Jump to content

Słuchawki pełnowymiarowe 200-350zł

Guest Hastur
 Share

Recommended Posts

Guest Hastur

Witam.

Szukam słuchawek pełnowymiarowych od 200 do 350zł, maksymalnym nieprzekraczalnym progiem jest 400zł. 

Źródło to zintegrowana karta dźwiękowa PC, układ Realtek ALC892. Słuchawki będą używane wyłącznie do komputera.

Przeznaczeniem słuchawek będą gry i muzyka, rzadko filmy.

Nie mam wyraźnych preferencji odnośnie muzyki, ponieważ słucham wielu gatunków muzyki. Częściej jednak słucham muzyki elektronicznej różnego rodzaju. Stosunkowo rzadziej słucham rocku, metalu i hip-hopu, co nie znaczy, że nie lubię czasem posiedzieć kilka godzin słuchając ciekawe utwory z tych gatunków. Z gatunków muzyki, których nie słucham to reggae i blues. Ogólnie preferuję raczej muzykę, w której coś się dzieje i wprawia mnie w lepszy nastrój lub pobudza jak rock czy elektroniczna, a unikam utworów przykładowo takich jak Adele - Someone Like You, czyli raczej w moim mniemaniu smętnych, jednostajnych.

Jeśli chodzi o jakość utworów to słucham przeważnie muzyki z Youtube w najlepszej możliwej jakości czy .aac. Czasem słucham utworów 328kbps albo FLAC. 

Jeśli chodzi o gry, to gram w różne tytuły. Zaznaczam, że nie obchodzi mnie gra CS:GO, nie gram w nią, a jestem już zmęczony czytaniem tematów, w których temat gier to tylko CS:GO i pod ową grę są dedykowane wybory. Nie jestem też zainteresowany innymi grami multiplayer, jeśli ma to znaczenie. Gry to przeważnie strzelanki i RPG. 

Moim jedynym punktem odniesienia są słuchawki Maxell Retro DJ. Brakowało mi w nich trochę siły basu i ogólnie czegoś w różnych przedziałach. Zdecydowanie brakowało w nich izolacji. Jeśli chodzi o komfort to były w porządku pod względem wymiarów, do tego noszę okulary, ale te słuchawki nie naciskały na uszy i okulary zbyt mocno. Jednak nausznice mogłyby być bardziej komfortowe, ale nie były też złe. 

Zatem szukam dobrej izolacji, a zarazem komfortowych słuchawek, ze względu na okulary i raczej dużą głowę. 

Jeśli chodzi o mikrofon wbudowany w słuchawki, to nie przeszkadza mi jego obecność, jeśli jest możliwość jego odczepienia. Wolałbym słuchawki bez mikrofonu. Jeśli już mikrofon ma być, to musi być przyzwoity, w innym wypadku nie potrzebuję dodatkowego plączącego się kabla.

Przeszukując Internet, wymyśliłem kilka modeli: Sennheiser HD 451, HD 518, HD 429, Beyerdynamic DT440, Takstar PRO80/HyperX Cloud I/HyperX Cloud II, HyperX Revolver, Superlux HMC631. Moją uwagę zwróciły także Sennheisery PC330, jednak sam nie wiem czy ten sposób przełączania mikrofonu ma sens. A może wy macie jakieś propozycje? Szczerze powiedziawszy, to mój pierwszy zakup słuchawek za taką kwotę. 

Edited by Hastur
informacje

Jeśli nie gra Pan w gry typu multiplayer, odrzuciłbym z listy słuchawki z mikrofonem. Myślę, że Takstar PRO80 V2 będą tutaj dobrym wyborem. Są konstrukcją zamkniętą (izolacja), chwaloną za wygodę i grającą chyba dość uniwersalnie. Wymagania nie są duże (gry singleplayer, muzyka z Youtube), więc szansa na "wtopę" jest stosunkowo niewielka. Pozdrawiam.

Guest Hastur

A co jeśli chodzi o pozostałe słuchawki? Wyżej wymieniony Sennheisery i Beyerdynamic DT440? Chciałbym jeszcze dodać do listy AKG K240 i K540.

Witam,

O ile nie planuje Pan w najbliższym czasie zakupu karty dźwiękowej/DACa, to odradzałbym zakup K240 Studio/MKII: ALC892 zwyczajnie nie dostarczy im dość mocy, by mogły zagrać na 100%. Sennheiser HD 451 również wykreśliłbym z listy ze względu na duży docisk do głowy. Z zaproponowanych przez Pana słuchawek najbardziej skłaniałbym się ku Takstar Pro80 v2, ewentualnie HyperX Cloud, które są rebrandem Pro80 wyposażonym w odpinany mikrofon (różnią się również dodatkowym wyposażeniem). Ze słuchawek niewymienionych polecam natomiast Encore Rockmaster OE, które również powinny spełnić Pana wymagania odnośnie izolacji i komfortu użytkowania (po więcej informacji na ich temat odsyłam do recenzji na blogu). Gdyby się Pan na nie zdecydował, to zaoszczędzone przy ich kupnie pieniądze polecam przeznaczyć na zakup dłuższego kabla (oryginalny ma jedynie 1m długości), ewentualnie dołożyć do SMSL M2 (recenzja tutaj), który dobrze zgra się z tymi słuchawkami.

Edited by Folkien

Guest Hastur

Dziękuje za opinie. Jeśli chodzi o Hyperx Cloud, czy dołączona do Hyperx Cloud II karta dźwiękowa na USB polepszy jakość dźwięku? Ten dźwięk 7.1, nie wiem czy ma on jakiś pozytywny efekt, ale czy ogólnie ta karta na USB będzie lepsza od zintegrowanej, bez znaczenia czy z włączonym czy wyłączonym trybem 7.1? Czy może lepiej kupić tańsze HyperX Cloud I? Będzie możliwe używanie tylko jednego jacka na słuchawki zamiast jacków na słuchawki i mikrofon, jeśli chciałbym np. tylko posłuchać muzyki? Co ze słuchawkami DT440?

Edited by Hastur

HyperX Cloud: integra integrze nie równa, ale nie nastawiałbym się na wybitną poprawę jakości. Tak, może Pan używać słuchawek nie podłączając mikrofonu.

Beyerdynamic DT440 : tutaj wolałbym, aby wypowiedział się ktoś, kto miał te słuchawki na uszach. Osobiście miałem kontakt jedynie z ich znacznie tańszym wizualnym klonem od Takstara (konkretnie był to model TS-650) i powiem wprost: nie były najwygodniejsze (mam stosunkowo dużą głowę, nie noszę okularów), ale nie musi to od razu oznaczać, że DT440 takie nie są.

Witam , jakieś pół roku temu dostałem Superlux HMC631
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ . 

Wcześniej grałem na Steelseriasach też niby z dźwiękówką 7.1 pod gry. Przy Superluxach to była porażka, mimo że były to słuchawki znacznie droższe jakoś dźwięku była straszna w porównaniu z HMC631. Niestety moje Superluxy się popsuły(był to prezent paragonu nie mam:/)... Z doświadczenia radziłbym kupić dobre słuchawki, i osobno pod nie kartę dźwiękową teraz lub w przyszłości niż jakiś "markowy sprzęt dla graczy z super efektami".