Jump to content

Jaki alternatywny odtwarzacz do Tidala wspierający ASIO?

Xender
 Share

Recommended Posts

Niestety mój nowy DAC Fiio BTR5 w trybie DAC USB ma problemy aplikacją Tidal pod Windowsem 10 w trybie w ekskluzywnym. Czasem nie przełącza częstotliwości próbkowania i odtwarza w domyślnej ustawionej w systemie, a czasem odtwarza utwory za szybko, dlatego postanowiłem poszukać alternatyw.

Na pierwszy ogień poszła Audirvana (darmowy trial). W zasadzie nie mam zastrzeżeń, bezproblemowo radzi sobie z obsługą DACa dzięki obsłudze ASIO, WASAPI nie testowałem. Synchronizuje playlisty oraz ulubione z aplikacją Tidala, co jest bardzo wygodne, bo na Androidzie używam standardowej aplikacji. Cena też w miarę ujdzie, 450zł. Mam też wrażenie, że połączenie Tidal Hi-Fi -> Audirvana - ASIO -> Fiio BTR5 brzmi nieco lepiej niż apka Tidala. Niestety interfejs jest mocno przeciętny, zalagowany oraz cierpi na pewne problemy z wyświetlaniem. Wydaje mi się, że aplikacja jednak jest bardziej dopasowana pod OS X.

Koleją aplikacją, którą zamierzam przetestować jest Roon, słyszałem o nim wiele dobrego. Na obrazka wygląda ładnie, ale zupełnie nie wiem jak działa i jak wpływa na brzmienie, do tego jest bardzo drogi.

Polecacie jakieś inne aplikacje tego typu? Celuję raczej w dobrze działające odtwarzacze, które mają pełne wsparcie Tidala. Ewentualnie może jakiś pomysł jak sprawić, żeby aplikacja Tidala działała poprawnie z BTR5?

12 godzin temu, Xender napisał:

Koleją aplikacją, którą zamierzam przetestować jest Roon, słyszałem o nim wiele dobrego. Na obrazka wygląda ładnie, ale zupełnie nie wiem jak działa i jak wpływa na brzmienie, do tego jest bardzo drogi.

Korzystałem z triala i chyba odtwarzacz idealny, a do tego nie lagował jak pamiętam. Fakt jest drogi, no ale cóż poradzić. Jak dla mnie dosyć przejrzysty i prosty w obsłudze, a do tego ładnie wyglądający interfejs. No i kolejny plus to integracja Twojej muzyki magazynowanej ma dysku z muzyka ze streamingów w jedne albumy, playlisty, a jedynie te ze streamingu mają specjalny znaczek dla rozróżnienia. Na pewno ułatwia to testowanie różnic pomiędzy plikami a streamingiem, a do tego porządek. Ale korzystałem tylko 1 miesiąc więc nie zdążyłem poznać roona w pełni.

39 minut temu, pablo650 napisał:

Redakcje  serwisów muzycznych

Nie są to osoby zawodowo zajmujące się dźwiękiem w pojęciu stricte. Poza tym w tych redakcjach potrafią być achy i ochy na temat sprzętu kosztującego kilka tysięcy, a ścigającego się z kilkunastoletnimi kartami dźwiękowymi na kościach za 40 zł ;). Dlatego tutaj @Palpatine ma rację w całym swoim poście.

Osobiście korzystam od lat z Foobara2000 i nie czuję się osobą w jakikolwiek sposób godną określenia, że pracuję na nim zawodowo i tylko dlatego, że robię to podczas pisania recenzji. Po prostu z niego korzystam :). Kończy się recenzja, to Fb2k dalej działa. A i tak uważam że w wielu aspektach nawet nie liznąłem dobrze jego możliwości. 

Na temat ROONa jest sporo achów przez fakt, że ma spore możliwości jako aplikacja cross-platformowa i nowoczesna. Niestety nie korzystam z Tidala i nie wiem czy cokolwiek może się tu sprawdzić. Pewnie sam temat badałbym od strony Fb2k, ale jestem osobą o innym że tak powiem profilu użytkowym.

@Palpatine Trochę żle mnie zrozumiałeś, nie mówiłem tu, o studiach nagraniowych, ani o realizatorach dzwięku bo one posiadają inny sprzęt. Czytając różne recenzje, bez podawania autorów , często są opisy z jakich programów korzystają autorzy i  wielu używa właśnie Roona.

@EvilKillaruna Nie wchodzę w kompetencje testerów, i sam nie posiadam tego programu,  natomiast korzystam z  Foobara i innych wyspecjalizowanych programów i też sobie je chwalę, ale kto wie , może i sam w przyszłości będę jego posiadaczem, właśnie z powodu możliwości integracji różnych mediów w jednym miejscu.

