Jump to content

Fanklub Matrix Audio

Recommended Posts

1 godzinę temu, pablo650 napisał:

Walcz z tym Roonem, jak nie będzie już żadnej alternatywy, to też w to wchodzę i tu otwierają się dla Matrixa duże możliwości  do pokazania.

Niestety Matrixa wykrywa, łączy się po czym wywala program, a potem nie widać go. 

Możliwe, że nie jest to kompatybilne ( PC z Roon OS). Roon wspomina, że Nucleus jest kompatybilny bo sami go projektowali, sprawdzali NUC-i, które są wymienione i kompatybilne, a przy reszcie nie gwarantują kompatybilności, tzn. może działać, ale nie musi i mogą  być jakieś problemy.

Zapytam się żółtych, może oni coś więcej wiedzą na temat Roon OS i czy faktycznie to ten brak kompatybilności. Bo tam widzę, to sporo osób  się w to bawi. Bo Matrixa wykrywa na samym poczatku, ale nie chce się z nim połączyć, a tak to wszystko działa.

Najprościej byłoby sprawdzić na takim NUC czy połączy się z Matrixem. Albo też jest opcja postawienia Roona od razu na NAS.

Może właśnie o to chodzi, abyś brał. Albo złożył sobie jakąkolwiek maszynę na Intelu, bo to chyba jest trochę platform-specific. 

Jak potrzebujesz pomocy, to znajomy ma na dosłownie oddanie starą maszynę z kompletnym chłodzeniem, na DDR2, z kilkoma procesorami Intela na LGA775 do wyboru. Na testy jak znalazł.

• 4 weeks later...

Panowie pytanie za 100 PTK czy nuc z roon rock zagra po usb z matrix spdif 2 lub matrix pro na liście wspieranych brak . Taką wymyśliłem drogę najpierw nuc z roon rock za jakiś czas sotm plus zasilacz liniowy ( jeśli chodzi o sotm czytałem w instrukcji oba nasze sprzęty są wspierane 

Próbowałem zainstalować roon od na dysk zewnetrznym ssd na swoim kompie i tam wykrył Matrixa. Nie mógł się połączyć, lecz możliwe, że peoblem siedział w nie wiem w tym, że to dysk na usb, a może AMD Ryzen mu się nie podobał. Nie wiem.

Sam roon noe gwarantuje poprawnego działajia ROON OS poza wspieranymi urządzeniami.

Ale wykrywać wykrywał poprawnie Matrixa x sabre pro. Nie wiem jak z konwerterem.

Jak chcesz zrobić próbę to na wolnym dysku zainstaluj sobie ROON OS.

Jak tam wykryje to i na NUC powinno wykryć.

@Blackromek

Z tego co pamiętam, to główny sterownik po zainstalowaniu jest kompletny. W razie czego Xmos jest do pobrania w sekcji download https://www.matrix-digi.com/en/downloads/

A tu jest instrukcja instalacji  sterowników do Matrixa razem z xmos. https://www.matrix-digi.com/en/news/20201216510.html

Mutec Master Clock i Matrix w grze.

Ciekawe urządzenie, wygląda bardzo skomplikowanie, ale instalacja sterowników i obsługa zegara jest banalnie prosta, inżynierowie Muteca, zrobili to fantastycznie .

Ustawiłem wszystko dosłownie w minutę.

Sprzęt jest wypożyczony do testów.

Tak został skonfigurowany, że nie da się włączyć tak aby coś popsuć, albo gra, albo nie i nie da się inaczej - genialne rozwiązanie.

IMG_20210116_144949 (Copy).jpg

IMG_20210115_195538 (Copy).jpg

IMG_20210116_145105 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 1

@Nehero

Nic nie pisałem o dzwięku,  a kogo to obchodzi 🤣

A tak na poważnie, to jest moc w tym urządzeniu, dzwięk jest cichszy o co najmniej 1 db, ale nawet jak gra ciszej, to czuć dynamikę i precyzję.

