Jump to content

Fanklub Matrix Audio

Recommended Posts

@NeheroWiadomo jakimi prawami rządzą się licytacje, to dość oczywiste. Upieram się jednak, że podając link do aukcji gdzie do zakończenia pozostała grubo ponad doba i pisząc, ze to okazja to jednak nieporozumienie.

Ceny sprzętów powszechnie znanych są licytowane na podobnym poziomie co kup teraz (może -10%), a ceny na aukcjach zagranicznych zwykle osiągają ceny wyższe niż można kupić sprzęt na giełdzie w Polsce.

• 2 weeks later...

Teraz słucham sobie Matrix -> Fiio Q5 -> Fiio FA7

I mój referencyjny utwór do testowania basu(szczególnie ilości basu) i wysokich. I kiedyś na Fiio FA7 z Fiio Q5 na podstawowym ampie, w basie było tylko takie pukanie, niższego basu praktycznie nie było, po wymianie wzmacniacza na AM3D, tego basu w tym utworze ciut przybyło, lecz nadal bez szału, a teraz zastępując DAC-a  FIio Q5, matrixem i dalej korzystając z wzmacniacz AM3D, czuć  sporą poprawę w ilości niższego basu, którego przybyło w końcu na tyle, że nie ma strachu słuchać basowych utworów, przestrzenności, co słychać szczgólnie w pierwszych sekundach tego utworu( gdzieś od 20 sekundy, gdzie pomiędzy basową nutą, są takie grzechotki) i właśnie  te grzechotki wydają się grać o wiele swobodniej, nie tak ściśnięte, a nawet mam wrażenie, że jakby tworzyły pewne echo, gdzieś tam w oddali, choć tu nie jestem do końca pewny czy mi się tylko nie wydaje aby.

Mam wrażenie, że w ogóle góra jest tutaj bardziej swobodna.

NPiwTCV.png

Natomiast ten utwór świetnie pokazuje niski bas:TcGeT8N.png

Wcześniej na podstawowym wzmacniaczu AM3A tu tego basu nie było wcale słychać na FA7, była praktycznie cisza,  teraz jak najbardziej słychać zarówno ten cichszy i głośniejszy. Wydawało mi się, że z armatur nie da się wyciągnąć takiego basu, a tu niespodzianka. Oczywiście dalej nie jest to bas na miarę dynamików, a tym bardziej planarów, ale na samym początku z podstawowym wzmacniaczem, oba wyżej wymienione utwory  były niesłuchalne ze względu na brak ukazywania niższego basu. Dominował tu głównie średni bas, teraz całościowo widzę utratę dominacji średniego basu na rzecz większej ilości niższego.

Choć bym chciał powiedzieć, że nie słyszę zmian po wpięciu Matrixa liniowo do Fiio Q5, tym samym zastępując Matrixem wewnętrznego DAC-a Fiio, to jednak czuć, że jest lepiej.

Oj czuję, że Fiio FA7 zaprzyjaźnią się z Matrixem, bo jednak naprawdę daje im kopa do jakości. Kto by pomyślał, że zwykła wymiana wbudowanego DAC-a w Fiio Q5 pozwoli jeszcze więcej wyciągnąć z tego urządzenia i takich słuchawek. I CHYBA nawet bardziej mi się podobają FA7 z Q5 teraz niż AQ NO z Q5 😮

Edited by Nehero
  • Like 1
  • 3 weeks later...
Posted (edited)

@Nehero

Ten, był akurat gościnnie do testów, ale czekam już, na nówkę, może dojdzie dzisiaj, albo najpóżniej w poniedziałek, potem jakieś trzy, cztery dni musi pograć, i gotowe.

Ten kondycjoner zamknie sprawę zasilania, jeszcze, tylko muszę pozmieniać długości w kablach, i dopasować, do nowego miejsca.

Bardzo dobre urządzenie, stosunkowo nieduże, a i tak cztery niezależne gniazda ma, spora waga jak na takiego malucha, bo 12 kg.

Trafo się nie nagrzewa, cały czas, jest lekko ciepły, co też, jest nie bez znaczenia .

Mocowo, jak dla mnie jest okej, 1200 watt obciążenia, to jak na system słuchawkowy, z dużym zapasem.

