Jump to content
Sign in to follow this  
k0zik

Słuchawki które otulą sobą :)

Recommended Posts

Posted (edited)

Droga społeczności forum,

Zwracam się z prośbą o polecenie słuchawek które po prostu otulą mnie swoim dźwiękiem podczas słuchania rockowo-popowych ballad.

Chodzi mi o to, że po prostu podczas słuchania poczuję się jakbym był w środku muzyki. Jak zamknę oczy to mam się przenieść pod / na scenę.

Ma być do bólu muzykalnie, z efektem, że siedzę wśród ludzi którzy właśnie grają.

Muza typu Roxette, Ed Sheeran, Eric Clapton czy Sting. Mowa o spokojnych kawałkach.

Chcę się po prostu odciąć od świata, mają mi przyprowadzić muzykę do mojego pokoju :)

Na tą chwilę mam Oppo PM-3 i K270 Playback. Szukam czegoś co znacznie bardziej mnie ulula niż PM-3 i zagra z trochę mniejszym pazurkiem niż 270 Playback ale z tą samą lub lepszą jakością.

Chciałbym aby dzwięk był trochę odsunięty od uszu, no tak, żebym czuł się w środku ale nie z głośnikami na uszach :)

Budzet, no chciałbym zmieścić się w 3kpln ale jeśli na prawdę warto dołożyć to ok.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edited by k0zik

13 minut temu, k0zik napisał:

Chodzi mi o to, że po prostu podczas słuchania poczuję się jakbym był w środku muzyki. Jak zamknę oczy to mam się przenieść pod / na scenę.

Ma być do bólu muzykalnie, z efektem, że siedzę wśród ludzi którzy właśnie grają.

K270 Studio to pierwsze co mi się nasuwa. Z nowych, prawdopodobnie iSine 10 lub LCD-i3, jeśli lubić takie konstrukcje. Ogólnie kierunek jest tu zgodny z Audeze, więc z używanych LCD-X mogą jeszcze wpaść w ucho, choć to otwarte.

Czy słuchawki dokanałowe, takie tak te iSine nie są z założenia gorsze, bo są dokanałowe?

Nie jest tak, że z zasady słuchawki z nausznikami gwarantują lepszy odbiór dźwięku?

To znaczy pewnie nie, skoro pan poleca ale jakby ktoś miał chwilę i napisał dlaczego takie słuchawki mogą być równie dobre jak duże, nauszne.

Odpowiedź na to pytanie znajduje się przynajmniej w kilku recenzjach na blogu jakie popełniłem na temat tej serii. Jest tam bardzo dokładny i szczegółowy opis wraz z porównaniami do słuchawek znacznie większych i droższych. Są to słuchawki na tyle wysokiej klasy, że rywalizują z wieloma swoimi odpowiednikami cenowymi w modelach pełnowymiarowych. Aczkolwiek to konstrukcje dosyć specyficzne. 

Ponad 2 lata miałem iSine 20, niedawno bardzo mocno chwaliłem iSine 10 i zrobiłem na ich temat artykuł porównawczy z nimi oraz LCD-i3, które aktualnie posiadam.