Jump to content

Recommended Posts

Witam ponownie,

Wcześniej już pisałem temat i już prawie zamówiłem Audiotrak Prodigy Cube, ale czytając recenzję i wstrzymując się z decyzją pomyślałem: "A może coś innego, bardziej mobilnego", co podłączyłbym nie tylko do stacjonarki ale również wziął w podróż jako dodatek do laptopa. Nastawiłem się wtedy na FiiO E07K Andes. Jednak jest on już chyba praktycznie nie dostępny, więc zastanawiałem się nad czymś podobnym, jedyne co znalazłem w tym stylu to FiiO e17k alpen2, jednak jest to pozycja prawie dwa razy droższa, a w tym przedziale zainteresował mnie jeszcze z kolei Creative sound blaster e5. Dodam jeszcze ,że korzystam z słuchawek  Samsung Level ON i Superlux hmc631.

Może jakieś sugestie co wybrać z ww. ,najbardziej skłaniałbym się pewnie do tytułowego Andesa, ale niestety są raczej nie dostępne.

I jeszcze jedno pytanie, trochę głupie, ale to ma być jedyna karta dźwiękowa w komputerze a czasem muszę się upewnić;). Rozumiem ,że mikrofon podłącze bez problemu pod wszystkie te DAC'e?

Witaj

W podobnej  klasie cenowej  co andes masz do wyboru fiio e10k olympus2 , smsl m2,  Poczytaj o nich na blogu. Według autora, fiio jest bardziej neutralny z większa sceną, a smsl eksponuje  świetnie  średnicę i wokale. 

Dac'i nie mają wejścia pod mikrofon. Podpinasz go normalnie do odpowiedniego wejscia w pc/laptopie.

Edit: chociaż jak dla mnie to byłyby półśrodki, pokusiłbym się o używany fiio e18, albo nuforce udac-2, również używka.

Edited by bulbozaur

Nie mają wejścia pod mikrofon?Żaden z fiio go nie posiada? 

Problem jest taki ,że to ma być dac pod stacjonarkę i laptopa, a niestety w stacjonarce dźwiękówka szwankuje, więc po zakupie daca zamierzam ją wyłączyć w bioosie.

W takim razie zostałby mi Creative , z tego co widziałem on ma wejście IN pod mic , a nawet wbudowany mikrofon.

6 hours ago, Nerinth said:

Nie mają wejścia pod mikrofon?Żaden z fiio go nie posiada? 

Niestety, w tym względzie jedyny wyjątek stanowią produkty Audiotraka i Creative'a. Jeśli szukałby Pan tańszej alternatywy dla E5, to sensownym wyborem będzie Sound Blaster Omni 5.1.