Jump to content
Sign in to follow this  
Jemek

Problem z połączeniem Sound Blaster sb1040 z FX-Audio DAC-X7

Recommended Posts

Cześć,

mam problem z połączeniem karty wewnętrznej Sound Blaster sb1040 po optyku s/pdif z FX-Audio DAC-X7. Winien oczywiście zanik dźwięku po USB. Wymieniłem płytę główną na nową i okazało się, że nie ma ów nieszczęsnego wejścia optycznego. Toteż zamówiłem sobie taką tanią kartę dźwiękową na PCIe myśląc, że wszystko będzie grało, a tu przysłowiowa d*pa. Karta dźwięk na jacka daje, ale po optyku tylko ciągły pisk, tak jakby kabel nie był w ogóle podpięty. Jakieś sugestie?

Posted (edited)

A nie masz możliwości oddania FX-Audio DAC-X7? Też miałem ten problem. Do niskoomowych słuchawek ze średnio-niskiej półki jeszcze się nada, ale nie kupiłbym tej karty znając problemy z USB.

Ewentulnie można zapętlić odtwarzanie ciszy, co jednak wyłączy możliwość korzystania z wasapi exclusive

https://github.com/anars/blank-audio

Z tego co czytałem to wejścia optyczne mogą mieć nieco niestandardowe gniazda, a kable końcówki, przez co mogą nie stykać prawidłowo. Zobacz na innym kablu oraz czy ten przewód działa na innym sprzecie. Pamiętaj, aby przełączyć tryb pracy na karcie oraz wybrać odpowiednie urządzenie odtwarzające dźwięk w systemie

Edited by jacmiszcz92

Posted (edited)

Mam go już jakiś czas i dotąd nie było problemu, bo stara płyta główna posiadała wejście optyczne. Nie byłem świadomy, że skąpi producenci go wycinają. Kabel jest dobry, bo wcześniej działał. Mam programik włączony w tle więc tragedii nie ma, myślałem po prostu, że sobie ułatwię sprawę. Integra od FX- Audio niby ma swoje problemy, ale jakoś nie widziałem zbytnio daców z wyświetlaczem, a to bardzo mi pasuje aby kontrolować czy nie jadę za wysoko z głośnością.

Edited by Jemek

Posted (edited)

A próbowałeś ustawić najniższe próbkowanie i wyłączyć wszystkie "ulepszacze" w ustawieniach audio? Można jeszcze pobawić się sterownikiem i zmienić z https://support.creative.com/kb/showarticle.aspx?sid=61105 (english) na ten z windows update oraz wyłączyć zintegrowaną kartę muzyczną w biosie

Edited by jacmiszcz92
  • Thanks 1

Wielkie dzięki za chęci. Karty już nie mam widząc że więcej zachodu aby to działało niż sam zaistniały problem. Z jednej strony niby Integra kapryśna, ale przeczytałem, że polecana od ifi w tym przedziale cenowym też swoje odwala więc chyba nie ma urządzeń idealnych i mój problem nie jest aż taki zły. A wyświetlacz to tylko u aune S6 jeszcze widziałem więc za bardzo nie ma w czym przebierać.