Jump to content

Co się stało z CzatBoxem?


Recommended Posts

Witam,

Dostęp do czatu jest teraz częścią systemu rangowego. Czatbox był ujęty od samego początku w regulaminie forum, który niestety nie zawsze był tam przestrzegany (wulgaryzmy itd.). Informacja została zawarta w zbiorczym wątku informacyjnym. Uznałem że nie ma potrzeby anonsować tego w jakiś szczególny sposób, jako że czat jest tylko dodatkiem do forum, a nie jego kluczowym elementem. Wierzę jednak, że podjęte działania będą miały pozytywne przełożenie na poziom i merytoryczność forum. 

Decyzje o powrocie do starego systemu dostępowego będą rozważane w zależności jak rozwinie się sytuacja i potrzeby. 

  • Approved 3
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Po ostatniej aktualizacji chatboxa (2.5.1) nie wyświetlają się ostatnie czaty, ani nie ma dostępu do czatów osobistych. Nie widać także pisanych na bieżąco treści. Problemy zakładam zostaną rozwiązane wraz z wypuszczeniem nowej wersji. 

Licencja na chatbox+ jest wykupiona do listopada 2021. Zalecam zrobienie kopii zapasowej ważnych rozmów, jeśli takowe są w ramach CB+ przechowywane. Po tym czasie bardzo możliwe, że wrócimy do wersji darmowej. Jeśli następne nowe wersje CB+ nie rozwiążą problemu, również możliwe że będziemy migracja na wersję darmową nastąpi znacznie szybciej. Jednak moduły takie jak czat są zbyt podatne na awarie, aby mogły służyć za pewne miejsce rozmów z forumowiczami.

Przy tej okazji chciałbym zaanonsować, że prawdopodobnie będziemy zastępowali chatbox naszym własnym serwerem Discord. Ponieważ serwer DS jest jeszcze w trakcie testów, zaproszenie tymczasowe dla wszystkich naszych forumowiczów jest dostępne pod tym adresem: https://discord.gg/4WZS5C8C

Daje nam to większe możliwości i większą elastyczność. Będzie to też chyba pierwszy w Polsce discord poświęcony w dużej mierze tematyce audio.

  • Sad 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

na kąkurencyjnym forum napisaliby "lepsze jest wrogiem dobrego" jak to było wiele razy pisane przy chęci jakichkolwiek usprawnień

 

mile widziałbym zastąpienie przestarzałych platform tymi nowszymi 

i nie mam na myśli samego czatboxa, ale i część komunikacji samego forum 

Link to comment
Share on other sites

Na całe szczęście niespecjalnie nas interesują opinie z konkurencyjnych forów ;).

Fora ogólnie wymierają i stają się bardziej specjalistycznymi platformami dla hobbystów, tak jak u nas. Albo helpdeskami lub wylęgarniami marketingowego bełkotu. Nie mamy na to niestety wpływu, a jedynie możemy troszczyć się o nasz wspólny przybytek. Zapewniam że nie ma żadnych planów zastąpienia lub zlikwidowania forum jako całości. Problem dot. jedynie czatboksu i na nim skupia się obecnie moja uwaga. 

Na tą chwilę zainstalowałem pomocniczo wersję darmową.

Wersja płatna została tymczasowo wyłączona.

 

[22.08.2021] EDIT: Ze względu na brak aktualizacji mogących rozwiązać problem Chatbox+ oraz przejście na platformę Discord, Chatbox FREE zostaje również zamknięty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...