Jump to content

[ROZWIĄZANE] Wzmacniacz do IFI ZEN DAC i Sennheiser HD 660s do ok. 2000 zł

Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie. Szukam wzmacniacza do zestawu IFI Zen DAC + Sennhieser HD 660s. Brakuje mi troche mocy przy tym zestawie, dlatego chcialbym podpiąć jeszcze jakis wzmacniacz. Wszystko to będzie podlaczane pod laptopa. Budzet to ok. 2000 zł. Mam jeszcze sluchawki Meze 99 Classics i tutaj podłaczane do Zena niczego mi nie brakuje, ale jezeli i w tym zestawie będę w stanie poprawic jakosc takim wzmacniaczem, to super. Niemniej priorytetem jest pierwszy zestaw.

Dziekuje i pozdrawiam,

Michal.

A Zen to nie jest jakby przedwzmacniacz ? Tak sobie pomyslalem, ze warto dokupic jeszcze wzmacniacz. Wtedy zobacze jak to wszystko gra. Albo mi sie spodoba i zostawie, albo oddam i sprobuje czegos innego.

Zen to integra. DAC i wzmacniacz. Jak dokupisz wzmacniacz to Zen będzie robił za DAC a nowe urządzenie za wzmacniacz. O ile będą po obu stronach możliwości podłączeniowe.

Posted (edited)

A polecisz mi jakis wzamcniacz, żeby to wszystko ze sobą wspolgralo ?

Jak wzmacniacz poprawi brzmienie owego sprzetu, czyli, przetwornik DAC ifi Zen i sluchawki HD 660s ? Na jakiej zasadzie bedzie to ze soba podlaczone  (wzmacniacz do Zena) , na co mam zwrocic uwage, szukajac takiego sprzetu? Czy w ogole taki wzmacniacz ma sens ? Moze lepiej jakis DAP w granicach 2 tysiecy zloty ? Chcialbym zaczac sie bawic w sprzet audio i uzyskac jak najlepszą jakosc... Przeprszam za moja niewiedze, ale jestem dopiero na samym poczatku przygody z audio 🙂 Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Edited by MichalZZZZ

MichalZZZZ, dam Ci radę od serca: wrzuć na luz i zacznij cieszyć się muzyką.

Nakupiłeś ostatnio górę sprzętu, co wygenerenerowało Tobie nowe problemy i pytania, a nie zdążyłeś ani niczego dobrze odsłuchać, ani ubogacić własnej wiedzy odsłuchowej. 

W temacie dodatkowej amplifikacji ZENA, mogę wyjątkowo autorytarnie stwierdzić, że jest zbędna. Skąd to przekonanie?

Otóż wczoraj popołudniu i dziś przed południem zajrzałem do firmowego salonu Sennheisera w Berlinie (był dokładnie naprzeciwko mojego hotelu) i odsłuchałem:

1) HD 660S na HDVD 800 (gniazdo niezbalansowane)

2) HD 800S na HDVD 800 (gniazdo zbalansowane)

3) HD 820 na HDV 820 (gniazdo zbalansowane) - ten zestaw kosztuje ok 20.000zł, w salonie był w promocji za bodajże 3499 EUR (skromne niespełna. 16000 zł)

Konkluzja?

Jak na moje skromne uszy HD 660S lepiej współgra z ZEN'em, niż z mocarnym HDVD 800 (który kosztuje w PL ok. 6000zł). Co więcej, ja ZENa kręcę przy połączeniu niezbalansowanym w okolice godziny 10-tej (jak wysoko Ty to kręcisz na kompie w Tidalu w trybie Exclusive?), wiec ma jeszcze potężny zapas mocy. Skąd Ci więc przychodzi do głowy, że w tym połączeniu brakuje mocy??? 

Jeśli koniecznie chcesz odchudzić portfel i wskoczyć na wyższe piętro audio, to dzwoń do tego salonu:

https://en-us.sennheiser.com/sennheiser-store-berlin

I zamów sobie zestaw zestaw HD 800S + HDVD 800. Sam wzmacniacz HDVD 800 mają obecnie w promocji za 1000 EUR, ale przy zakupie wraz z  HD 800S sprzedadzą go za 500 EUR, bo wyprzedają końcówki magazynowe - zostały im 2 sztuki (stan dziś na godzinę 11.30). 

Załączam fotę z odsłuchu HD 800 S, by nie było, że sobie zmyśliłem. Wiem, że w PL nie jest taki odsłuch łatwy do ogarnięcia, w Berlinie wszedłem z ulicy, pogawędziłem po niemiecku i angielsku z sympatycznym pracownikiem, dziś mi nawet do odsłuchu ściszył muzę w salonie, niestety w tym samym czasie mieli mega głośnego i gadatliwego klienta, wiec jego głos zburzył mocno przyjemność przedpołudniowego odsłuchu... 