Spokojnie mogę podłączyć mój zestaw stereo CA851, i jeszcze będzie rezerwa mocy.

Wiekszy mocowo  Keces BP 2400, to juz poważny wydatek. Wszystko jest w nim powiększone razy dwa. Trafo , ilość gniazd, waga i wymiary, a  i cena też.😃

Kondycjoner wyląduje pod spodem, na półce, i tak na prawdę nie będzie widoczny z góry,

Mam miejsce i tam świetnie się sprawdzi.

Edited by pablo650
2 godziny temu, pablo650 napisał:

spora waga jak na takiego malucha, bo 12 kg.

No cóż najwięcej przecież transformator waży. One sa cieżkie jak nie wiem w porównaniu do innych elementów.

No to czekamy na wrażenia jak już dojedzie docelowy. :D 

Posted (edited)

@NuYam

Słychać, przede wszystkim, dynamika, i czystość dzwięku, a także przestrzeń, i  doskonała separacja instrumentów. Wcześniej sprawdziłem kondycjoner w dużym zestawie stereo, na kolumnach Klipscha RP 8000F i wzmacniaczu Pioneer A-70DA-S, za żródło był  Arcam CDS 50 , cd z funkcją strumieniowca.

Pliki grane z Tidala w jakości Master.

Same kolumny potrafią zagrać dość mocną górą, i  po wpieciu  kondycjonera okazało się, że zostały utemperowane na górze, ale dostały kopa w dynamice.

Kondycjoner, powoduje zabranie szumów z tła, jest tak cicho, że zyskuje na tym całe pasmo.

Na początku wydawało mi się, że zrobiło się zbyt sterylnie, i nie bedzie tego dociążenia w dzwięku, ale jak posłuchałem kilka godzin, to złapałem się w niektórych nagraniach, że są dzwieki , których wcześniej nie słyszałem na tyle, aby na nie zwrócić uwagę.

Sprzęt gra swobodnie,  i bardzo rozdzielczo, lepiej jak wcześniej.

Mieszkam w 10 piętrowym  budynku, gdzie jest mnóstwo różnych urządzeń elektrycznych, radiowych i temu podobnych.

A po zastosowaniu zasilacza liniowego, i kondycjonera, mam doskonałe warunki do grania na sprzęcie.🙂

21 minut temu, Nehero napisał:

No cóż najwięcej przecież transformator waży. One sa cieżkie jak nie wiem w porównaniu do innych elementów.

No to czekamy na wrażenia jak już dojedzie docelowy. :D 

Już wiem, że będzie w poniedziałek.

A swoją drogą, w sieci, jest tak dużo szumu, z różnego rodzaju urządzeń, sam nie byłem świadomy,  że aż tyle może wnieść kondycjonowanie prądu.

No ale nie jest to tania przyjemność, ale z punktu użytkownika, sprzęt, jest praktycznie bezobsługowy, i działa cały czas, poza tym, druga ważna funkcja zabezpiecza przed wszelkimi niespodziankami z sieci , co jest nie bez znaczenia przy drogim, i bardzo drogim sprzęcie.

Jeżeli ktoś ma takie potrzeby, to warto się zastanowić, i wypożyczyć do testów.

Ciekawe, jak będzie grała lampa, po wpięciu w taki kondycjoner, to może być bardzo ciekawe brzmieniowo.💣

Edited by pablo650
  • Thanks 1

@Nehero

Możesz trochę opisać wrażenia z grania Matrixa u Ciebie, czy się zmieniło w porównaniu, do poprzedniego Daca, i co się zmieniło.

Jak oceniasz jakość dzwięku, chcę wiedzieć, bo sam go mocno Tobie polecałem.

Sporo zmian wniosą modyfikacje toru dla samego Marixa , Konwerter spdif, oraz kontroler usb,, a ostateczny szlif samego dzwięku, wnosi kondycjonowanie prądu.

Ostatnia ciekawostka, którą sprawdziłem, to granie na czterech kablach Usb, do tego celu wypożyczyłem, dwa kable i  dwa miałem w swoim zestawie.

Przedział cenowy, w którym się poruszałem, to dośc duża skala, bo od 400zł, do 2200 zł.

Cztery różne kable, czterech, uznanych producentów, i cztery różne ceny.

