Jump to content

Słuchawki + źródło do metalu

Recommended Posts

Witam, szukam słuchawek wokółucznych i zródła do nich. Priorytetem jest dobre granie w cięższych gatunkach (hard rock, nu metal, black metal, death metal).  Chciałbym żeby dawały też radę w lżejszym roku, indie rocku, jezzie i nowoczensym rapie. Co do brzmienia powinny mieć głębkoki, mocny bas, ale nie dominujący średnicy. Średnica powinna być wyraźna, wręcz analityczna. Góra mniej się dla mnie liczy więc może być trochę przytłumiona, wystarczy że będzie w miarę wyraźna. Ogólny charakter raczej ciemny, ale bez przesady.  Co do źródła to aktualnie mam jakąś chińską kartę dźwiękową za 30zł, więc dobrze by było dobrać do słuchawek odpowiednie źródło, które będzie je uzupełniało w ewentualnych brakach. Słuchać będę jedynie na PC. Chętnie poznam wasze propozycje :) Maksymalny budżet to około 1000zł. 

Scena w Ath-m50x moim zdaniem to kaszanka . Piszę to mając je na głowie :)

Rozumiem , że Dragonfly to świetny sprzęcik , ale autor wątku chce kartę tylko pod PC.

Szkoda  tylko , że nie wiadomo czy karta ma być wewnętrzna czy zewnętrzna . Dużo zależy od tego jakie sloty posiada płyta główna.

Edited by zyglarz

To może ISK HD9999 + Audiotrak Prodigy Cube Black Edition. Słuchawki całkiem fajne, zwłaszcza w swojej cenie a DAC bardziej elastyczny względem REDa i z wyjściem na mikrofon. I zostanie jeszcze trochę kasy na piwo ;)

31 minut temu, zyglarz napisał:

Scena w Ath-m50x moim zdaniem to kaszanka . Piszę to mając je na głowie :)

Rozumiem , że Dragonfly to świetny sprzęcik , ale autor wątku chce kartę tylko pod PC.

Szkoda  tylko , że nie wiadomo czy karta ma być wewnętrzna czy zewnętrzna . Dużo zależy od tego jakie sloty posiada płyta główna.

Karta może być zarówno wewnętrzna na PCI-E jak i zewnętrzna na usb, mi to w sumie obojętne. Płyta główna to Gigabyte ga-f2a88xm-hd3

1 minutę temu, Noizer napisał:

To może ISK HD9999 + Audiotrak Prodigy Cube Black Edition. Słuchawki całkiem fajne, zwłaszcza w swojej cenie a DAC bardziej elastyczny względem REDa i z wyjściem na mikrofon. I zostanie jeszcze trochę kasy na piwo ;)

Ale czy te ISK "wgniotą" mnie w fotel? Z tego co wiem to są to słuchawki dość podstawowe i raczej nie ma co liczyć na wyjątkowy odsłuch. Czy jest może inaczej? 

ODRADZAM iski do ciężkiej muzyki ! Najprzyjemniej sprawdzają się moim zdaniem w elektronice / POP .

To był główny powód dlaczego się ich pozbyłem . Nie marnuj czasu , pieniędzy i uszu . Tym bardziej , że próbowałem je również ze wspomnianym cube i dalej kaszanka.

6 minut temu, Radosławmilenials napisał:

Ale czy te ISK "wgniotą" mnie w fotel? Z tego co wiem to są to słuchawki dość podstawowe i raczej nie ma co liczyć na wyjątkowy odsłuch. Czy jest może inaczej?

