Jump to content

Focal Elegia, przytkane lewe ucho


Recommended Posts

Witam, dzisiaj odebrałem słuchawki Focal Elegia, i się zdziwiłem, bo jak zakładam je to tylko lewe ucho jest takie BARDZO przytkane, żeby nie było, że to sprawka tego, że tylko jedno ucho myje :D Dwóch znajomych jak je założyło to to samo miało. Oczywiście po zdjęciu słuchawek efekt natychmiastowo znika. Czym to może być powodowane?

Edited by Verllar
Link to post
Share on other sites

Ten efekt nazywamy driver flex. Występuje w wielu słuchawkach iem i nausznych. Ma to duży związek z wytwarzaniem się ciśnienia, ale nie znam szczegółów. Są dwa rozwiązania tego problemu:

1. nauczyć się zakładać słuchawki tak aby to nie występowało

2. jeśli to powyżej sie nie uda, zmienić model słuchawek. To jest jeden z wielu powodów dla których zawsze rekomendujemy zakup przez internet z możliwością zwrotu przez 14 dni

  • Approved 1
Link to post
Share on other sites

Zdaje się że te ich zamknięte modele mają venting z tyłu (nie są tak naprawdę zamknięte), toteż oznacza to, że dany model jest wadliwie wykonany, z jednej strony otwarty, z drugiej zamknięty. 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dostałem drugą sztukę, jest taka sama. Te elegia tak przytykają uszy, że to głowa boli. Zdaje sobie sprawę, że to słuchawki zamkniete, lecz miałem już styczność z słuchawkami z sredniej i wysokiej połki cenowej i żadne tak nie robiły, pół godziny i apap trzeba brać, normalnie jak bym miedzy górami jechał.

Link to post
Share on other sites

A możesz powiedzieć, ile te słuchawki grały, czy są już po 50, 100 godzinach grania .  Słuchawki muszą sobie pograć, wtedy złagodnieją.

Jak są takie efekty, to może powinieneś zainteresować się słuchawkami grającymi ciemno. np. Audeze.

Jak słuchawki grają, zależy też od toru, od jego elementów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...