Jump to content

Następca superluxow HD668B + wzmacniacz

antraxcdt
 Share

Recommended Posts

Witam, poszukuję następcy superluxów HD668B. Kwota do wydania to około 1800zł wraz z wzmacniaczem. 

Słuchawki mają mieć bardzo szerokie zastosowanie bo od słuchania Rocka, przez jazz, blues, po hip-hop ( pomijając wszystkie odłamy muzyki elektronicznej tego słuchawki się nie muszą bać ) do tego lubię sobie w wolnym czasie postrzelać do przeciwników więc dobre pozycjonowanie też mile widziane.

Moje typy początkowo to był DT990 Edytion 600ohm plus  Anue T1 MKII Lub DT880 edytion 600ohm plus ten sam wzmacniacz.

No ale po 1 czy anue da radę "uciągnąć" 600ohm? Po 2 czy te słuchawki to dobry wybór do moich wymagań?

Może macie jakieś inne propozycje? Może HiFiman he300 plus jakiś wzmacniacz. lub HE-400S plus FiiO E10K oplympus 2(ta opcja to ostateczność)?

Edit: Mam dość słoniowate uszy więc słuchawki muszą być duże :P i koniecznie wokółuszne bo nie lubię jak mi słuchawki uszy dociskają. Wolę raczej słuchawki jasne, ciepłe, naturalne raczej nie analityczne. 

Odtwarzana muzyka będzie z PC. 

Edited by antraxcdt

Witam.

Niestety nie istnieją na rynku słuchawki DT990 Edytion, ale rozumiem że jest to przejęzyczenie z DT990 Edition. 

Słuchawki te spokojnie mogą pełnić rolę pary następczej dla 668B i Aune T1 w dowolnej rewizji uciągnie je bez żadnego problemu. 

Nie znam Pana gustu, ale DT990 zdaje się dosyć dobrze pasują do opisu i oczekiwań. DT880 to już inne od nich granie, mniej widowiskowe, zwłaszcza pod kątem basu.

Ewentualne inne propozycje zajdzie Pan w Polecanych. 

EvilKillaruna - a co Pan powie na HiFiman HE-400 bez wzmacniacza ze zwykłej integry laptopowej, lub z fiio e10k olympus 2( za jakiś czas)? HE-400 to już przetworniki ortodynamiczne więc jakby wyższa liga :P.

ps. tak, tak chodziło mi o Edition literówka :)

dzięki za pomoc :)

Guest Mayster

Z integry nie zagra to w ogóle, a E10K też będzie mocno niedomagał. Jeśli jakieś planary pod coś słabszego to prędzej Oppo PM3.

Tylko to inne brzmienie względem pierwotnego zamysłu, więc najpierw warto uściślić swoje oczekiwania :)

Dokładnie tak jak napisał przedmówca. W przypadku HE-400 niestety bezwzględnie konieczny jest wzmacniacz słuchawkowy. Brzmieniowo jest to również zupełnie inny kierunek niż opisuje Pan w swojej pierwszej wiadomości - to ciepłe i gęste słuchawki. DT990 Edition będą miały od nich znacznie mniejszy apetyt na prąd, wyraźnie jaśniej zarysowany sopran i lepszą scenę oraz wygodę (są lżejsze). Z DT już prędzej odnajdzie się E10K niż z HE-400, aczkolwiek dosztukowanie Aune T1 zmieni w DT kompletnie zasady gry.

Jakiego wzmacniacza byście użyli do napędzenia HE-400 ( +/-800zł ). Jaka jest różnica między HE-400 od HE-400i oprócz pałąka? 

Takie jeszcze pytanie dotyczące napędzania tych słuchawek, a dokładnie opisu producenta który według tego co mówicie można włożyć między bajki. Dokładnie chodzi o to że HE-400 to słuchawki "mobilne" które świetnie zgrają się z ipodami i innymi odtwarzaczami przenośnymi. Ich impedancja to tylko 32 ohmy dla tego też mnie trochę zaskoczyła wasze odpowiedzi. 

Co do moich upodobań dźwiękowych to szczerze sam jeszcze ich dokładnie nie znam do tej pory posiadałem Sennheiser HD201 i wspomniane wcześniej superluxy. U znajomego słuchałem Sennheiser HD600 i naprawdę było na czym ucho zawiesić :P. Więc teraz szukam opcji które podam w sklepie przed odsłuchem by mi je przygotowali i wtedy wybiorę to co najlepiej mi "zasmakuje". 

Do zwykłych HE-400 użyłbym czegoś jasnego i lekkiego. W tej cenie szukać można używanych Aune X1S, choć jest to rzadkość na rynku, bowiem mało który nabywca decyduje się na ich sprzedaż. Różnica jest również w brzmieniu - 400i są lepiej wykończone na sopranie i nie tak przygniatająco nasycone jak zwykłe 400-tki.

HE-400 nie są w żaden sposób słuchawkami mobilnymi. Impedancja jest tylko jednym z parametrów determinujących ostateczną trudność w napędzeniu. Więcej na ten temat można poczytać tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/

Ostatnie pytanie i już wszystko będę miał wyklarowane, co powie Pan o wzmacniaczu Feliks Audio Espressivo-E, czy pasowały by do DT880 edition lub dt990 edition (600 ohm) lub do HE-400i? 

Czy Pan jak by wybierał do jednych z tych słuchawek to na który wzmacniacz by Pan postawił  Aune T1 MKII czy Espressivo-E,

A jak porównanie wypada na plus espressivo-e to jakiego DAC-a do niego dobrać ( jakiś tani a w miarę dobry :P ). 

Edited by antraxcdt

Miałem okazję słuchać jedynie starszej wersji Espressivo, a więc najcieplej grającej. Powiem tak - w Pana budżecie do tych słuchawek trzymałbym się jednak Aune T1, jako że to integra słuchawkowa, a więc odpada Panu z automatu kosztowanie się specjalnie na DACa oraz lepsze kable analogowe. Zajmować będzie też najmniej miejsca. Z czasem jedynie pomyślałbym nad wymianą lampy np. na Amperexa Gold Lion, który podniesie dodatkowo klasę dźwięku małej Aune. To moim zdaniem najbardziej optymalne i opłacalne rozwiązanie. Z alternatyw widziałbym najwyżej nielampową X1S, ale to jedynie w przypadku HE-400i. DT880/990 lepiej sprawdzą się moim zdaniem z T1 MKII - lepiej wykorzystają chociażby jej konfigurowalny gain.