Parametr "wgniatania w fotel" jest niestety bardzo subiektywną sprawą. Rożnych ludzi wgniatają różne rzeczy, co najdobitniej pokazał komentarz zyglarza (z którym się osobiście całkowicie nie zgadzam ;) ). Słucham ciężkiej muzy od wielu lat (grubo ponad 30 - niestety za szybko lata lecą ;) ) a ISK też już kilka lat używam (choć obecnie głównie do grania). Jakoś nigdy nie narzekałem jak mi to grało przy różnych ekstremach. Dużo też zależy od Twoich wcześniejszych doświadczeń ze słuchawkami. Jeśli słuchałeś już słuchawek z wyższej półki (droższych, z lepszą jakością dźwięku) no to ISKi Cię nie wgniotą. Jeśli jednak zaczynasz swoją przygodę to ISK mogą zrobić fajne wrażenie. Pamiętam, że osłuchiwałem sporo muzy po ich kupnie, bo wszystko brzmiało dużo lepiej. Dodam, że w innych gatunkach muzycznych też się sprawdzały. Polecam odsłuch, jeśli masz taką możliwość.

15 minut temu, zyglarz napisał:

ODRADZAM iski do ciężkiej muzyki ! Najprzyjemniej sprawdzają się moim zdaniem w elektronice / POP .

To był główny powód dlaczego się ich pozbyłem . Nie marnuj czasu , pieniędzy i uszu . Tym bardziej , że próbowałem je również ze wspomnianym cube i dalej kaszanka.

A co z np DT 990 Pro w ciężkiej muzyce? Ma Pan jakieś doświadczenie z nimi? 

8 godzin temu, Radosławmilenials napisał:

Jak jest ze sceną w tych słuchawkach? 

Przeciętna. Ani tragiczna, ani wybitna, przy czym poszukiwanie imponującej sceny na potrzeby rapu i metalu niekoniecznie ma sens. Zaproponowany pakiet jest zasugerowany konkretnie pod potrzeby, jakie zgłosiłeś. Red jest dorzucony po to, by nieco okiełznać "tłustość" basu, na korzyść większej jego zwartości. Dopóki nie przetestujesz takiego pakietu i nie ocenisz jak Twój mózg się z tym czuje, definitywnej odpowiedzi nie uzyskasz, niemniej szansa na powodzenie jest niemała.

Teraz, Noizer napisał:

Parametr "wgniatania w fotel" jest niestety bardzo subiektywną sprawą. Rożnych ludzi wgniatają różne rzeczy, co najdobitniej pokazał komentarz zyglarza (z którym się osobiście całkowicie nie zgadzam ;) ). Słucham ciężkiej muzy od wielu lat (grubo ponad 30 - niestety za szybko lata lecą ;) ) a ISK też już kilka lat używam (choć obecnie głównie do grania). Jakoś nigdy nie narzekałem jak mi to grało przy różnych ekstremach. Dużo też zależy od Twoich wcześniejszych doświadczeń ze słuchawkami. Jeśli słuchałeś już słuchawek z wyższej półki (droższych, z lepszą jakością dźwięku) no to ISKi Cię nie wgniotą. Jeśli jednak zaczynasz swoją przygodę to ISK mogą zrobić fajne wrażenie. Pamiętam, że osłuchiwałem sporo muzy po ich kupnie, bo wszystko brzmiało dużo lepiej. Dodam, że w innych gatunkach muzycznych też się sprawdzały. Polecam odsłuch, jeśli masz taką możliwość.

Moje obecne słuchawki to Razer Adaro Stereos, wiem że marka razer to gówno a nie słuchawki, ale wydaje mi się że ten model to coś innego. Grają (według mnie) na przyzwoitym poziomie i martwię się że ISK nie przebiją ich zbytnio. 

7 minut temu, Hardened napisał:

Przeciętna. Ani tragiczna, ani wybitna, przy czym poszukiwanie imponującej sceny na potrzeby rapu i metalu niekoniecznie ma sens.

Tam się jeszcze pojawia rock, indy i jazz wiec sens to ma. 

Będę szczery, głęboka, szeroka i napowietrzna scena to raczej domena sprzętu za kilka kilkanaście tysięcy. I to dobranego z głową.  Nie widzę kompletnego toru za 1000zł który ma szanse tak zagrać.  

Edited by KiiT
3 minuty temu, Radosławmilenials napisał:

Grają (według mnie) na przyzwoitym poziomie i martwię się że ISK nie przebiją ich zbytnio.

