Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie, w pierwszej kolejności chce przeprosić ponieważ nie mam pojęcia , który by był odpowiedni dział, nie mniej finałowo i tak wielu z Was ma duże doświadczenie i w kinach domowych i kolumnach stereo.

Zanim jak kolwiek przystąpiłem do pisania tego tematu poświęciłem parę tygodni na zbieranie informacji, i finałowo ręce mi opadły jest tak ogromny wybór modeli, tyle zmiennych przy głośnikach/ wzmacniaczach, amplitudach, że czym dalej się zagłębiając człowiek traci grunt pod nogami, a nie chce wydać te 5-10k zł  na marne..

Zatem informacje:

- Pokój  ma około 20m2, wysokość 2.1m

- Myślę że ważna kwestią jest fakt iż jest to 3 najwyższe piętro w budynku,

- Podłoga winylowa (, która wycisza teoretycznie o 50 % dźwięki) ,oraz  podkład to jakieś 19+/- dB dodatkowo wyciszenia, napomniałem o tym bo wiem że niektóre zestawy potrafią naprawdę dudnić, a wojny z sąsiadami nie chce prowadzić, gdy tylko uruchomię TV z głośnikami..

- budżet jak pisałem wcześniej 5-10k, przy czym te 10 k zł jeśli jest naprawdę warto

Preferencje:

- 95% filmy ( Netflix, Amazon, HBO GO ) - z czego około 25 % jest w systemie Dolby Atmos, reszta to chyba stereo jeśli się dobrze orientuje

- Dodałem zdjęcie ponieważ szukam też dobrego efektu wizualnego kolumn, pod 65 calowy TV, kaloryfer zostanie obudowany, kolumny będą stały dość blisko ściany z uwagi na brak miejsca

- Nie oglądamy filmów głośno, przeważnie w zakresie 10-20% mocy, nie mniej bardzo mi brakuje  basów i tego wyrazistego dźwięku ( z odsłuchu Klipsch bardzo mi przypadły do gustu, ale kwestia czy są warte tej ceny..)

- Dobrze jak by kolumny były ładne dość sporawe czarne/szare

 

I dalej już totalnie człowiek się gubi..

- bardzo nie lubię soundbarów, nie jestem audiofilem, ale nawet te najdroższe zestawy brzmią w mojej opinii słabo

- najlepszym dla mnie rozwiązaniem były by kolumny aktywne, ale gdzie co czytam to ciągle są jakieś problemy, że naturalnie po prostu słabiej grają, z pasywnymi to musze kupić też odpowiedni dobry amplituder

- ogromny dylemat czy zestaw 5.1 czy 2.0, uwielbiam bass ( ale nie przytłaczający ) i  ogólną wyrazistość i większą gamę dźwięków, nie mniej martwię się czy subwoofer nawet przy normalnym oglądaniu filmów nie będzie powodował uderzeń w podłogę, budząc w nocy sąsiadów ( tutaj moja niewiedza jak to działa )

- czy duża różnica jest z subwoofer grającym od zakresu 30Hz+ a tym grającym od zakresu 20Hz+

 

Bardzo prosił bym o jakieś zestawy, które w waszej opinii naprawdę są warte uwagi.

 

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz

Bez tytułu.jpg

Link to post
Share on other sites

@TomaszW Jeżeli chcesz słuchać filmów w systemie Dolby Atmos,  to musisz być świadom, że musisz ustawić, lub zamontować  siedem głośników, w najlepszym przypadku, pięć, gdzie fronty, będą miały już wbudowane głośniki do Atmosa, plus Subwoofer.

W stereo jest prościej, bo masz dzwięk  dwukanałowy w filmach i możesz korzystać z dwóch kolumn , plus ewentualnie  z dodatkowym subwooferem.  Co jest też dobre , bo cały budżet idzie na wzmacniacz i  kolumny.

Pytanie, czy kupujesz dzwiek Dolby kinowy, czy stereo, bo różnica jest kolosalna , Trzeba sobie posłuchać filmu w stereo i w wersji z dzwiękiem kinowym.

Między Dolby, a Dolby Atmos , też jest róznica w dzwieku . 

Twój pokój spokojnie nagłośni średniej wielkości zestaw kinowy z subwooferem.

Zestaw stereo również , a zestaw oparty na kolumnach Klipscha serii 820, albo droższej 8000,  pozamiata wszystko, sąsiedzi się obrażą,  ale bedzie frajda na filmach i w muzyce.

 

Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podoba klipsch rp-8000f z brzmienia itp, bez suba zewnętrznego, ale rozumiem że przy nawet spokojnym słuchaniu dźwięk będzie się przebijał? i nie pomoże lepsza wersja podłogi z wyciszeniem ?

Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, aby przy spokojnym graniu były jakieś problemy z sąsiadami ,  jeżeli nie będzie subwoofera, to tym bardziej . Oczywiście na tych kolumnach da się  potężnie zagrać, ale jak się rozsądnie słucha, to nie będzie problemów.

Klipsch  RP 8000F, poradzą sobie ,też w muzyce, to bardzo udana konstrukcja, która gra bardziej uniwersalnie, jak modele z wcześniejszych serii, jest mniej ostra na górze i  potrafi zagrać w kinie i w muzyce , ale zawsze jest dynamicznie i bas gra energetycznie .:)

 

Edited by pablo650
Link to post
Share on other sites

@TomaszW  to musisz mi powiedzieć, czy amplituner kinowy, czy stereofoniczny , czy wzmacniacz stereo.

Amplitunery kinowe

Onkyo TX-RZ740

Denon AVR-X3600H

Marantz SR5014

Onkyo TX-RZ840

Yamaha Aventage RX-A880

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...