Jump to content

[Android] Aplikacja do muzyki

Guest
 Share

Recommended Posts

Jakiej aplikacji używacie w smartfonach/DAPach?
Podkreślam, że chodzi o słuchanie swoich plików - z oczywistych względów nie ma sensu wymienianie aplikacji streamingowych.

Niedawno dojechał do mnie Sony NW-A105 i z rozpędu zainstalowałem foobar2000, podobnie jak na smartfonach.
Moim podstawowym kryterium jest obsługa gapless, ReplayGain i sprawna nawigacja po folderach.
Któreś aplikacje poza wymienionych foobarem ogarniają wszystkie te tematy? Porównałbym sobie łeb w łeb.

Obecnie wszem i wobec HiBy Music, nie tylko ze względów HiBy Link, ale również w porównaniu, choćby z płatnym Poweramp, wypadł po prostu lepiej dźwiękowo. Prosty i funkcjonalny. Nawigacja po bibliotece i folderach na niemalże identycznej zasadzie, jak w firmware'ach do DAPów na bazie HiBy. ;)

Z darmowych to AIMP, ale to soft nastawiony na grupowanie oparte o playlisty, identycznie, jak kiedyś desktopowy odpowiednik (choć dziś AIMP na PC ma ficzery biblioteki audio).

Masz jeszcze UAPP. Chociaż nastawiony na USB Audio, to jako lokalny player też może się świetnie sprawdzić. Wersja pro swoje kosztuje, ale - patrząc na możliwości - to w sumie całkiem opłacalna inwestycja (tego lokalnie nie testowałem).

1 godzinę temu, rock'n'rolla napisał:

wspomniany wcześniej Neutron. 

Neutrona mam na iPadzie. Istny kombajn z możliwością upsamplowania muzyki, lub konwertowania w locie PCM do DSD, choć stety lub niestety tylko do 128. Chyba, że może zależy to tez od urządzenia, choć Q5 i Mojo wspierają dsd256. Ale zawsze coś, plus aplikacja mobilna, więc nie można się wiele spodziewać, choć sądzę, że mocne tablety czy telefony wciągnęłyby nosem wyższe konwertowanie w locie do DSD. Design też taki dosyć archaiczny, ale daje radę. Na iOS chyba jedyny sensowny player z takimi możliwościami. Więc może na Androidzie też faktycznie da radę.

Jest jeszcze Fiio Music, ale na iOS zamula ta apka i trochę jest taka meh, niby spoko, ale nie do końca. Pamiętam, że na Androidzie lepiej się sprawowała, choć tez szału nie było.

33 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Tegoż używam !

Jego plus to dekodowanie MQA(płatna niestety) i integracja z Tidalem, gdzie oczywiście dodatkowy pakiet z dekoderem MQA jak najbardziej działa przy Tidalu i.faktycznie dekoduje muzykę z Tidala(MQA), co oznacza znaczkiem chyba MQA. Dla DAPów może nie super przydatne, bo jednak są dapy mające wsparcie MQA, ale dla telefonów zapewne przydatna funkcja jeśli komuś zależy.

Edited by Nehero
  • Like 1