Jump to content

Recommended Posts

Witam szanowne grono,

Uzbierało się kilka płytek i naszła mnie chęć żeby zgrać sobie je na komputer. Pytanie tylko czy zwykła nagrywarka taka jak ta, która posiadam będzie wystarczająca do zgrania plików do formatu FLAC. Może miał ktoś urządzenie podobne do chociaż by Astell&Kern CD-Ripper lub podobnego za wielokrotność takiego LG-ka i byłby wstanie potwierdzić czy można uzyskać lepszą jakość na specjalnym CD-Ripper'ze niż z takiego zwykłego urządzenia jakim jest w/w LG?

Wiesz, że to jest bardzo dobre pytanie i o odpowiedź może być trudniej niż Nam się wydaje. W pierwszej chwili bym odpowiedział, że szkoda kasy na takie urządzenie i większy wpływ będzie miał na jakość stan Twojego napędu oraz oprogramowanie którego użyjesz. Z drugiej strony znam z innego forum tylko jednego użytkownika, tego urządzenia który był nim zachwycony. Także na dwoje babka wróżyła. Kupić i przetestować, najwyżej oddać jak okaże się nie warte.

Edited by Palpatine
  • Like 1

@LoCzekk poczytaj o błędach jitter. Jeśli napęd przy zgrywaniu nie generuje ich dużo to będzie dobrze. Poszukaj odpowiedniego oprogramowania, które na koniec generuje log to będziesz wiedział jak to wygląda u Ciebie. Najlepszy chyba jest Exact Audio Copy. 

Edited by rock'n'rolla

Jakieś swoje testy ten program zrobił i nic nie wysypał. Jedno zgranie zrobiłem, też bez problemu chociaż 10,5% w 20min to trochę przegięcie jak dla mnie. Nie potrafie ustawić żeby zgrywał od razu do .flac. Robi od razu do .wav pomimo ustawień zrobionych pod flac'a...

Używałem, dość często EAC, to bardzo fajny program, i jest prosty. Nie wszystkie kopie wychodzą w stu procentach, ale poziom nagrań, jest wysoki.

Czy można, lepiej od zwykłej nagrywarki, oczywiście że tak .  Arcam, ma wyspecjalizowane urządzenie do kopiowania, ale trzeba cały worek kasy .

Widziałem, jak to dzała, to nie jest tylko kopiarka płyt, tylko cały kombajn, wielkości połowy standardowego wzmacniacza.

Sam kopiowałem, napędem z laptopa i słucham, tych plików, grają bardzo dobrze.

Konwertowałem też do dsd i też EAC dobrze sobie z nimi radzi .:)

• Like 1

IMO nawet najzwyklejszy napęd sobie poradzi. Warto jeszcze sprawdzić czy dany model jest w bazie AccurateRip, wtedy można dostroić offset dla pewności.
Zgrywałem w foobarze, teraz w MusicBee i sprawnie czasowo zgrywa, glitchy w muzie nie stwierdzono.

• Like 1

@LoCzekk Zmieniłem komputer, a EAC mam zainstalowany na laptopie, jutro go uruchomię, i wrzucę co się da.

Sprawdzałem co mam ustawione w EAC,  wszystko co sprawdziłem, jest ustawione z automatu, przez program, sam wybieram, tylko gdzie ma nagranie , trafić i czy pobrać metadane.

Edited by pablo650

Uzywajać EAC i Foobar'a zostawiłem podstawowe ustawienia zgrywania do formatu wav. Wrzucam parametry plików do porównania EAC vs Foobar2000.

WAV.png.261ab896eb270bedd085de9e27d861ba.png

Ogólnie mówiąc - mikroskopijne zmiany w rozmarze, chociaż rozmiar na dysku został taki sam. Nie wiem z jakiego powodu może być ta różnica.

Poniżej parametry ze spectrogram'u. Jeśli ktoś posiada lepszy, dokładniejszy program do pobrania za free, ewentualnie jakaś wersja testowa to proszę podzielić się tą informacją :) 

PCM.thumb.png.d6c11d827a3db189430c4619d74d95cf.png

Koniec końców - Nie słyszę żadnej różnicy, jednakże myślę że zmiana ze zwykłej nagrywarki na taką od A&K może już coś poprawić. Postaram się ją nabyć i dokonać kolejnych testów.

@LoCzekk Ja też, nie słyszę różnicy, pomiędzy CD, a plikiem zgranym.

Być może, ta różnica, w wielkości jest kwestią w wyborze kodeka do wykonania kopii.  Rozmiar się zgadza.

Sam próbowałem dzisiaj zgrać kilka płyt i wszystkie wyszły w bez błędów i zgodne z oryginałem.

Dla tego pisałem Ci, że taka kopiarka, która daje świetną kopię, używana kosztuje ok. 5000 Pln, płacisz nie tylko za samo urządzenie , ale przede wszystkim, za oprogramowanie, które jest na niej zainstalowane.

Ja bym,  też zainwestował w A&K. Z pewnością lepszy napęd i oprogramowanie,  pozwoli na lepsze kopie.

12 minut temu, pablo650 napisał:

Z pewnością lepszy napęd i oprogramowanie,  pozwoli na lepsze kopie.

Dzięki za odpowiedź.

Pewnie masz rację ale czy jest to warte zachodu dla tych kilku procent polepszenia jakości. Z jednej strony jestem ciekaw trgo CD Rippera a z drugiej to co uzyskałem jest dla mnie wystarczające. 

Już na innym forum było sprawdzane, że z użyciem rippera AK się sumy kontrolnie nie zgadzają, bo ten Ripper jakieś rzeczy od siebie dodaje.
Moim zdaniem ze stricte technicznego punktu widzenia nie ma to sensu, ale jak jest możliwość zaspokojenia ciekawości to czemu nie? :)

@LoCzekk

Z drugiej strony, środki można przeznaczyć, na podrasowanie sprzętu, bo zawsze jest coś, do poprawienia.

Ostatnio wymiana kabla, przy zasilaczu komputera, zrobiła coś, czego się nie spodziewałem, a nie mogę narzekać na jakość dzwięku.

Teraz mnie kusi Zasilacz liniowy Do Pathosa Aurium, i do konwertera Spdif,- już sobie upatrzyłem , z takim zasilaczem , Aurium osiągnie szczyt swoich możliwości brzmieniowych i co potem.

Zawsze, jest coś do poprawienia :)

Nie mam co poprawiać, a przynajmniej nie czuje takiej potrzeby. Mam całkiem spoko integre, spoko słuchawki i kabel BAL. Moje standardy są zachowane 😁 

Dzięki @bachankas, chyba odpuszczę ten temat z CD Ripperem. Dziękuję wszystkim za odpowiedź!