Jump to content

Słuchawki + źródło do metalu

Recommended Posts

Posted (edited)

Ale jak bardzo mogą uwieść? Czy wystarczą aby czerpać przyjemność w lżejszych gatunkach czy będzie im brakowało mocy i czytelności w niektórych pasmach? 

Edited by Jakub Łopatko
Nie cytujemy całych postów jeden pod drugim - nie ma takiej potrzeby i jest to nielogiczne.

Beyery zarówno DT150 jak i DT990 (i Pro i Edition) dadzą radę. 990 zagrają z większą pompą, scenicznie sobie lepiej poradzą, ale lubią szpilkę w sopranach wbić w ucho dla wrażliwszych na te tony, warto do nich pomyśleć o jakiejś lampie, choć mi z Nano Black Label też w pompkę grają.

To już trzeba się osłuchać albo recenzje czytać, ja kilka różnych DAC/AMPów sprawdzałem i dopiero Nano mi podpasował, a to poza budżet.

Nie wiem jak z mocą by było, ale może DragonFly Black i DT990 się zgrają.

Edited by Jakub Łopatko
Nie cytujemy całych postów jeden pod drugim - nie ma takiej potrzeby i jest to nielogiczne.
  • 4 months later...

Witam, szukam słuchawek pełnowymiarowych (pół otwartych lub zamkniętych) i źródła do nich do łącznej kwoty 1500zł. Chcę aby słuchawki były jak najbardziej uniwersale, ponieważ słucham bardzo zróżnicowanej muzyki (heavy netal, nu metal, black metal, hard rock, rap, trap, muzyka klasyczna i gatunki pośrednie). Co do dźwięku to powinien być jak najbardziej czytelny i analityczny, z mocnym ale nie "pierdzącym" basem, średnicą nie zdominowaną przez bas. Góra mniej mnie interesuje,  wystarczy że nie będzie piszcząca i drażniąca. Muzyki będę słuchał z komputera (Mobo to msi B450m pro-m2 max), więc przydałoby się jakiś dac pasujący do słuchawek. Z góry dziękuję za pomoc :)

21 godzin temu, Radosławmilenials napisał:

Wolałbym raczej coś większego z racji że w słuchawkach przesiaduje po pare godzin dziennie. 

W takim razie warto się zainteresować także Meze 99 Neo. Powinny dobrze zagrać i z kompa.

Witam, szukałem słuchawek jak najbardziej uniwersalnych ze względu na różnorodność gatunków jakie słucham (black metal, death metal, nu metal, rap, trap, hard rock, muzyka klasyczna, jazz). Zależy mi na anlitycznym brzmieniu, z mocnym ale nie "pierdzącym" basem, dokładną średnicą. Góra jest dla mnie mniej ważna, ale dobrze by było gdyby nie piszczała. Po zapoznaniu się z polecanymi w oko wpadły mi dwa modele: AKG K612 PRO oraz Edifier H880. Zależy mi na tym aby słuchawki były duże i wygodne gdyż spędzam po kilka godzin dziennie w słuchawkach. Które z tych modeli według was będą dla mnie najlepsze? Chętnie poznam także inne propozycje. Prosiłbym także o pomoc w wybraniu DAC gdyż muzyki będę słuchał z komputera, więc przyda się jakieś lepsze źródło od integry. Z góry dziękuję za pomoc :) 

Odpowiedzi padały już w tym wątku, nie widzę żadnego powodu aby zakładać kolejny i bardzo jemu podobny. Do tego w nieprawidłowym dziale. Zaczyna przypominać to spamowanie wątkami. 

10 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Odpowiedzi padały już w tym wątku, nie widzę żadnego powodu aby zakładać kolejny i bardzo jemu podobny. Do tego w nieprawidłowym dziale. Zaczyna przypominać to spamowanie wątkami. 

Przepraszam, nie potrafiłem sam zdecydować które będą najlepsze więc chciałem żeby ktoś udzielił mi jeszcze raz pomocy. Nie chciałem spamić na forum. 

• 2 weeks later...

Witam, szukam słuchawek pełnowymiarowych, wokół usznych głównie do metalu/cięższego rocka ale chciałbym żeby grały przyzwoicie  w lżejszymi gatunkami (jazz, rap). Zależy mi na mocnym basie, sporej ilości wysokich tonów, szerokiej scenie oraz analitycznym brzmieniu. Muzyki będę słuchał z komputera więc przydałoby się jakieś dobre źródło do nich. Z polecanych słuchawek wpadły mi w oko Edifier H880 oraz Bayerndynamic DT770 PRO 250 Ohm ale nie jestem pewien czy poradzą sobie z ciężką muzyką. Budżet na słuchawki i źródło to około 1500zł. Z góry dziękuję za pomoc 

Edifier H880 mają fajną podbudowę basową do metalu i nadają brzmieniu mocy i potęgi. Wiele zależy jednak od preferencji i tego jakiego konkretnie metalu się słucha. Ja na przykład wolałbym do metalu słuchawki, które w sposób bliższy przedstawiają średnicę, czyli dźwięk gitary albo głosy wokalistów. Edifiery mają natomiast średnicę trochę wycofaną, nie są intymne w graniu, za to imponują scenicznością, dobre są do nagrań koncertowych.