Jump to content

Jakie głośniki aktywne do 600 zł do pokoju 17m2

Recommended Posts

Witam serdecznie jak w temacie chciałbym kupić nowe głośniki pod komputer gdyż obecne Genius SP-HF1800A zasłużyły na emeryturę w warsztacie (lewy zaczął grać trochę ciszej zaczęły się pojawiać jakieś trzaski na obu, poza tym muzyki musiałem i tak słuchać głównie na słuchawkach). Głośniki będą w pokoju 17m2 podłączone pod KGUSS DAC-K3 (ulepszona wersja FX-Audio DAC-X6) podpięty przez usb do komputera, główne gatunki muzyczne serwowane przez te głośniki to będą klasyczny rock i trochę rapu a także filmy na HBO GO i Netflixie. Na chwilę obecną zastanawiałem się nad Microlab solo7c bo czytając komentarze po internetach mają odpowiednio dużo mocy a także generują czysty dźwięk w którym bas nie jest spłaszczony i równocześnie idzie wsłuchać się w poszczególne instrumenty, ale zdecydowany jeszcze nie jestem więc czekam na wasze sugestie szczególnie że budżet nie jest sztywny i 100-150 zł więcej czy mniej nie zrobi dramatycznej różnicy.

Microlab solo7c to głośniki, które brałem pod uwagę gdy kupowałem swoje Edifiery 2730DB.
Microlaby grają ponoć cieplej od Edifierów. Edifiery mają pilota i wejście optyczne, które może się przydać do TV (co Tobie akurat nie stanowi, bo masz optyczne w  KGUSS DAC-K3)

Jakbyś zdecydował się jednak na Edifiery, sprzedaje z gwarancją za 650 
https://www.olx.pl/oferta/monitory-glosniki-aktywne-edifier-r2730db-z-gwarancja-nowe-za-900-CID99-IDFDuUs.html

Tu masz filmik jak grają Edifiery a jak 6c. Nie wiem na ile 6c się różnią od 7c 

Edited by renifer

Jak na razie przekonujesz mnie do tych solo7c . O co chodzi z tym że cieplej grają ? Jeśli o to że są bardziej melodyjne od słuchawek studyjnych i mają trochę więcej i lepiej brzmiącego basu to tym bardziej przemawia to na korzyść 7c w moim przypadku bo po słuchawkach "studyjnych" reloop shp-1 chcę w końcu poczuć pier!@#$ięcie, a połączenia z telewizorem mnie nie interesują bo mam Samsung C49HG90DMUX jako monitor i to mi styknie jak na mój pokój. Widzę że sprzedajesz bo kupujesz kolumny podłogowe, w sumie też myślałem o tym ale jak chwilę poczytałem i wyszło że minimum 2k na start za nowe rozwiązanie budżetowe które jakoś będzie grało to mi się odechciało w to bawić.

Edited by Johny

Nie wiem jak do końca określić granie "ciepłe". Dla mnie to znaczy takie trochę ciemne. Chyba można powiedzieć, że melodyjne. Dźwięk jest trochę podbarwiony aby był przyjemniejszy w odbiorze.
Co do pierdolnięcia to zależy o jakim mówisz. Moc brzmienia i uderzenie chyba będzie bardziej po stronie Edifiera. 

Wybieranie kolumn i wzmacniacza to ciekawa zabawa, chociaż trochę męcząca na dłuższą metę. Na szczęście jestem zadowolony z wyboru pomimo, że sprzętu jeszcze nie mam ;) Cały czas na wypożyczonym jade. Mój dojedzie za 2 tygodnie.

Edited by renifer

Ciemność – określenie związane z charakterem górnych rejestrów, ale odnoszące się do całości grania danych słuchawek. Słuchawki ciemne mają mniej tonów wysokich niż średnich i niskich, przez co wydają się przygaszone i schowane. Przeciwieństwem jest jasność.

Ciepłość (warm)- określenie związane z charakterem dolnych rejestrów, ale odnoszące się do całości grania danych słuchawek. Jeśli bas jest wraz z pewną częścią niższej średnicy podkreślony, daje przyjemną miękkość i gładkość, mówimy o ciepłych słuchawkach. Ich przeciwieństwem są słuchawki zimne.

W słowniku Jakuba chociażby jest taka wzmianka.

• Upvote 2

Dziękuję za wyjaśnienie, czyli tak jak myślałem póki co wygrywają solo7c chyba że ktoś znajdzie mi coś lepszego co przeoczyłem. Albo po prostu zamówię kilka na raz, przesłucham przez tydzień i potem odeślę.

17 hours ago, Johny said:

Dziękuję za wyjaśnienie, czyli tak jak myślałem póki co wygrywają solo7c chyba że ktoś znajdzie mi coś lepszego co przeoczyłem. Albo po prostu zamówię kilka na raz, przesłucham przez tydzień i potem odeślę.

Zamówienie kilku na raz, albo chociażby dwóch jest na pewno lepszym rozwiązaniem.
Gdybym wziął na początku tylko wzmacniacz Pioneera A-40 to by pewnie ze mną został. Potem wypożyczyłem jeszcze Cyrus One, NAD 356, Arcam SA20 i na końcu Atolla IN 100 Sugnature. 
Dzięki temu doszedłem do swojego brzmienia. Pomimo iż nie jest idealne to wiem, że NAD to zdecydowanie najlepszy dla mnie wybór z pośród tych blaszaków :)

Edited by renifer