Tutaj już za wiele nie pomogę niestety. Póki nie posłuchasz puty się nie dowiesz ;) Chociaż wydaje mi się, że przy Twoich Razerach cokolwiek byś nie wybrał z zestawów tu Ci proponowanych, będzie to dla Ciebie zauważalny skok jakościowy. Może wystarczy w takim razie pokierować się ceną?

Rap raczej nie jestem mojej ocenie wyzwaniem. FH5 spokojnie starczają do Taco i to na adapterach BT.   Jazz i rocki już bardziej. Znów indy często to są niskonakładowe realizacje. 

41 minut temu, Hardened napisał:

No właśnie. Im więcej warunków do spełnienia, tym bardziej kwota idzie w górę.  Do tego rap i jazz w jednym worku wymogów...

Nie oczekuję audiofilskich przeżyć, a jedynie żeby były w miarę wielofunkcyjne jeżeli chodzi o gatunki, ale z głównym naciskiem na metal 

56 minut temu, Noizer napisał:

Tutaj już za wiele nie pomogę niestety. Póki nie posłuchasz puty się nie dowiesz ;) Chociaż wydaje mi się, że przy Twoich Razerach cokolwiek byś nie wybrał z zestawów tu Ci proponowanych, będzie to dla Ciebie zauważalny skok jakościowy. Może wystarczy w takim razie pokierować się ceną?

Co ma Pan na myśli w pokierowaniu sie ceną? 

Godzinę temu, Radosławmilenials napisał:

Co ma Pan na myśli w pokierowaniu sie ceną?

Ponieważ wszystko co tu zaproponowano jest warte posłuchania, a sam jak piszesz nie oczekujesz audiofilskich przeżyć, to może zacznij od czegoś co nie nadwyręży za bardzo twojego budżetu. Po prostu sprawdź ceny i wybierz to co ci będzie najbardziej odpowiadać pod tym względem.

• Approved 1
19 godzin temu, KiiT napisał:

Tylko nie wiem czy DFB jest tutaj dobrym kompanem. Nie słuchałem ich ale z opisu szedłbym w DfR. 

Hmm, ja dopiero co kupiłem do tymczasowego wykorzystania z (jeszcze ciemniejszymi) LCD2-C właśnie DFR, wychodząc z założenia, że sprzęty dobrze się uzupełnią. Tymczasem dawka rozjaśnienia jaką przyniósł DFR jest dla mnie wręcz boleśnie nieakceptowalna; taniutki DFB sprawdza się lepiej i pod względem ogólnej tonalności i akcentowania basu. Tym sposobem DFR idzie do odsyłki.

Edited by Hardened
  • 2 weeks later...

Nie wiem czy jeszcze założyciel wątku jest zainteresowny kupnem ale jak do metalu, death i pochodnych to tylko bajery DT-150, w tej cenie oczywiście.Kupisz używki i dokładasz do dobrego tranzystora.Nie łącz ich z dragonfly bo ten zwyczajnie ich nie napędzi tak jak trzeba.

Przerabiałem już w tej cenie audiotechnika i te słuchawki mają dobrą scene, dobry bas ale góra to jest katastrofa.W co drugim kawałku będzie ci sybilować aż pójdzie krew z uszu.Szkoła ATH mi w ogóle nie odpowiada.DT-150 miód do tej muzyki, przepiękna średnica, opanowana góra i basik - nie bassssssssss tylko BAS, pięlknie kontrolowany, nie zamulający.Musisz to złaczyć z czymś wydajnym prądowo.No i źródło, moim zdaniem najlepiej 150tki grają z neutralnym źródłem.

Ja mam aktualnie napędzane je przez SMSL SP200 i to jest kapitalne połaczenie, słuchawki są napędzone w 120% i zbieram teraz tylko na lepszy DAC bo aune X1S mi sie znudził jako źródło

A ja bym się DT990 PRo przyjrzał. Co prawda ocieplą i ciut zasłonią przestery w cieżkim graniu, ale za to mają szansę zagrać grubo. Natomiast w innych gatunkach mogą uwieść.