@pablo650 Nie chcę siać negatywizmu i niewiary w naszą branżę, ale często wpisuje się rzeczy które są po prostu modne, albo używa się ich bardzo pobieżnie. Również nie posiadam tego programu, może kiedyś przetestuję, ale czuję się bardzo dobrze na Foo i póki nie wyeksploatuję do końca jego możliwości, pewnie nie spróbuję niczego nowego. Przyznam jednak że autentycznie BOJĘ się wspominać o programach czy sprzęcie z którego korzystam, bo użytkownicy mają tendencję do brania tego za najlepsze rozwiązania pod słońcem i tylko dlatego, że korzysta z tego jedna konkretna osoba. Natomiast w recenzjach często funkcjonuje to jako wprost reklama i tyle. Tak samo było z ROONem z na pewnym etapie, ale spooooro widać tego było z różnego rodzaju sprzętem. 

Wciąż jednak nie rozwiązuje to problemu Tidala. Przepraszam za offtop.

@pablo650 Nic nie szkodzi, ja też nie jestem w stanie pomóc i stąd pisałem za siebie. :)

Jak pisałem Tidala nie używam, ale ludzie którzy próbują to robić via Fb2k mówią, że da się. Cytując Boxerfan88 z forum Xtremeplace:

Thanks to the post on Tidal's black friday offer, I just signed up for tidal hifi. I wanted to stream through foobar to take advantage of the foobar room correction plugin. Took a bit of research to come up with the setup below. I know by doing this it's no longer bit perfect.

Setup:
1. Win10 desktop PC running TIDAL Desktop App + foobar2000.
2. Install VB-CABLE software  https://www.vb-audio.com/Cable/index.htm
3. Install foo_record plugin  https://foobar.hyv.fi/?view=foo_record
4. Setup audio path as follows:
   a. TIDAL Desktop App -> HIFI quality -> VB-Audio Virtual Cable (INPUT)
   b. VB-Audio Virtual Cable (OUTPUT) -> foo_record plugin (44k1 24bit) -> ASIO USB driver -> DAC

Looking for any feedback or suggestions to better optimize the playback.

Tidal setting:

Tidal-VBCable2.jpg

foo_record setting:

foobar-recorder-settings.jpg

Być może zamiast wtyczki VB-Cable dałoby się skorzystać z ASIO4ALL, ale moim zdaniem lepiej trzymać się instrukcji.

Jednocześnie drobna korekta do pierwszego postu autora. WASAPI nie jest trybem bit-perfect (ASIO4ALL też nie). To tylko wrapper umożliwiający tryb wyłączności. Generalnie lepszy oczywiście niż tryb DirectSound, ale na dłuższą metę jeśli ma się dobrze zaimplementowane sterowniki ASIO, należy ich używać. Tam faktycznie jakość powinna być konkretna. No i prawdziwe bit-perfect.

• Like 1

@EvilKillaruna Dobrze się składa, bo już to przerobiłem, i mogę powiedzieć, że temat czasami jest trudny, i może być problematyczny.  Ale jest do ogarnięcia i jak sam po sobie widzę, teraz już gra u mnie wszystko, tak jak powinno. Sam korzystam do grania plików  Dsd z Foobara , a także z JRiver . Jakiś czas temu sprawdzałem jak sobie radzi z Dsd Audirvana.  Temat jest ciekawy i na czasie .

@EvilKillaruna Próba, zagrania z Tidala na Foobarze poprzez VB - Cable, nie powiodła się.  Wtyczka ładnie się instaluje i  również wtyczka do Foobara , ale po ustawieniu wszystkiego na moim systemie, nie chce to zaskoczyć, choć sygnał audio był na wejściu VB, ale nie udało się zasilić daca. Ale byłem blisko.:D

Edited by pablo650
  • Thanks 1

• 3 weeks later...

Po dłuższym testowaniu muszę przyznać, że Fiio BTR5 w trybie USB 2.0 wraz z Audirvaną (przez ASIO lub WASAPI) brzmi znacznie lepiej niż w trybie USB 1.0 bez sterownika ASIO. Na początku myślałem, że to ASIO i WASAPI to trochę audio voodoo, ale rzeczywiście jest różnica.

• 4 months later...

może komuś się przyda- by Tidal działał przez Foobara trzeba zrobić tak jak wyżej opisane plus to co podpowiada sam foobar- czyli wpisać ściężkę w add location: record:// i wtedy smiga....pliki master tez czyta wiec mozna ustawic i master w tidalu

• Thanks 1

• 6 months later...