Jump to content

Recommended Posts

Cześć, mam prośbę w zakupach, Potrzebuje słuchawek do 1500 zł z niską impedancją, ponieważ będą podłączone do MP4. Obecnie wybieram AQ NightOwl i Meze Classic, lecz mile wysłucham innych propozycji, również mam skromny budżet na wzmacniacz lub dac który będzie podłączony do laptopa i Słuchawki wraz z Dackiem/wzmakiem czy innym mogą być z rynku wtórnego lub słuchawki z daciem jako zestaw. Wygląd nie ważny, Przydałaby się dobra izolacja od otoczenia. Słucham prawie każdego gatunku. Nauszniki Lepiej Skórzane (Lecz może być też coś ciekawszego jak w NO jako Materiał nauszników) Auto-regulacja fajny bajer. Może znajdzie wzmacniacz który normalnie kosztuje z 400 stówki albo i lepiej jako używany i byłbym zadowolony gdyby fajnie grał z zaproponowanymi przeze mnie lub przez was słuchawkami, Pozdrawiam

21 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Za 2000 zł są Meze 99 + wzmacniacz iFi Audio w promocji. Nawet u mnie na sklepie. Rozwiązałoby to wszelkie problemy od razu i na przyszłość. 

Tak ale Ta Mp4 nie posiada Bluetootha i nie wiem czy da się jak w Fiio e10k Olympus2 podłączyć do kompa/lapka. wzmacniacz nie musi być aż takiego stopnia bo nie byłby zawsze używany. i Może masz jakąś Propozycję inną? Z miłą chęcią wysłucham. i Nie przekreślam NO i 99 ale możesz też coś innego zaproponować : )

8 minut temu, ImNotAudiophile napisał:

ale możesz też coś innego zaproponować

Biorąc pod uwagę, że nie podałeś żadnych wymagań dźwiękowych, to każda opcja z polecanych powinna się wpasować jeśli będzie spełniała wymaganie niskiej impedancji i dobrej izolacji.

12 minut temu, ImNotAudiophile napisał:

Tak ale Ta Mp4 nie posiada Bluetootha i nie wiem czy da się jak w Fiio e10k Olympus2 podłączyć do kompa/lapka.

To podłączysz kablem jack-jack z wyjścia słuchawkowego mp4 do wejścia liniowego xcan. xCan nie podłączysz po USB do komputera, jedynie Bluetooth, ewentualnie do wejścia liniowego.

"Cześć, mam prośbę w zakupach, Potrzebuje słuchawek do 1500 zł z niską impedancją, ponieważ będą podłączone do MP4. Obecnie wybieram AQ NightOwl i Meze Classic, lecz mile wysłucham innych propozycji, również mam skromny budżet na wzmacniacz lub dac który będzie podłączony do laptopa i Słuchawki wraz z Dackiem/wzmakiem czy innym mogą być z rynku wtórnego lub słuchawki z daciem jako zestaw. Wygląd nie ważny, Przydałaby się dobra izolacja od otoczenia. Słucham prawie każdego gatunku. Nauszniki Lepiej Skórzane (Lecz może być też coś ciekawszego jak w NO jako Materiał nauszników) Auto-regulacja fajny bajer. Może znajdzie wzmacniacz który normalnie kosztuje z 400 stówki albo i lepiej jako używany i byłbym zadowolony gdyby fajnie grał z zaproponowanymi przeze mnie lub przez was słuchawkami, Pozdrawiam" Była to moje Poprzednie pytanie. Dużo osób mi mówiło ze nie mam sprecyzowanych Wymagań dźwiękowych to tak, Lubię ciepły dźwięk i porządne Soprany. Scena powinna być rozbudowana. Takie które wypatrzyłem jako opcjonalne to :

Meze 99 Classic

AudioQuest NightOwl

HifiMan Sundara

Audeze lcd 1

Monolith m1060c.

Propozycja Meze 99 i Ifi daciem jest dobra lecz wolałbym żeby dac też miał Możliwość podłączenia do lapka przez USB lecz w Ostateczności nie musi. Również Możecie zapropować inne słuchawki i DACi ale maksymalnie żeby było to 2k. Na pewno nie może być to typu jak STAX w tym zestawie Ponieważ głównie będzie użyta MP4. Dac prawdopodobnie używany wtedy gdy będzie używany laptop. Pozdrawiam

Nie potrzebne Ci więcej propozycji, bo wybrałeś 5 słuchawek, których nie słuchałeś i póki co jest to strzał w ciemno, a im więcej słuchawek do wyboru, tym wybór cięższy.

Nie mniej wyboru słuchawek i tak musisz dokonać sam. Najlepiej jakbyś poszedł posłuchał kilku z nich i wtedy miał większe pojęcie czego chcesz, a co Ci nie pasuje. Jeśli nie, kup któreś przez internet sprawdź i jeśli się nie spodobają, to odsyłaj. Dopiero potem jak wybierzesz na 100% słuchawki dopieraj do tego DAC/AMP.

Ja ze swojej strony dorzuciłbym jeszcze do tej listy Beyerdynamic DT177x Go. Przyjemne słuchawki będące nieco bardziej "ugładzonymi" i "ludzkimi" DT1770 Pro przystosowanymi do użytku z urządzeniami mobilnymi. Dwie pary nauszników w zestawie (welur i eko-skóra). Niestety ciężko o lokalny odsłuch ze względu na specyfikę dystrybucji, 

Edited by remedy8
Pominięcie informacji