Jump to content

Słuchawki wokółuszne otwarte, przewodowe (w cenie 100 - 300zł)?


Recommended Posts

Tak jak w tytule. Ważna jest dla mnie wygoda, także to stawiam na piedestale. Służyłyby mi głównie do oglądania filmów, czasem do muzyki. Dobrze by było, jakby słuchawki miały odpinanany kabel, ewentualnie nieplączący się do 2m. Będę wdzięczny za konkretne modele. Nie odsyłajcie mnie proszę do polecanych, większość przejrzałem.

Link to post
Share on other sites

@Theo13 To może trzeba iść na jakiś kompromis? Albo zwiększyć budżet i wtedy może znajdziesz słuchawki, które spełnią Twoje oczekiwania?

Choć po tym co napisałeś, to masz jedynie jedno wymaganie dotyczące odpinanego kabla, więc takie słuchawki już łatwo znaleźć.

Link to post
Share on other sites

@NuYam tylko jak Jakub pisał w recenzji są one wymagające co do napędu, więc pytanie czy świadomie polecasz te słuchawki skoro jak moźna wnioskować będą podpinane pod niewiadomo co, bo inaczej umieściłby to autor w opisie?

Pytanie czy autor posiada odpowiedni tor pod takie słuchawki i jest świadomy.

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
17 godzin temu, Nehero napisał:

są one wymagające co do napędu, więc pytanie czy świadomie polecasz te słuchawki

Miałem parę miesięcy Akg 270s i nie pamiętam, abym miał problem je napędzić, może dlatego, że przeważnie słucham dość cicho. :). Mimo wszystko potencjometr zawsze byl na początku skali.

Poleciłem dlatego, że grały bardzo podobnie do lcd-2f, z wyczuwalną "starością" w dźwieku. Więc ogólnie są opłacalne porównująć, ile mnie kosztował heimdall 2 i lcd-2f. Przynajmiej dziesęciokrotna różnica w cenie.

Założyłem, że będą podpinane to konstrukcji tylu integra na płycie itp.

Może rozwiązaniem byłoby umówić się na ewentualny zwrot w przypadku nie podpasowania i wtedy ryzyko wynosi zero. :)

Słuchałeś akg k270s, że odradzasz? Ja nie opieram się tylko na recenzji w tym przypadku, ale posiadałem je na własność.

Jakie Ty polecasz słuchawki?

Edited by NuYam
Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
24 minuty temu, NuYam napisał:

Miałem parę miesięcy Akg 270s i nie pamiętam, abym miał problem je napędzić, może dlatego, że przeważnie słucham dość cicho.

Skoro autor nie napisał, że ma jakiś sprzęt audio, więc można wnioskować, iż będzie to podłączał pod zintegrowaną dźwiękówkę, telefon lub wyjście słuchawkowe z TV. Inaczej chyba by umieścił w opisie, że posiada jakikolwiek sprzęt audio.

Więc pytanie czy takie przypuszczalne źródła są wystarczające do K270 S i w pełni je napędzą, bo nie można też z góry zakładać, że autor również lubi słuchać cicho.

To że nie miałeś problemu z napędzeniem, może wynikało, że posiadałeś jakiś wzmacniacz, który wystarczał, biorąc pod uwagę, że cicho słuchałeś.

Nie mniej jeśli Jakub pisał w recenzji, że same K270 S mogą być tak łakome na napęd jak HD800 czy LCD 2F, to podejrzewam, że przypuszczalna dźwiękówka, telefon czy TV może nie wystarczyć.

Nie mniej wydaje mi się, że jeśli autor nie posiada żadnego konkretnego sprzętu audio, a zdecydowałby się może na te słuchawki, to powinien mimo wszystko zainwestować wtedy w jakiś sprzęt, który je odpowiednio napędzi.

A jak nie to szukać słuchawek, które nie wymagają żadnego dodatkowego napędu.

 

Oczywiście są to tylko gdybania, bo autor zbyt szczegółowo nie opisał czego oczekuje, więc mogę przypuszczać, że jest poczatkujący. A jednak jeśli ktoś jest świadomy i wie konkretnie czego oczekuje, to zwykle w 99% opis jest bardziej szczegółowy. A tutaj jedyne wymagania to wygoda i wymienny/nieplączący się kabel. Według mnie trochę za mało, by jakkolwiek coś polecić.

Edited by Nehero
Link to post
Share on other sites

@Nehero dobrze zgadujesz, nie mam dużych wymagań. Będę podłączał tylko do smartfona, tableta itd. I paradoksalnie nie ma wielkiego wyboru wśród takich słuchawek chyba, że coś źle szukam. Albo mają 3metrowy kabel, albo są półowarte, albo nausze. Możliwe, że nie ma aż takiej różnicy między słuchawkami półotwartymi a otwartymi? I niepotrzebnie celuję w te drugie..

Może nie powieniem pisać takich tematów na forum dla pasjonatów. Z drugiej strony doradzenie mi powinno być dla Was tym prostsze..

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Theo13 napisał:

Możliwe, że nie ma aż takiej różnicy między słuchawkami półotwartymi a otwartymi?

Obie konstrukcje przepuszczają dźwięk tyle, że półotwarte przepuszczają mniej, ale jednak nadal. Więc można założyć z dużym przybliżeniem, że między półotwartymi a otwartymi nie ma takiej różnicy, a sprowadza się ona tylko do ilości przepuszczanego dźwięku na zewnątrz z zastrzeżeniem, że żadna z tych konstrukcji nie izoluje od otoczenia. Dopiero słuchawki zamknięte izolują.

1 godzinę temu, Theo13 napisał:

Może nie powieniem pisać takich tematów na forum dla pasjonatów.

Od tego jest to forum, żeby pomagać.

1 godzinę temu, Theo13 napisał:

Z drugiej strony doradzenie mi powinno być dla Was tym prostsze

Słuchawki to przede wszyskim dźwięk, a żeby było komuś łatwiej coś polecić, to dobrze by było, gdybyś opisał jakiego brzmienia szukasz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...