Poddałem sygnał z komputera do przetaktowania ponownego przez wewnętrzny zegar Muteca, i w przypadku pcm, to różnica w głośności plików na słuchawkach nie jest duża, ale w przypadku dsd już znaczna. Pewnie bierze się to z tego że dsd oryginalne jest cichsze i wychodzi też ciszej jak pcm.

Ogólnie mogę powiedzieć że grałem na Fobarze , Jriver i Tidalu  i korzystając z wejścia usb na płycie głownej komputera, oraz z  karty Element H i jej usb.

Dzwięk z  usb płyty głownej był bardzo precyzyjny i rozdzielczy, z kontrolera elemeny H, jeszcze lepszy wyższa dynamika, przestzen i  lepszy bas.

W moim przypadku gdy korzystam z połączenia I2S,  Mutec nie wniesie lepszej jakości dzwięku, od tej ktrórą uzyskałem  po Hdmi i w połączeniu z konwerterem Spdif, oraz z element H.

Zmiane wprowadzić może Mutec mc3u + mutec ref 10, ale to juz jest zmiana konfiguracji całego systemu i pozbycie sie  konwertera spdif i rezygnacja z połączenia po hdmi, oraz duże koszty samego ref 10, czyli 17000 koła, za zegar najlepszy w tej chwili na rynku w ogóle.

Koszt duży i duże zmiany w systemie.

Sam MC 3U, to bardzo ciekawe urządzenie, małe rozmiary duże możliwości, komplet gniazd, bardzo dobry zegar i bardzo prosta obsługa, oraz możliwość wysyłania tego samego sygnału do kilku gniazd jednocześnie ze zmiana próbkowania i jeszcze kilka funkcji nie dostępnych w z poziomu daca.

W moim przypadku nie pasuje do konfiguracji systemu, ale w przypadku  wykorzystania układu komputer + dac, to jak najbardziej odnajdzie się znakomicie.

W połączeniu z Ref 10, to byłbym skłonny zmienić ustawienia sprzętowe, aby się połączyć z takim  zestawem.🙂

14 minut temu, pablo650 napisał:

czyli 17000 koła

ale zł czy euro? Bo to robi róznicę, tylko tak hmm ponad 4x

14 minut temu, pablo650 napisał:

W połączeniu z Ref 10, to byłbym skłonny zmienić ustawienia sprzętowe, aby się połączyć z takim  zestawem.🙂

czyli krótko mówiąc zbankrutowałbyś, bo pewnie REF 10 pociągnąłby za sobą lepszy DAC, lepsze to, lepsze tamto :D

No ja zrobiłem małe przemeblowanie w PC. Zamiast SSD Sata na którym było wszystko, mydło i powidło, wszedł Samsung 970 Evo Plus na którym będzie tylko system, sterowniki i programy podstawowe i nic więcej :D A SSD Sata pójdzie jako dysk magazyn.

Instalacja Win 10, to nawet nie wiem czy 1min trwała 🤣 Zanim się obejrzałem już byłem w początkowych ustawieniach Win10,

Teraz przynajmniej system nie będzie się czuł tak zaśmiecony i nie będzie mulił.

Teraz, pablo650 napisał:

17000 pln.

To w sumie jak na zegar to tanio, bo jak sie spojrzy na ofertę no firm, których ceny urządzeń zaczynają się już od poziomu kilkudziesięciu tysięcy, to zegary są albo w podobnej cenie, albo kilka razy droższe i dostają dodatkowe zero do ceny😀 No i najczęściej producent tworzy całe wieże. DAC-i, transporty, zegary, upsamplery itp. Matrix mógłby też tak zrobić. Byłby komplet.

2 minuty temu, pablo650 napisał:

Odizolowanie systemu od magazynu muzyki, to podstawa aby muza grała jak trzeba.

No i system by był szczęśliwy, że nic go nie blokuje.

A dziś ceny dysków nawet NVME są dosyć niskie.

