Jump to content

[ROZWIĄZANE] Wzmacniacz do IFI ZEN DAC i Sennheiser HD 660s do ok. 2000 zł

Recommended Posts

Ja bym nawet poszedł dalej i radził Tobie do końca września dać sobie czas na odsłuchy całego pakietu nakupionego sprzętu, by zorientować się, co tak naprawdę lubisz, bo widzę, że audionervosa dopadła Ciebie na całego. Wydajesz coraz większe pieniądze, zaś nie jestem przekonany, czy daje to Tobie satysfakcję współmierną do zwiększania wydatków. Nie sztuką jest kupować coraz więcej, sztuką jest znaleźć satysfakcję/akceptowalny brak niedosytu (bo ZAWSZE może lepiej i drożej) jak najmniejszym kosztem. Jeśli do czegoś nie jesteś przekonany i możesz zwrócić, to zwróć. Nie mogę się niestety zgodzić z radami Kolegów, którzy sugerują Tobie już teraz polowanie na docelowy zestaw z górnej półki, bo zadowolenie z takowego zależy od tego, jakie brzmienie jest Twoim preferowanym, a Ty jesteś dopiero na etapie jego szukania, metodą prób i błędów. Daj sobie czas na zdobycie subiektywnej wiedzy odsłuchowej, tego nie da się przeskoczyć.

• Like 1

My tu się produkujemy a kolega poszedł szukać pomocy na inne forum nawet nam nie odpowiadając, także nie ma co się bawić w wujka dobra rada. Tam mu albo sprzedadzą kolejne dyi, albo jakoś wzmacniacz który ktoś przypadkowo na w komisie, albo sprzedawca sklepu zaproponuje coś wyjątkowego co akurat ma na stanie 😉 

Oczywiście nie ma w tym nic złego, to jest cześć tego świata audio i tak się zbiera cenne doświadczenie. 

Edited by Palpatine

No co poradzisz, poszedłby posłuchać, wybrał sprzęt raz a dobrze, nazbierał kasy, kupił i miał święty spokój. Potem mając już zestaw ostateczny, mógłby dalej zbierać doświadczenie słuchając kolejnych sprzętów, ale robiłby to z ciekawości, a nie z konieczności szukania sprzętu dla siebie.

3 godziny temu, Palpatine napisał:

My tu się produkujemy a kolega poszedł szukać pomocy na inne forum nawet nam nie odpowiadając, także nie ma co się bawić w wujka dobra rada. Tam mu albo sprzedadzą kolejne dyi, albo jakoś wzmacniacz który ktoś przypadkowo na w komisie, albo sprzedawca sklepu zaproponuje coś wyjątkowego co akurat ma na stanie 😉 

Oczywiście nie ma w tym nic złego, to jest cześć tego świata audio i tak się zbiera cenne doświadczenie. 

Rzeczywiście, działa na wielu frontach. 

Przy tak impulsywnych zakupach te doświadczenie będzie w większym stopniu kosztowne, niż cenne. Niemniej, co kto lubi...

@Palpatine @Nehero @Hardened

Panowie, to cos zlego, że pytam na innych forach, gdzie byc moze siedza inni ludzie? Zbieram wiedze i propozycje. Nie rozumiem oburzenia i komentowania calej sytuacji :)Zaproponowaliscie mi, zebym sie wstrzymal z zakupami i posluchal tego co mam, wyrobil sobie zdanie, nauczyl sie sluchac i zapewne macie w tym duzo racji, ale skoro pytam o sprzet, to znaczy, ze chce kupic, a nie czekac :) Oczekuje porady jaki sprzet bedzie najlepszy w okreslonym budzecie, a nie żebym sie wstrzymal z zakupem. Pozatym nie kupuje juz jutro na hurra, spokojnie Panowie. Za sugestie dziekowalem i jestem wdzieczny, choc nie na kazde pytanie uzyskalem odpowiedz, co akurat rozumiem, bo nie kazdy byc moze zna dany sprzet. 

Do rzeczy. Na chwile obecną jestem w stanie wydać max maxów 5000zł na nowy sprzet, najlepiej dwa w jednym DAC + wzmacniacz. (choc wolalbym sie zmiescic w 4 tys). Interesuje mnie cieplo-muzykalne granie. Muzyki slucham z kompa z Tidala, tylko i wylacznie na sluchawkach. Sprzet tylko nowy mnie interesuje, uzywany nie wchodzi w gre. 

Pomożecie? Bardzo proszę. I przepraszam jeżeli ktos sie poczul urażony, bo nie odpisalem. Choc pytania żadnego do mnie tam nie było :)

Pozdrawiam serdecznie i wnosze o zrozumienie.

ps. nie moge iść i posluchac, bo raz, że mieszkam w gorach na odludziu, a dwa nie mieszkam w Polsce. Tutaj gdzie mieszkam nie ma takiego wyboru jezeli chodzi o sprzet audio. Jest poprostu pod tym wzgledem krotko mówiac bida.

Edited by MichalZZZZ

Z mojej strony mogę polecić tylko te rzeczy, z którymi sam miałem styczność i jak ma być ciepło-muzykalnie to taki był dla mnie właśnie Feliks Audio Echo. Dobierzesz jakiś dac np. Topping E30, kable rca i powinno być ok. plus nie nadwyrężysz zbytnio budżetu. Tylko nie będzie to wtedy 2w1. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. A jak chcesz iść na całość to integra od Bursona, konkretnie Conductor 3 Performance. Zostały jeszcze 2 dni promocji  więc zmieścisz się  w górnym limicie 5k zł. i jeszcze ci zostanie. 

