Jump to content

Zestaw: Słuchawki zamknięte + wzmacniacz słuchawkowy 1000-1200 zł.

bsolich
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Postanowiłem napisać na forum w celu uzyskania pomocy bo 2 rok z rzędu na przełomie listopada i grudnia mam te same wątpliwości co do wyboru odpowiednich dla mnie słuchawek. Rok temu w grudniu zakupiłem Sobie słuchawki AKG k540, byłem z nich bardzo zadowolony do czasu aż nieszczęsny pałąk rozwalił się, oczywiście próby klejenia nie przynosiły zamierzonego celu, poskładałem je jakoś, użyłem marketowego pałąka z innego modelu i tak egzystują sobie do dzisiaj, jednak poprzez brak docisku do uszu korzystam z koło, 60 % możliwości tych słuchawek. Albo je sprzedam, albo zostaną na pamiątkę. Przejdźmy jednak do meritum sprawy. 

Nie miałem za bardzo nigdy możliwości posłuchać różnych modeli, nie mam też za bardzo w okolicy sklepu, żeby zobaczyć różnicę. Słucham muzyki klubowej, zaczynając od mrocznych klimatów (techno, minimal ) kończąc na lekkich housowych brzmieniach z dużą, bardzo dużą ilością wokali. Moje roczne AKG 540 były dobre, dzwięk mi sie podobał, wydaje mi, się że mogły jednak mieć więcej dołu. O innych aspektach ciężko mi sie wypowiedzieć. Mam na oku droższy model AKG mianowicie K550, lecz nie wiem czy to dobry pomysł, jeśli chodzi o muzykę którą słucham, i tu właśnie prośba dla Was. Pomóżcie :)  Co do innych cech jestem grafikiem i cenię sobie też design słuchawek, AKG k550 są wg mnie piękne, jedne z najpiękniejszych jakie widziałem, i ta cecha też dla mnie ważna choć nie najważniejsza bo muzyki słucham w 80 % w domu, na laptopie do którego mam podłączony SOUND BLASTER X-FI SURROUND 5.1 PRO, z którego nie jestem do końca zadowolony i zamierzam sprzedać. Do słuchawek mam zamiar dokupić wzmacniacz słuchawkowy, tak żeby na nowo zakochać się w muzyce. A tak poza tym to uszy mam chyba spore, więc raczej duże słuchawki potrzebne :) Celuję w słuchawki zamknięte, nie chce przeszkadzać żonie ;). Więc podsumowując szukam zestawu słuchawek plus wzmacniacz słuchawkowy, kwota jaką zamierzam wydać to 1000-1200 złoty, choć mam słabą "silną wolę" a jeszcze niedawno planowałem zakup zestawu stereo (zrezygnowałem) więc mogę nagiąć przedział cenowy :) 

Linki do muzyki którą słucham. 

https://www.youtube.com/watch?v=_VEZ5F-ouhE 

pozdrawiam serdecznie i dziękuję, za każdą odpowiedź ;) 

Edited by bsolich