Jump to content

Ulubione napoje (Piłeś? Nie pisz.)

Recommended Posts

Jakie są Wasze ulubione napoje bezalkoholowe? 

Moim ulubionym był sok jabłkowy z Pojezierza Wałeckiego od Cymesa. Gaszenie nim pragnienia po przejażdżce rowerowej to było coś wspaniałego! W tym roku niestety nie mogłem go dostać. Napisałem więc do producenta i okazało się, że w związku z kosmicznymi cenami jabłek zrezygnowali z produkcji tej wersji. Może jesienią ruszą z produkcją. Może... A człowiek już teraz chciałby ucieszyć podniebienie takim pitnym złotem. Może wśród Waszych ulubionych napojów znajdę jakiś, który mógłby wskoczyć na szczyt mojej listy. :)

• Approved 1

@pabloj Tą Matchą będę się musiał w końcu zainteresować, właściwości i sposób przygotowywania wyglądają zachęcająco. :D

@rock'n'rolla Wiele różnych tych bezpośrednio tłoczonych w butelkach 250-330 ml piłem, ale Marwita właśnie jakoś nigdy nie wybierałem. Może dlatego, że chyba najdroższy zawsze był, a jak wiadomo nikt nie lubi przepłacać. :E Ale może faktycznie ta różnica w cenie jest uzasadniona i Marwit produkuje najlepszy sok. Chociaż od tego Cymesika z Pojezierza Wałeckiego to trudno mi sobie wyobrazić coś lepszego w kategorii "sok jabłkowy". Ale obadam sprawę!

Na marginesie, dopytałem producenta, czy czasem nie produkowali tego soku z konkretnej odmiany jabłek, z której wydawało mi się, że ten sok może być zrobiony. Człowiek odpowiedzialny za komunikację napisał, że nie może tego zdradzić, ale że te odmiany, z których produkują te soki, zmieniają się w zależności od pory roku. Trzeba zatem liczyć się z tym, że kolejna butelka niby tego samego soku może trochę inaczej smakować.

@EvilKillaruna  Masz na myśli samodzielnie tylko parzoną czy zrobioną od A do Z ze zbieraniem i suszeniem malin i dzikiej róży? Zabawne, bo 2 dni temu byłem u rodziców na działce i mają nadmiary malin właśnie. :) Jakie proporcje malin do róży w tej mieszance polecasz?

@bbart owszem jest drogi ale cena bierze się głównie z tego, że ten sok nie jest pasteryzowany i ma bardzo krótką datę ważności. Tego Cymesa to kojarzę i uważam, że Marwit jest dużo lepszy. 

Bardzo dobry sok jest z Lidla, w plastikowych butelkach. O dziwo tańsza wersja "zwykła" jest smaczniejsza od wersji BIO. 

A i tak najlepszy sok jaki w życiu piłem był wyciśnięty z lekko kwaśnych jabłek, które moja mama tarła na jabłecznik. Pychota 😍

"Herbata" Rooibos, chociaż to właściwie jest napar. Parzony z suszu.

Kiedyś kupowałem instant w torebkach, ale jak raz spróbowałem parzonego z suszu, to już nie ma odwrotu. Dla mnie jakościowo to niebo a ziemia. :D

Same właściwości też świetne, no i nie da się przeparzyć podczas przygotowania - będzie intensywniejszy, ale nie mocny.
Za plus uważam też fakt, że - przynajmniej dla mnie - nie trzeba tego kompletnie niczym słodzić, co oczywiście nie znaczy, że nie można.

Jak ktoś nie miał okazji spróbować, to polecam, chociaż wiem, że nie każdemu podchodzi smakowo.