Senn.jpg

Edited by Hardened
  • Approved 1

Swego czasu, kiedy miałem HD660s, to najprzyjemniej mi się ich słuchało ze wzmacniacza lampowego. W moim przypadku był to Feliks Audio Echo. W tym samym czasie na stanie miałem jeszcze wzmacniacz hybrydowy i tranzystorowy. Niestety po podłączeniu senków do jednego lub drugiego wzmacniacza, dźwięk wydawał mi się jakiś taki bez emocji, zbyt ugrzeczniony, nieekscytujący. Dopiero lampa sprawiła, że HD660s ożyły. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Więc ze swojej strony polecałbym właśnie Echo jako dopełnienie posiadanych przez ciebie HD660s. Ewentualnie wzięcie pod uwagę kupna wzmacniacza lampowego do tychże słuchawek.

@Hardened mam dokladnie takie same odczucia jak ma kolega @melofil

Jezeli mialbym porownac moc przy pokretle na godzinie 10 miedzy Meze Classics a HD 660s, to Meze maja duzo wiecej do zaoferowania. W szoku jestem jak to gra. Co nie oznacza, że z Senkow nie jestem zadowolony, bo wokal mają genialny i np do filmów sie lepiej nadają.

Uzywasz Senków z Zenem czesciej po kablu zbalansowanym czy niezbalansowanym ?

Panowie, gdybym np na poczatek zamowil sobie Schiit Valhalla 2, to czy ma to sens podlaczajac go do Ifi ZEN DAC ? Taki Zen dostalby dodatkowego kopa ? Ktore wtedy zrodlo bedzie mi sluzyc jako regulacja glosnosci ?

1 godzinę temu, MichalZZZZ napisał:

Ktore wtedy zrodlo bedzie mi sluzyc jako regulacja glosnosci ?

Jeśli ZEN na regulację w trybie liniowym, to on będzie również regulował, a może również mieć ustawione stałe napięcie i wtedy jedyna regulacja będzie się odbywała poprzez wzmacniacz.

1 godzinę temu, MichalZZZZ napisał:

Panowie, gdybym np na poczatek zamowil sobie Schiit Valhalla 2, to czy ma to sens podlaczajac go do Ifi ZEN DAC ?

To zamów i sprawdź czy Ci to zmieni coś na lepsze czy na gorsze. Tak chyba najszybciej uzyskasz odpowiedź, bo nie sądzę, abyś szybko znalazł kogoś, kto próbował łączyć te dwa urządzenia.

Mp3Store ma na pewno więcej posiadaczy Schiitów. Tu jakoś za dużo o nich nie słychać.

• Approved 1
Posted (edited)

Czesc, zamawiam ze strony Earstream wzmacniacz Headonic i  mam dylemat jakie kable RCA dobrac, żeby połączyc DAC ze wzmacniaczem. Na stronie producenta mam do wyboru kabel Signature, SunRise oraz kabel na zamowienie o nazwie Chocolate. Bije sie z myslami, czy kable mają znaczenie, jezeli chodzi o odsluch muzyki, czy ja jako laik, czlowiek, ktory dopiero zaczyna przygode z audio uslysze roznice ? W skrocie - czy warto doplacic do drozszego kabla ? Czy taki kabel bedzie mial wplyw na jakosc posiadanego przeze mnie sprzetu ? Wzmacniacz Headonic bedzie połączony tymi kablami do IFI ZEN DAC.

Link do kabli :

http://earstream.eu/page/9/Signature/l

http://earstream.eu/page/99/SunRise/l

Edited by MichalZZZZ

Takie rzeczy raczej się już na własne uszy tylko sprawdza.

Teoria mówi, że mają wpływ, w praktyce nie wiem, jeszcze nie dostąpiłem tego zaszczytu.

• Approved 1

Przy okazji sprzętów DIY warto sprawdzić i zapytać konstruktora czy urządzenie w tym przypadku wzmacniacz ma zabezpieczenia. Było bardzo wiele przypadków w Polsce, gdzie ludzie tracili słuchawki za wiele tysięcy złotych przez skoki napięcia czy inne okoliczności. Jeśli urządzenie nie posiada zabezpieczeń poproś o pisemne zobowiązanie na zwrot pieniędzy w przypadku wystąpienia takich okoliczności. Na wielu forach są promowane pewne urządzenia, zwykle na każdym forum inne, ale nikt jakoś nie chce dać pisemnej gwarancji na zwrot pieniędzy.

O kable to ja bym się martwił najmniej w tym przypadku.

Edited by Palpatine
  • Approved 1

@MichalZZZZ Jak dla mnie to, @Nehero ma sporo racji, konstrukcja, jest amatorska , a cena podstawowego modelu, to wcale nie jest okazyjna , dodam jeszcze że przy cenie kabli, które są w twoim zainteresowaniu , już można spokojnie znależć kilka, do wyboru. Nie neguje , tego, że wzmacniacz może być dobrym zakupem, ale zakładam że chcesz wydać co najmniej 1600zł + kabel. trochę już jest.