@Hardened serdecznie dziekuje za chęć pomocy, będę czekal na odp kolegi @trez0r

Mam do Was ost. pytanie i juz obiecuje, że nie będę Was męczył. Wytypowalem trzy wzmacniacze na ktorych sie skupie i pomiedzy nimi dokonam wyboru. 

- Burson Soloist 3X Performance

- Topping A90

- Feliks Audio Espressivo Mark II

Pytanie brzmi który i dlaczego? :)

Uff... przebrnąłem. Temat trochę mylący :/ Rozumiem, że chcesz OTL - przeszedłem tą drogą - fajne, lecz uważam, że aktualna polityka cenowa feliksa na tzw. entry-level jest nieporozumieniem (Sinus?). Przede wszystkim polecam wypożyczyć na odsłuch, i podejść z dużą rezerwą. Espressivo brzmieniowo jest zbliżony do Echo, ale docelową formułą pracy są IMO głośniki. Mogę jedynie zasugerować, co bym osobiście zrobił Twoim iFi stackiem :P .. pozbyłbym się go i poszedł w rozwiązanie zintegrowane w stylu Burson Conductor  3 Performance. Zostaniesz z jednym klockiem, ewentualnie wymienisz op-ampy na v6 classic (jeśli uznasz, że brzmienie analogowe to twój żywioł). Mam nadzieje, że skupisz się na tym, w którą stronę zechcesz "pójść". Zaczekamy na wątek o słuchawkach :P 

PeeS: o Toppingach się nie wypowiadam, bo nie słuchałem żadnego sprzętu sygnowanego tego marką.

4 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

Nie moge wypozyczyc, nie mieszkam w Polsce. A co powiesz o Bursonie Soloist 3X Performance? Bo ten klocek mnie interesuje najbardziej.

A w "nie Polsce", nie ma takiej instytucji jak odsłuch? Soloist to AMP (następny klocek do kolekcji?), nic na jego temat nie jestem w stanie napisać, bo IMO jeszcze oficjalnie nie trafił do sprzedaży - pre-ordery. W sieci można przeczytać "ochy i achy". Uwierz mi, większy skok jakościowy uzyskasz, pozbywając się tej drobnicy. Ten BurrBrown w Ifi jest ok, ale całe combo od Bursona jest naprawdę kawałkiem dobrego sprzętu, który pozwoli Tobie przestać się szamotać w bliżej nieokreślonym kierunku... Na koniec i tak zrobisz jak będziesz chciał, Twoje pieniądze, Twój wybór. Howgh!

• Like 1

No cóż, tez pisałem ze sprzedać wszystko i kupić Burson CV2+(lub Converto mk2) ale tutaj co kilka dni pojawiają się pytania o inny sprzęt włącznie z jakimiś „Chińczykami”. Oba sprzęty widziałem już poniżej 5k.

Nikt nic nie napiszę słowa o nowym Soliscie bo nikt go nie słyszał i jeszcze nie usłyszy jakiś czas, sprzedawcy dopiero na forach naganiają na nowość, co do Sinus to jak wyżej, a o Chińczykach zapomnij.

Pierwsze lepsze goloszenie z roczna gwarancja

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/32/377881.php

Edited by Palpatine
16 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Boje sie kupować używek, aczkolwiek jakby ktos widzial Burson CV2+ w cenie pozniej 5 tys zl, to bardzo prosze o informacje.

Jest kilka takich ofert obecnie, wpisz "Burson Audio Conductor v2" w hi fi shark. Czesc z USA, wiec musisz doliczyc VAT, ale sa i z Europy. Oczywiscie to sprzet uzywany, wiec zawsze jest ryzyko.

• Thanks 1

https://m.ebay.ie/itm/BURSON-AUDIO-Conductor-V2-High-Resolution-Amplifier-45493250242/163813257312?hash=item262407f060:g:v34AAOSw5p5dT8Px

Np. do tego ogloszenia oprocz przesylki 50 euro musze jeszcze sie liczyc, że zaplace VAT zamawiajac z Japonii ? Nigdy nie zamawialem nic z Ebay. Oprocz VAT sa naliczane jeszcze jakies inne oplaty?

Edited by MichalZZZZ
56 minut temu, MichalZZZZ napisał:

https://m.ebay.ie/itm/BURSON-AUDIO-Conductor-V2-High-Resolution-Amplifier-45493250242/163813257312?hash=item262407f060:g:v34AAOSw5p5dT8Px

Np. do tego ogloszenia oprocz przesylki 50 euro musze jeszcze sie liczyc, że zaplace VAT zamawiajac z Japonii ? Nigdy nie zamawialem nic z Ebay. Oprocz VAT sa naliczane jeszcze jakies inne oplaty?

Wygląda, że VAT trzeba doliczyc. Czasami jest opcja, że Ci go doliczą od razu przy zakupie, czasami dopiero jak przyjdzie do Polski wezwą Cię do zapłaty (Poczta polska pełni funkcję agenta celnego). Z USA nie ma cła na elektronikę, z Japonią chyba też nie ma, ale nie jestem pewien. Jeśli jest cło to je doliczą i dopiero potem VAT od całości..

Po pierwsze przeczytaj negatywy dotyczące oferenta  (jest ich całkiem sporo), po drugie sama wysyłka ma nastąpić w ciągu maks. aż 30 dni od wpływu środków na konto.  Następnie zweryfikuj dokładnie jak wygląda naliczanie cła z Japonii na tego typu towar; VAT Ciebie nie ominie, dodatkowo będzie naliczony od wartości powiększonej o koszt transportu. Zastanów się także nad problemami przy zwrocie, jeśli cokolwiek będzie nie tak. Jescze ten szacowany czas dostawy "Estimated delivery within 36-44 working days". W życiu bym z takiej opcji nie skorzystał.

Edited by Hardened
  • Like 1
Guest
This topic is now closed to further replies.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...