty raczej nie mam specjalnych wymagań) i jak sprawują się w grach to byłbym wdzięczny :)

13 godzin temu, balzi78 napisał:

Skoro Cię do Alph ciągnie, to je przetestuj, raczej się nie zawiedziesz. Są bardzo solidnie zbudowane, mają odczepiany mic, oferują wincyj basu ale gorszą scenę niż AKG. To zamknięte słuchawki, więc dźwięk z nich przesadnie nie wycieka, na pewno izolują lepiej niż AKG. No i zawsze możesz zredukować jeszcze bas zakładając pady welurowe. 

Ciągnie mnie do nich przez to że cloudy I to były moje pierwsze słuchawki, które nie grały jak głośnik bezprzewodowy wrzucony do kosza na śmieci ale założyłem tutaj temat, bo może akurat znajdę coś ciekawszego w podobnej cenie :D Mocno się ten dźwięk rożni od pierwszej wersji, że już do nich porównują jakieś dziadostwo kłujące w uszy (i oczywiście z nieziemskimi basami ^^)? 

Powiem tak , wrażenia po przesiadce z ISK HD 9999 + Dragonfly Black w grach jak i w muzyce są o niebo lepsze, ciężko mi wyjaśnić w jaki sposób się to brzmienie zmieniło przy użyciu audiofilskich pojęć bo się na tym nie znam 

Ale mogę śmiało je polecić,AKG k361 są tylko ciut słabsze ;)

• Approved 1
18 godzin temu, bizon98 napisał:

Co do słuchawek grających na planie V to przypomniałem sobie jeszcze o RHA MA390u, które miałem przed e50c. W łagodniejszych gatunkach (pop, rap) grały dość przyjemnie ale słuchanie głośniej rocka czy metalu powodowało ból uszu (może nie aż taki jak przy tych słuchawkach które dopiero co odesłałem ale też było nieprzyjemnie). Nie ukrywam, że po problemach z przerywaniem w jednej słuchawce, a następnie rozwalonej wtyczce jack cieszyłem się, że wreszcie je zmienię (niby e50c grają na planie lekkiego V ale dźwięk jak dla mnie sporo przyjemniejszy). Słuchasz na tych ISK rocka lub metalu i mógłbyś coś więcej napisać? :P Mam nadzieję, że zaraz nie spłonę na stosie za to ciągłe pisanie o słuchawkach dokanałowych ale niestety ostatnio głównie z takimi miałem styczność

Słucham metalu i rzadko kiedy czegokolwiek innego, ewentualnie muzyki filmowej, orkiestrowej czy okazjonalnie rapu. Głównie zespoły alternatywne (np. Slipknot) i thrashowe, brzmienia raczej z gatunku tych ciężkich. Powiem tak, według mnie brakuje im trochę wypełnienia basu (o wiele bardziej podoba mi się brzmienie gitar czy perkusji na Encore Rockmaster OE), ale to jest kwestia w dużej mierze uznaniowa.

Jeśli lubisz złożone utwory o dość skomplikowanej i bogatej kompozycji, moim zdaniem się nadają. W tym zakresie cenowym oferują naprawdę zacną szerokość sceny i szczegółowość dźwięku, brzmią nawet trochę zbyt analitycznie, ale to moja opinia, podejrzewam, że dość niepopularna.

• Approved 1