W tej cenie jest Heed Canamp , Arcam Rhead,  a jakośc samego wykonania na przykład Arcama , to jest inny świat do tego co planujesz kupić , i ten wzmacniacz można wyrwać za   1000zł. 

• 2 weeks later...
Posted (edited)

Ostatecznie zamowilem u Pana Michala wzmacniacz Headonic ze specjalnym okablowaniem, oprocz tego zestaw IFi (ZEN DAC + ZEN CAN). Pochwale sie fotkami jak to wszystko dojdzie :) 

Mam do Was jeszcze pytanie na marginesie, żeby nie zakladac dodatkowego tematu. Mam tez sluchawki ATH DSR9BT bez oryginalnego kabla. Ładuje je najtanszym zwyklym kablem USB. Czy istnieje jakas mozliwosc zeby polepszyc ich granie? Co jezeli bym poprosil kogos zeby mi zrobil porzadny kabel USB ? Poprawie nieco dzwiek ? Czy jest jakies urzadzenie, ktore poprawi mi jakosc dzwieku tych sluchawek? Przypominam, że sa to sluchawki bleutooth z wbudowanym juz DACiem bez opcji podlaczenia ich przez koncówke jack. Czy np IFI ZEN Blue by zrobil robote? Pomoze cos? 

Edited by MichalZZZZ

Szczerze to nie wiem w jaki sposób ładowanie słuchawek kablem USB lepszej jakości mogłoby wpłynąć na dźwięk.

A przy okazji po co Ci dwa wzmacniacze tranzystorowe?

W dniu 16.08.2020 o 18:28, MichalZZZZ napisał:

Ostatecznie zamowilem u Pana Michala wzmacniacz Headonic ze specjalnym okablowaniem

Gratulacje. Daj znać jak podoba Ci się granie słuchawek z tym wzmacniaczem. Jak wyglada na dzisiaj sytuacja z zabezpieczeniami? 

Posted (edited)
Teraz, Hustler napisał:

A przy okazji po co Ci dwa wzmacniacze tranzystorowe?

Docelowo jeden zestaw bedzie kolo lozka do laptopa, drugi kolo biurka do kompa.

Teraz, Palpatine napisał:

Gratulacje. Daj znać jak podoba Ci się granie słuchawek z tym wzmacniaczem. Jak wyglada na dzisiaj sytuacja z zabezpieczeniami? 

Dziekuje, dam znac. Co do zabezpieczen to Pan Michal mi wszystko wyjasnil, w duzym skrocie Headonic jest tak skonstruowany, że nawet w razie awarii ogranicza upływ prądu do bezpiecznego poziomu. Całkowita wartość strat poniesionych przez klientów w wyniku używania tych wzmacniaczy Moonlight, Black Pearl i Headonic wyniosła w ciągu 10 lat 0zł. 

Panowie, bo waham sie jeszcze nad tym ZENem Blue. Czy jeżeli podlacze moj laptop do tego urządzenia poprzez Bleutooth, a do tego laptopa podebne poprzez kabel USB sluchawki ATH DSR9BT, to uzyskam w tych sluchawkach lepszy badz inny dzwiek ? Czy to tak nie dziala ? Jezeli zle rozumuje, to mi napiszcie prosze :) 

Edited by MichalZZZZ
  • Haha 1
Teraz, MichalZZZZ napisał:

Dziekuje. Co do zabezpieczen to Pan Michal mi wszystko wyjasnil, w duzym skrocie Headonic jest tak skonstruowany, że nawet w razie awarii ogranicza upływ prądu do bezpiecznego poziomu. Całkowita wartość strat poniesionych przez klientów w wyniku używania tych wzmacniaczy Moonlight, Black Pearl i Headonic wyniosła w ciągu 10 lat 0zł. 

Hmmm nawet nie wiem co powiedzieć, ale życzę bezawaryjnej pracy i zadowolenia z odsłuchów. 

Ze sprzętami Do It Yourself jest zawsze duże ryzyko. Wielu „konstruktorów” zaczęło je swego czasu robić i jedne były mniej awaryjne inne bardziej. Znane są przypadki ze te wzmacniacze (nie będę wyminął ich nazw) paliły słuchawki za kilkaset jak i kilka tysięcy złotych. Fora audio to praktycznie ich jedyne zródło reklamy. Na każdym forum inny sprzęt jest promowany zarówno przez konstruktora jak ich przyjaciół. Ich sprzęty czesto kupują ludzie którzy są na początku drogi i nie maja zbyt dużej wiedzy o audio. Jeśli konstruktor nie daje pisemnej gwarancji zwrotu pieniędzy za możliwość uszkodzenia słuchawek to ryzyko w mojej opinii jest duże. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...