Jump to content

Słuchawki nauszne ~100-200zł

MrMody
 Share

Recommended Posts

Witam. Rozmyślam nad zakupem nowych słuchawek, aktualnie na ringu stoją Superlux HD669 oraz ISK HP-580. Wcześniej myślałem jeszcze nad HD 681, 681 EVO, CAL! czy paroma innymi z których się szybko wycofałem. Z CAL! wycofałem się wczoraj bo stwierdziłem, że nie będę 2x więcej wydawać na kartę dźwiękową niż na słuchawki (nie stać mnie, może kiedyś), a posiadam zaledwie Realtek ALC662 na płycie głównej. Przeznaczenie słuchawek to zarówno muzyka (rodzaj wszelaki, bassy nie bassy, spokojne nutki, rapy, rocki, metale, popy, no mój gust jest wszechstronny), gry, filmy - wszystko czego można słuchać na komputerze. Z domu raczej nie mam zamiaru w nich wychodzić. W HD669 i 681 EVO bardzo podoba mi się fakt odpinanego kabla, z moich doświadczeń to on zazwyczaj jest powodem śmierci słuchawek (a bo to zwierze pogryzie, samemu się jacka wyłamie czy kot zahaczy..), a tak można tanim kosztem wpiąć nowy i korzystać ze słuchawek dalej. Obecnie np. mam na uszach Sony MDR V150, żadne cudo, dźwięk jest okej lecz już czas na wymianę, są zamknięte i raczej takie bym wolał ale w sumie.. mogę eksperymentować, jednak bardziej wskazane zamknięte/półotwarte niż otwarte. Prócz dźwięku, gdzie wybór jest niemożliwy jak się słuchawek nie usłyszy, no a przed kupnem pewnie nie usłyszę patrzę na wygodę z użytkowania. 669 i HP-580 chyba wypadają pod tym względem podobnie, jednakże na HP-580 można przeprowadzić skarpetkowego moda, na 669 nie mam pojęcia. Pod recenzją HP-580 Pan Jakub Łopatko napisał, że:

Do ISKów pasują nausznice:
- welurowe i skórkowe AKG z modeli K240 (wszystkie wersje) / K250 / K260 / K270 (obie wersje) / K271 (wszystkie wersje) / K280 / K290 / HSC-271 / HSD-271 / M220 PRO
- Beyerdynamic z modeli z serii T
- wszystkie wersje nausznic do Brainwavz HM5
- wszystkie nausznice Superlux z modeli HD662, HD681
- po siłowaniu się wejdą również nausznice Beyerdynamic z modeli DT770 / 880 / 990 / Custom One PRO
- najprawdopodobniej wejdą też Superluxowe HD669, HD681 EVO

Więc zastanawiam się czy te same wejdą na 669 i które najlepiej by było kupić by poprawić komfort, a może lepiej skarpetkowy mod (i czy można go zrobić na 669)? Podpowiecie w którą stronę spojrzeć jeśli chodzi o zakup? Zainwestować w te 669, zostać przy HP-580 czy może coś jeszcze innego? Nigdy nie miałem jakichś super słuchawek ot Panasonici, Philipsy, Sony i inne do 100zł bo dostawane w prezencie jak się stare zepsuły, ale jestem spragniony odrobinę lepszych wrażeń :D

Edited by MrMody

Na 681 się da skarpetkowego, ISK to ta sama budowa, więc też się da, na 669 nie wiem a nikt na 100% nie jest w stanie powiedzieć. ISKi lepsze od 681 o tyle, że dźwięk jest inny i skłania się ku 681 EVO co mi bardziej odpowiada z opisów. Aktualnie troszkę też myślę nad Encore Rockmaster OE.

Edited by MrMody