• Like 2
Posted (edited)

@rock'n'rolla Te od Cymesa i wiele innych też nie są pasteryzowane, a różnica w cenie jest groszowa. Tyle, że jak się zaczęło od Cymesa i smakował w pytkę (też bardzo fajny jest jabłkowo-miętowy) to nie było powodu, żeby kupować Marwita i wydawać 3,69 zł zamiast 3,39 zł :)

I właśnie te z Pojezierza Wałeckiego, które piłem były takie słodko-kwaśne. Wydaje mi się, że były z takiej soczystej idealnie słodko-kwaśnej odmiany jabłek. Nie pamiętam jak się nazywały :(Pamiętam jedynie, że ostatni raz jadłem je w 2011 roku i sporadycznie udawało się je kupić latem. Jak dojdę do tego, co to za odmiana, to chyba sam w końcu z produkcją ruszę! :D

@daviox Rooibos, o tak! Studia mi się przypomniały. Dokładnie, słodzić tego nie trzeba w ogóle.

Edited by bbart

Dostałem cynk od producenta, że od 7 września ten jabłkowy z Pojezierza Wałeckiego będzie znowu w sprzedaży :) Marwita jeszcze nie miałem okazji kupić, ale kupię. Może wszystkie rodzaje tych w małych butelkach kupię i jakiś subiektywny ranking zrobię :D 

Tych z plastikowych butelek nie polecam. Te natomiast są zgodnie z opisem bezpośrednio tłoczone i bardzo smaczne :)) 3 litry pomarańczowego kosztują ok. 15 zł, a jabłkowego 10 zł. 

20200907_192608_compress57.thumb.jpg.4ef7a5dbe5df616271df47338c1b3574.jpg

Oprócz tego z czystych... cenię sok z brzozy oraz wodę leczniczą Jan, która jest orzeźwiająca i posiada naturalną, niewielką ilość dwutlenku węgla :) Obydwa produkty kupuję w Auchan.

20200907_194746_compress23.thumb.jpg.1c5429ff6f864ea8acc9c5c8b28376bf.jpg

20200907_194902_compress68.thumb.jpg.d589072222a773c078bc524c516ecf82.jpg

• Like 1
  • Approved 1
3 godziny temu, Tytus1988 napisał:

3 litry pomarańczowego kosztują ok. 15 zł, a jabłkowego 10 zł

Dzień maks dwa i soku nima :$ droga inwestycja. Ja takie soki pochłaniam tak szybko, że nawet nie wiem kiedy znikają. Szklanka za szklanką leci. Dlatego przerzuciłem się na wodę.

4 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Oprócz tego z czystych... cenię sok z brzozy

Jak smakuje?

Co za kraj, człowiek nie mógłby już nawet w spokoju obalić 3 litrów soku jabłkowego, bo zaraz by się pojawił na horyzoncie jakiś alarmista straszący cukrem. Polonię amerykańską Pan uświadamiaj, bo ci to też kupują tam takie baniaki, tyle że galonowe i to w dwupaku! :D;)

image.png.bb457548517a00d5acaa38bde7d2b718.png

Może dlatego właśnie, że wiodą prym wśród ilości chorób cywilizacyjnych, szczególnie otyłości. Kiedyś z ciekawości jak kupiłem litrowy sok jabłkowy spojrzałem na tabelkę prawie 500kcal w litrze, tyle co chipsy czy czekolada, a oba zdrowsze od soku :bplz: No i przekąską się jakoś najemy, a soczek przeleci i jeszcze zjeść coś trzeba.

9 godzin temu, Nehero napisał:

Dzień maks dwa i soku nima :$ droga inwestycja. Ja takie soki pochłaniam tak szybko, że nawet nie wiem kiedy znikają. Szklanka za szklanką leci. Dlatego przerzuciłem się na wodę.

Jak smakuje?

U mnie 3 litrowe opakowanie wystarczy na kilka dni, nawet ponad tydzień, bo ostatnio piję przeważnie tylko jedną szklankę soku z samego rana. Nie muszę też to trzymać zamkniętego w lodówce. 

Sok brzozowy smakuje jak woda z odrobiną soku z cytryny oraz jeszcze mniejszą miodu. 

@Nehero jak tyle soku dziennie wchłaniasz to słodkości Ci w życiu pewnie nie braknie :D
Ja ostatnio czasem z doskoku wypiję jakieś wyciskane miksy owocowe, ale to raz na miesiąc ze 3 łyki i to po wysiłku, wtedy wchodzi jak złoto.