Jump to content

Głośniki do komputera (oglądanie filmów) za ok. 500 zł


Recommended Posts

Proszę o pomoc w wyborze głośników do komputera, głównie z myślą o oglądaniu filmów i seriali. Oglądam na TV podłączonym do komputera przez HDMI. Pomieszczenie jest dość małe: 4m x 3m. Zastanawiam się jaka opcja będzie optymalna przy budżecie ok. 500 zł - 2.0, 2.1 czy 5.1? Wydaje mi się, że 5.1 nie ma większego sensu przy tak małym pokoju, bo i tak nie mam możliwości ustawienia głośników za plecami. Czy w związku z tym lepiej wybrać 2.0 czy 2.1, a jeżeli już to jakie modele lub producentów polecacie? Będę wdzięczy za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, renifer napisał:

Musisz podać więcej informacji. Jaki dźwięk lubisz? Cieplejszy, czy może bardziej neutralny. Czy chcesz mieć dużo basu? Czego słuchasz?

Tak jak napisałem, głośników potrzebuje przede wszystkim do oglądania filmów i seriali - zależy mi, aby dźwięk był naturalny i niezmieniony - nie wiem jak to inaczej nazwać, bo nie znam się zbytnio na temacie audio itd. Co do basów, to nie lubię kiedy "mocniejsza" muzyka w filmach zagłusza np. dialogi, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj kiedy mamy do czynienia z mocniejsza muzyką w filmach, nie ma za dużo dialogów. Kiedy natomiast jest akcja, lepiej chyba żeby moc dźwięku była odpowiednio słyszalna. W każdym razie ja to lubię.
Wydaje mi się, że za 500 zł ciężko o głośniki 2.0, które będą miały odpowiedni dźwięk do filmów. Raczej potrzebujesz zestawu 2.1. Bas tam nie będzie bardzo dobry ale będzie. 

Kiedyś miałem microlab m-880 i jak za tą cenę byłem bardzo zadowolony. 
Poszukaj może coś Edifiera, Microlaba albo logitecha

Edited by renifer
Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuje to microlaby fc330 od zawsze były polecane. Zapewne nie da się wtopić tym zakupem.
Dobierz sobie jakiś drugi model, zamów jedne i drugie w tym samym czasie i odeślij te gorsze. Ja bym jako drugie wziął Edifiery.

Edifiery mają dodatkowo wejście optyczne, więc TV mógłbyś bezpośrednio podłączyć. 

Edited by renifer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...