Jump to content

Recommended Posts

Jest ktoś może z forumowiczów kto użytkuje któryś z modeli V lub G7,8x firmy LG ? Jest tam podobno umieszczony Quad dac który robi wyraźną różnicę w jakości audio odtwarzanego przez mini jack w odniesieniu do reszty smartfonowej konkurencji.I właśnie tu pytanie o tę granicę 50 Ohm po których to przekroczeniu system zaczyna grać na wyższej jakości. Prawda to ? Ktoś próbował z słuchawkami do i ponad tę granicę? Oczywiście dochodzi jeszcze synergia bo niestety moje 48 Ohm Etymotic ER4XR prawdopodobnie jej nie złapią z LG, a bardziej ciepłych smartfonów z Hi Res Audio za bardzo nie kojarzę,są niby jakieś Xiaomi ,Asus które ten certyfikat posiadają, ale jak to gra to ?

Mam V40, na pewno Ety nie uruchamiają HG, ale QuadDAC uaktywnia się przy kablowym połączeniu (jest możliwość wył.). Są na rynku kable, które "pomagają" przekroczyć te magiczną barierę. Jak się domyślasz ER4XR synergii nie złapią :P, choć pewnie znajdą się i tacy, którym to odpowiada. Ja zdecydowanie swoje Ety wolę podpinać do np. ZX300/BA300S. Co do Xiaomi i Asusa się nie wypowiadam, bo nie słyszałem... Reasumując LG gra jak DAPy, tak ca. 3-5 lata temu, niby daję radę, zawsze się go ma pod ręką, dekoduje MQA, ale chciałoby się więcej. 

Posted (edited)

Co do synergi to ,że niby zbyt liniowe i chłodne są LG ,i z Etami to już może być za dużo.Jednak w sumie po to ten model słuchawek kupiłem, aby było w miarę równo i czytelnie i bez podkoloryzowania.Na pewno synergi (jak dla mnie) nie załapały z q5s - zrobiło się zbyt cyfrowo. Czym więcej czytam tym mniej wiem😅 i bez słuchania ciężko coś wybrać. Podobno V i G od LG zagrają lepiej od reszty konkurencji. Dirac mają niektóre Xiaomi ,oraz Huawei ,się okaże, że inne jeszcze coś innego i wszystko zostanie po stronie słuchającego co wybierze bo jakość dźwięku w powiedzmy 15 smartfonach na rynku będzie podobna ,a tylko zmieni się sygnatura w zależności od marki. Jeszcze tydzień temu byłem pewien, że LG zagrają na pewno lepiej od reszty na poziomie słabszych dapów ,natomiast reszta o poziom niżej.

Edited by Pitb

Mam LG V30 i używam takiej przejściówki Dunu Conductor 75 Ohm (kilkadziesiąt złotych u braci chińczyków) do słuchawek, które mają wyraźnie poniżej owych 50 Ohm. QuadDAC się załącza niezawodnie i to słychać. Można również kombinować z przedłużaczem do kabla, ale z moich prób to jest zdecydowanie gorsze rozwiązanie i czasem nie chce się włączyć QuadDAC. Aha, jest aplikacja Hi-Fi Status (LG), która nic nie robi tylko wyświetla powiadomienie o stanie pracy QuadDAC więc nie daj się nabrać ;-)  Gdy podłącza się słuchawki o rezystancji powyżej owych 50 Ohm faktycznie przełącza się ten tryb pracy QuadDAC, sprawdzałem na wielu swoich słuchawkach.

Edited by Til

Dla ciekawości podłączyłem moje XR (kabel 4x occ 7n, adapter na 8x miedzi złoconej BAL -> SE, brązowe dumpery Soniona) pod V40 (Slow, EQ flat, bez HG), myślę, że nie masz co się bać :) Zresztą IMVHO Ety nie są wybredne pod względem źródła, jak co po nie które IEM. Ten Sabre w LG zapewni wystarczające SQ ;P

Tak analityczne słuchawki jak ety pokażą wszystkie wady źródła jeszcze takowe występują. Z jaśniejszymi sprzętami też za bardzo nie polecam łączyć.

Wychodzi na to, że nie słuchałem ich ze słabymi sprzętami... A tak serio, co innego uwarunkowania techniczne (impedancja, skuteczność), a co innego sygnatura urządzenia. Nadal uważam, że to nie są trudni zawodnicy do wysterowania. Tęż je lubię parować z cieplejszymi sprzętami... 

• 2 weeks later...