Jump to content

Porównanie Słuchawek Meze 99 classic Vs AudioQuest NightOwl Carbon


Recommended Posts

Cześć forumowicze, Mam do was Pytanie. Mam zamiar Kupić słuchawki zamknięte do 1500 zł. Jak na razie wpadły mi w oko AudioQuest NightOwl Carbon oraz Meze 99 classic. Chciałbym by były Uniwersalne, Ponieważ nie mam jednego konkretnego Gatunku. Czasami jedzie się metrem lub autobusem i wtedy chcę by wytłumienie byłoby dobre, lecz Do Wyjścia lepsze chyba byłyby Mezy, gdyż nie rzucają się krzykliwym wyglądem w Oczy  jak AudioQuest NightOwl. Byłyby najczęściej używane z MP4 od Appla, czasem z Telefonem i Laptopem. Zahaczając  o Laptopa Zastanawiam się nad Daciem lub wzmacniaczem do 300 zł [Chyba wybiorę Fiio e10k Olympus2, może być coś lepszego używanego] Ponieważ posiadam stare douszne słuchawki Bose na kablu i fajnie byłoby gdyby z tym wzmacniaczem dobrze współpracowały słuchawki wymienione wyżej. Zależy na dobrym wykonaniu by żyły długo oraz na dużej Przestrzeni. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej.

Co wiecej:

Primo - Meze nie są wymagające pod względem napędzania, amp/DAC nie jest im niezbędny i są znacznie bardziej uniwersalne odsłuchowo.

Secundo - poczytaj o wariancie Meze 99 Neo. Są tańsze, jeszcze bardziej "wyjściowe" wyglądem i pod kątem outdooru wiele osób to te właśnie preferuje.

Edited by Hardened
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc lecz ja wolę zostać przy tych konkretnych modelach i waszym zdaniem lepiej będzie wybrać jednak Meze. Już Półotwarta konstrukcja nie będzie mi przeszkadzać , ale najważniejsze są odczucia słuchowe i wygoda. Które będą lepsze patrząc na same te rzeczy? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, ImNotAudiophile napisał:

najważniejsze są odczucia słuchowe i wygoda. Które będą lepsze patrząc na same te rzeczy?

Odpowiedź na tak postawione pytanie wymaga zdolności profetycznych, których niestety nie posiadamy. To użytkownik ustala jakie są jego odczucia słuchowe i które słuchawki są na jego głowę wygodniejsze. Nie da się tego ustalić tego zdalnie. 

Potrafię siedzieć po 6-8 godzin w słuchawkach które dla niektórych osób są skrajnie niewygodne. A nie wytrzymuję 15 minut w tych, które za wygodne uchodzą, a tylko dlatego że naciskają mi głowę/uszy w konkretnych miejscach. 

Link to post
Share on other sites

Miałem w domu zarówno Meze jak AQ carbon. Dźwiękowo dużo bardziej podobały mi się AQ (miałem je ponad rok), są też bardzo wygodne, ale tak jak poprzednicy piszą na miasto to raczej Meze. Do domu zdecydowanie wybrałbym AQ, choć warto je wcześniej posłuchać to są na swój sposób specyficzne. Meze dużo bardziej basowe, choć mi ich bas nie pasował.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...