Jump to content

Głośniki do komputera (oglądanie filmów) za ok. 500 zł

Recommended Posts

Proszę o pomoc w wyborze głośników do komputera, głównie z myślą o oglądaniu filmów i seriali. Oglądam na TV podłączonym do komputera przez HDMI. Pomieszczenie jest dość małe: 4m x 3m. Zastanawiam się jaka opcja będzie optymalna przy budżecie ok. 500 zł - 2.0, 2.1 czy 5.1? Wydaje mi się, że 5.1 nie ma większego sensu przy tak małym pokoju, bo i tak nie mam możliwości ustawienia głośników za plecami. Czy w związku z tym lepiej wybrać 2.0 czy 2.1, a jeżeli już to jakie modele lub producentów polecacie? Będę wdzięczy za pomoc.

10 minut temu, renifer napisał:

Musisz podać więcej informacji. Jaki dźwięk lubisz? Cieplejszy, czy może bardziej neutralny. Czy chcesz mieć dużo basu? Czego słuchasz?

Tak jak napisałem, głośników potrzebuje przede wszystkim do oglądania filmów i seriali - zależy mi, aby dźwięk był naturalny i niezmieniony - nie wiem jak to inaczej nazwać, bo nie znam się zbytnio na temacie audio itd. Co do basów, to nie lubię kiedy "mocniejsza" muzyka w filmach zagłusza np. dialogi, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Zazwyczaj kiedy mamy do czynienia z mocniejsza muzyką w filmach, nie ma za dużo dialogów. Kiedy natomiast jest akcja, lepiej chyba żeby moc dźwięku była odpowiednio słyszalna. W każdym razie ja to lubię.
Wydaje mi się, że za 500 zł ciężko o głośniki 2.0, które będą miały odpowiedni dźwięk do filmów. Raczej potrzebujesz zestawu 2.1. Bas tam nie będzie bardzo dobry ale będzie. 

Kiedyś miałem microlab m-880 i jak za tą cenę byłem bardzo zadowolony. 
Poszukaj może coś Edifiera, Microlaba albo logitecha

Edited by renifer

Z tego co się orientuje to microlaby fc330 od zawsze były polecane. Zapewne nie da się wtopić tym zakupem.
Dobierz sobie jakiś drugi model, zamów jedne i drugie w tym samym czasie i odeślij te gorsze. Ja bym jako drugie wziął Edifiery.

Edifiery mają dodatkowo wejście optyczne, więc TV mógłbyś bezpośrednio podłączyć. 

Edited by renifer