Muzyka, to Tidal MQA , oraz Tidal bez kodowania Mqa, ale Hires. czyli pliki od 88KHz poprzez I2S.

Ciekawe zestawienie, a wnioski i brzmienie może zaskoczyć, kupujących takie kable USB.

Nie zawsze najdroższy kabel, gra najlepiej, czasami można sporo przepłacić, i bardzo się rozczarować.

Poniżej aby być, wiarygodnym fotki .

20201002_142817 (Copy).jpg

20201002_142847 (Copy).jpg

Edited by pablo650

Hmmmm poprzednio był Chord Mojo i Fiio Q5, choć oba fajnie grały z NO czy w przypadku Q5 również z FA7.

To jednak jak na samym początku zanim dojechał kabel, podłączyłem Matrixa liniowo do Q5 przez kabel Eagle Cable jeśli dobrze pamiętam i do tego Fiio FA7 przez BAL(choć nie wiem czy faktycznie był to sygnał zbalansowany jeśli użyłem wejścia liniowego), ale tak czy siak zastępując wbudowany DAC Fiio Q5, Matrixem, a jako wzmacniacz robił moduł wzmacniacza AM3D, to różnica między tymi DAC-ami była słyszalna i to nie na zasadzie domyślania się, placebo czy jak to zwał. Ale Nagle ten sam fiio Q5 z lepszym DAC-iem zaczął grać jeszcze większą sceną, mocniejszym najniższym basem i co chyba najbardziej zauważalne, FA7 zaczęły grać bardziej muzykalnie, tak hmmm skocznie?

Natomiast w AQ NO jak nie podobały mi się welurowe pady i tylko skórkowe lubiłem, tak jest teraz na odwrót i to skórkowe grają gorzej, a welurowe bardziej mi się podobają. Słuchawki otworzyły się, grają znacznie większą przestrzenią, a przez to mam wrażenie, że jest trochę więcej ukazywane, dźwięki są bardziej widoczne. Przy Fiio Q5 dźwięki w górnych rejestrach, były  ostrzejsze, nie kłujące, ale ostrzej zakończone. Przy Matrixie są łagodniej zakończone, bardziej naturalne się wydają.

Ogólnie progres jak na sam DAC jest widoczny :D 

• Like 1

Od poniedziałku, w zestawie jest już kondycjoner, na stałe. Musi sobie pograć kilka dni.

Fajna konstrukcja, podaje napięcie na plus i minus, po 115 V,  tak że w gniazdach  jest prąd  w obu dziurach .Taka technologia.🤩

A to jest ciekawe pytanie.

Cztery kable, cztery różne ceny.

Dwa są moje , a dwa wypożyczone, na czas porównania .

Najbardziej opłacalnym, jest Matrix, jest najtańszy, z całej grupy, materiał , to miedz srebrzona. Kabel gra na bardzo dobrym poziomie, wszystko jest na swoim miejscu, bardzo równy kabel. Słucha się go z przyjemnością.

Następnym w grupie, jest Purist, kabel niezwykle rozdzielczy, z bardzo czystym dzwiękiem, dobra dynamiką, i szybkością z podkreśloną górą, wnosi świeżość i czystość w całym paśmie, bardzo ładna barwa basu i dobre zejście. Do jasnych systemów, może być za jasny, a do zamulonych wręcz lekiem.

Najlepszą jakość prezentuje, Wireworld Silver Starlight, bardzo muzykalny kabel,  z dobra rozdzielczością, barwa instrumentów jest naturalna, wokale są pięknie pokazane, jest czysto, ale nie tak sterylnie, jak w Puriscie. Dzwięk, jest pełny i dobrze wyważony.

Ostatni na liście, jest Chord Epic, kabel najdroższy z całej czwórki, ciemny, i grający z przeciętną rozdzielczością,  kabel jest dynamiczny, ale separacja instrumentów, oraz czytelność muzyki jest dość przeciętna.  Grał dość mało rozdzielczo, może to był, jakiś defekt kabla testowego, ale tak brzmiał.

Jeżeli miałbym, polecić ten kabel, to tylko do systemów ostrych, jak żyletka, aby zabrał im górę i  zaciemnił, cały przekaz.

• Like 1