Jump to content

Nauszne, budżetowe, lekkie ~100 zl

rearus
 Share

Recommended Posts

Witam,

jestem obecnie posiadaczem SL 681 od około 3 lat, ze słuchawek jestem bardzo zadowolony, służyły mi jako odsłuchy podczas nagrywania, na co dzień domowe do słuchania muzyki każdej maści. Jednak ze względu na taką, a nie inną wytrzymałość materiałów, słuchawki powoli zaczynają się sypać, stały się delikatnie mówiąc niewygodne, ale póki grają, nie mam zamiaru się ich pozbywać.

Szukam słuchawek może odrobinę mniej analitycznych (chociaż uwielbiam dokładność 681 jak na swoją cenę), mniej męczących, bardziej muzykalnych, stawiając w gruncie rzeczy na pierwszym miejscu wygodę i lekkość, ze względu na to, że miałyby mi służyć typowo do pracy - więc kilka godzin na głowie w miarę możliwości mogłoby być znośne do wytrzymania, a przy okazji izolacja dźwięku wydostającego się na zewnątrz mogła by być odrobinę lepsza niż w moich obecnych słuchawkach.

Jeżeli chodzi o moje preferencję, tak jak wspomniałem, lubię analityczność, a przy okazji przyzwoitą scenę, ale mam świadomość, że nie da się pogodzić wszystkiego i nie mogę żyłować oczekiwań wobec mocno budżetowych słuchawek, które mają po prostu przyzwoicie grać. Nie lubię siarczystej góry, wolę trochę więcej dołu, chociaż jakimś wybitnym bassheadem też nie jestem.

Ciężko mi podrzucić cokolwiek za czym się aktualnie rozglądałem, ze względu na to, że są to raczej słuchawki będące w czołówce polecanych, a ciężko znaleźć mi jakąkolwiek alternatywę. Nie przypuszczam naciągania budżetu do sporo większych kwot, ze względu na to, że na moje 681 również przyjdzie pora, a wtedy będę rozglądać się za przyzwoitymi słuchawkami domowymi.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Koss KSC 75. To jest nietypowa konstrukcja o bardzo dobrym dźwięku. Można powiedzieć, że to jest klasyk. A przy tym tania. Nie wiem czy będą lepsze od HD681, ale w swojej cenie są bardzo dobre. 

Osobiście kupiłbym Brainwavz Delta jeżeli chodziłoby o ograniczenie wyciekania dźwięku na zewnątrz, ale nadal analityczny charakter z dobrą podstawą basową, ale to są słuchawki dokanałowe.

Znam KSC75 z okresu pracy w sklepie ze sprzętem grającym i mimo, że słuchawki są naprawdę fajne jak na swoją konstrukcję (tak samo jak wręcz genialne Porta Pro), to mimo wszystko potrzeba mi czegoś nieco bardziej obudowanego - zamkniętego, które spełni po prostu wymóg względnej wygodny i niezbyt dużego zmęczenia swoim ciężarem.

Nie oczekuje niczego lepszego od HD681, nawet nie nastawiam się na coś podobnego jakościowo (na to przyjdzie pora jak odejdą do lamusa ;) ) - po prostu wiem, że w swoim przedziale cenowym królują, a biorąc pod uwagę moje wymagania, to nie mogę oczekiwać cudów, więc staram się wybrać coś dosyć optymalnego, łączącego wygodę, lekkość i względną jakość dźwięku. Żeby doprecyzować - analityczność nie jest wymogiem, do tego mam słuchawki domowe.

Doki niestety odpadają, po 2h+ słuchania w pracy po prostu jestem zmęczony, temat przerabiałem na A-Jays'ach Two.