Kiedyś pamiętam to 970Evo 1TB chodził coś bliżej 900-1k, teraz za 600 zł można go wyrwać.

I nawet wykorzystać jako magazyn danych. TBW ma na poziomie chyba 600TB, więc raczej ciężko by było zapisać 600TB przed upływem 5 lat.

@Blackromek

@Blackromek

Ja używam Keces P8 do zasilania Pathosa Aurium i Konwertera Spdif2,  ale dzisiaj dołożyłem mniejszego Kecesa P3 - do zasilania swicha i kontrolera Usb.

Różnica jest Taka, że większy P8, jest ultra linear i  może podać na każdym z dwóch odczepów po dwa zakresy napięć i o wyższym natężeniu. Jest kilka wersji, nawet tylko z jednym wyjściem.

A ten mniejszy P3, to zwykły Linear, a na każdy z dwóch odczepów ma po trzy zakresy napięć do wyboru i mniejszy amperaż. Ale za to kosztuje znacznie mniej i można nim nakarmić różne urzadzenia . Do wyboru są dwie wersje.

Oba są bardzo dobrze wykonane i polecam nawet ten mniejszy, bo ma spory transformator i jest bardzo uniwersalnym zasilaczem. Zasilanie jest bardzo dobre.

Jak wspomniałem od dzisiaj używam obu i już grają od godziny.

Cena mniejszego to 1940 zl , a większego to 3400 zł. Które należy negocjować, ma się rozumieć😄

P3 jest w stosunku do konkurencji bardzo atrakcyjna cenowo, a P8, jest po prostu mocniejsza i oferuje lepszą jakość samego zasilania, co idzie w parze z wyższą ceną. Wielkościowo i wagowo też jest spora różnica. Obudowy są z aluminium, bardzo eleganckie i grube, oba zasilacze są ciężkie z powodu sporych transformatorów.

W komplecie są kable do podłączenia urządzeń z dwoma przejściówkami i kabel zasilający.

Edited by pablo650

@Blackromek

Dużej różnicy nie słyszę, ale P3, gra dopiero jakieś 3 godziny i musi sobie jeszcze pochodzić. Może za jakiś czas jak się wygrzeje, to będzie to słychać.

Ale uważam że w twojej konfiguracji P3 będzie idealny, nie poraża ceną, a na prawdę jest bardzo dobrym zasilaczem. Sam kupiłem, a byle czego bym nie brał.

Ja mam typ2, bo spdif ma Zasilanie: DC 6~9V , a Aurium ma 12v.

Wybrałem typ 2 i na linii jednej mam 9v , a na drugiej 12v.

@pablo650 W sumie audiofile powinni mieszkać w górach z dala od cywilizacji. Nie byłoby problemów z brudnym prądem :D 

Zbudowałbyś sobie altankę, wsadził tam sprzęcicho i sobie siadł na łonie natury pod zadaszeniem :D 

I powietrze byłoby czyste i woda i prąd.

@pablo650 W sumie nie odkrywcze, lecz jest taka możliwość.

Matrix podłączony pod iPada i iPada połączony z Roonem na PC jako core, lecz wszystko odtwarzane i konwertowane w locie przez iPada.

Nie wiem jaki ma to sens i zastosowanie, ale w sumie wcześniej nie wpadłem na to, że tak można.

Jedyny plus to pozbycie się "problemów natury PC", brak PC, brak problemów pecetowych.

iPad na baterię, więc wolny od zakłóceń w teorii :D.

Oczywiście cała muzyka na dyskach podłączonych pod PC jak najbardziej jest dostępna na iPadzie. W tym przypadku PC robi bardziej jako serwer, a iPad jako odtwarzacz. Coś a'la JPlay i jego dualPC.

Oczywiście dalej można zamiast WiFi, kupić docka do iPada na USB C z wyjściem USB A oraz Ethernetem. 

Jaki ma to sens, to nie wiem. Ale można.🤔

• Thanks 1