Jump to content

Audio hobby a gender

Recommended Posts

Ktoś zna jakieś kobiety, które udzielają się na forach audio i partycypują w całej tej zabawie związanej z poszukiwaniem optymalnego dla siebie dźwięku? Naszła mnie niedawno myśl, że hobby związane z audio to domena wyłącznie mężczyzn. Dosyć ciekawy jest też artykuł (abstrahując od jego prawdziwości) o audiofilach na polskiej wikipedii. Jest to dla mnie ciekawe z socjologicznego i psychologicznego punktu widzenia. 

• 5 years later...

W żadnym wypadku tak nie jest. Moja dobra Znajoma Dorota jest wielbicielką słuchawek i udziela się dość regularnie na sąsiednim forum. Mężczyzn jest na pewno znacznie więcej, ale kobiet na pewno też nie brakuje, chociaż zapewne częściej czytają niż wypowiadają się w danych wątkach. 

W dniu 2.09.2016 o 09:03, David_Ames napisał:

Ktoś zna jakieś kobiety, które udzielają się na forach audio i partycypują w całej tej zabawie związanej z poszukiwaniem optymalnego dla siebie dźwięku? Naszła mnie niedawno myśl, że hobby związane z audio to domena wyłącznie mężczyzn. Dosyć ciekawy jest też artykuł (abstrahując od jego prawdziwości) o audiofilach na polskiej wikipedii. Jest to dla mnie ciekawe z socjologicznego i psychologicznego punktu widzenia. 

Nie jest to hobby wyłącznie mężczyzn, ale myślę, że jest przez nich zdominowane w jakiś 95 procentach. Znacznie więcej kobiet interesuje się choćby motoryzacją, sportami walki. Przedstawicielek tych podanych przeze mnie zainteresowań znam nieco, zaś fanki audio nie spotkałem żadnej.

Edited by Hardened
  • Like 1

Jak widać zmiany są bardzo powolne i długotrwałe, ale coś się trochę zmienia w tym względzie. 

16 godzin temu, manu napisał:

https://forum.mp3store.pl/profile/64904-domil/

k812, T1v2 i Chord Qutest - i pewnie sporo jeszcze 

muszę przyznać, że posiada jeszcze trochę więcej sprzętu 😉 Warto jeszcze wspomnieć o Koleżance czarna1412 - udzielała się kiedyś dość często w wątkach muzycznych.  

• Approved 1

Zagaił chłop i po 5 z okładem latach doczekał się reakcji. Konkluzja: cierpliwość popłaca. Natomiast temat się nie zdezaktualizował, co najwyżej zdezaktualizowały się zainteresowania autora wątku.

Co do meritum - po mnogości waszych, Panowie, przykładów teza:

W dniu 2.09.2016 o 09:03, David_Ames napisał:

hobby związane z audio to domena wyłącznie mężczyzn

zdaje się być bliska prawdy.

A tak w ogóle kobiety wydają się być normalniejsze. Zbyt normalne na to hobby ... 🙂

• Like 2

2 godziny temu, howlin napisał:

A tak w ogóle kobiety wydają się być normalniejsze. Zbyt normalne na to hobby ... 🙂

O, z tym się zgodzę. O ile rzecz dotyczy normalnych kobiet. Bo nienormalnych, jak my w audio, też sporo. Zbierają buty, torebki, szafy czy też garderoby ciuchów. Niektóre kolekcjonują nawet chłopów.

• Like 2

Niby tak, ale to właśnie świadczy o normalności. Kobiety zwyczajnie twardo stąpają po ziemi i rzadko zdarza im się odlatywać. Ale może tyle w temacie bo mi się jeszcze oberwie za stereotypowe myślenie ... 🤫

• Approved 1

16 godzin temu, manu napisał:

O, z tym się zgodzę. O ile rzecz dotyczy normalnych kobiet. Bo nienormalnych, jak my w audio, też sporo. Zbierają buty, torebki, szafy czy też garderoby ciuchów. Niektóre kolekcjonują nawet chłopów.

Z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się... 😉

Edited by Tytus1988
  • Haha 1

15 godzin temu, howlin napisał:

Niby tak, ale to właśnie świadczy o normalności. Kobiety zwyczajnie twardo stąpają po ziemi i rzadko zdarza im się odlatywać. Ale może tyle w temacie bo mi się jeszcze oberwie za stereotypowe myślenie ... 🤫

Oj nie, kobiety mają po prostu inne hobby. Moja małżonka przede wszystkim ogrodnictwo, ale też akwarystyka, fotografia, a ostatnio... szycie. Nawet pozwoliłem jej kupić taką wypasioną maszynę do szycia ;)

• Like 1

Czyli normalność. Szlachetna, użyteczna, zrozumiała, a w przypadku fotografii i szycia o możliwym artystycznym zacięciu.

Swoją drogą:

Godzinę temu, Bednaar napisał:

Nawet pozwoliłem jej kupić

Ja dowiedziałbym się o zakupie w chwili przybycia kuriera. Co prowadzi do refleksji, że coś tu jest nie tak, oj coś tu jest nie tak ... :)

• Like 1